6 sıralı finola arpa

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Ekim zamanı yaklaşıyor.Bu sene 6 sıralı finola arpa ekmeyi düşünüyorum.Kıraç yerde eken oldumu verimler nasıl.Ramata ekiyordum her sene bu sene finola ekmeyi düşünüyorum.Taneleri ramatadan iri gibi geldi.Başak kırma olayıda yok galiba.Ekenlerden yorum bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Dantes
Sertifikalı tohum kullan hocam 20 kg geçme sakın tohumda çeşit gübre seviyor o yüzden tabana dap gir üste 15 üre girersen mutlaka 20 nitrat at yada 20 20 nitrat at gelişme süresini biraz ızun tut ben 30 kasım ektim 10 haZiran biçtim yağış güzek oluraa daneler iri oluyor 530 arpa 500 saman biçtim kırdan sulama yok

• Beğen
Tepkiler: özgür
Sertifikalı tohum kullan hocam 20 kg geçme sakın tohumda çeşit gübre seviyor o yüzden tabana dap gir üste 15 üre girersen mutlaka 20 nitrat at yada 20 20 nitrat at gelişme süresini biraz ızun tut ben 30 kasım ektim 10 haZiran biçtim yağış güzek oluraa daneler iri oluyor 530 arpa 500 saman biçtim kırdan sulama yok
Ramatadan iyimidir sence.Ben 20-20 çinkolu ile ekecem.Üste 15 üre nisanda yağış durumuna görede kum yerlere 10 kg nitrat toprak yerlere 15 kg nitrat şeklinde uygulama yapacam.Orta erkenci bir çeşit galiba.Ramata erkenci.Benim için orta erkenci olması daha iyi.

Ben kıraca ekicem.Anızada 20 kg yeterli oluyormu.

Ramatadan iyimidir sence.Ben 20-20 çinkolu ile ekecem.Üste 15 üre nisanda yağış durumuna görede kum yerlere 10 kg nitrat toprak yerlere 15 kg nitrat şeklinde uygulama yapacam.Orta erkenci bir çeşit galiba.Ramata erkenci.Benim için orta erkenci olması daha iyi.

Bu sene kıraç ramata ektim
Anızdı yulaf yeri elemeden geçti komşudan aldım tohumu 26 kg tohum 17 kg 20.20 çinkolu üst gübre 15 kg 33 lük. 310 kg yaptı. Nadas ise 380 kg yaptı.