6066 çift sürerken padanaj yapıyo neden

Ynt: 6066 çift sürerken padanaj yapıyo neden

hıdrolık kolunun yanındakı kolu kaldır eger yıne cekmez ıse orta kolun baskı yayı var onda sıkıntı olabılır oda olmadı yaya baglı bır parca var asıldıgında onu cekıyor kalkıyor hıdrolık onda sıkıntı vardır ayarlaman lazım.

arkadasım 8 numara pulluk o motora cok küçük birde arka tekerlek biraz balon tekerse sürülmüş yere basar ve pati çeker bence en az 12-13 lü pulluk kullanmalısın genelde oyle olur, bizim burda birisi 8066 ya 3lü 14lü cektiremedi gitti 4lü 14lü aldı şimdi rahat gidiyo diyor. ne hikmetse buyuk motor kucuk kulaklı pullukta zorlanıyor...

ben tt55 in ilk bakımına servise gittiğimde orda fabrikanın teknik bir elemanı vardı.bu traktör çekmiyor dedim adam çıldırdı.söylediğine göre hidrolik kollarındaki aşık delikleri ile pulluğun çük denilen aşık demirleri uygun olmalıymış.tıpa tıp geçecek hiç boşluk olmayacak. orta kolun pulluğa takılan yeri geniş delikti.bizim pulluğunu demir takılan yeri de küçük delikliydi.aradaki boşluğu kapatmak için yüzük aldım.şimdi onu takıyorum pulluğa.söylediğine göre orta koldaki o boşluk pulluktan traktörün hidroliğine aktarılan gücün geç kalmasına ve traktörün patinajlı gidip boğulasına neden oluyormuş..

bizde bi ara vardı 60 66 tek çeker 4 12 ünlü taktık yumusak toprakta 2 nin 4 ü ile çekti helalı vardı motorun bence agırlıklarına bak lastik havalarına bak olmadı tekerlerine su bas 4 10 inç tak :D

TT 55 link=topic=43474.msg401105#msg401105 date=1305525054' Alıntı:
ben tt55 in ilk bakımına servise gittiğimde orda fabrikanın teknik bir elemanı vardı.bu traktör çekmiyor dedim adam çıldırdı.söylediğine göre hidrolik kollarındaki aşık delikleri ile pulluğun çük denilen aşık demirleri uygun olmalıymış.tıpa tıp geçecek hiç boşluk olmayacak. orta kolun pulluğa takılan yeri geniş delikti.bizim pulluğunu demir takılan yeri de küçük delikliydi.aradaki boşluğu kapatmak için yüzük aldım.şimdi onu takıyorum pulluğa.söylediğine göre orta koldaki o boşluk pulluktan traktörün hidroliğine aktarılan gücün geç kalmasına ve traktörün patinajlı gidip boğulasına neden oluyormuş..
+ 18 bi yorum olmuş ;D

TT 55 link=topic=43474.msg401105#msg401105 date=1305525054' Alıntı:

dogru söylüyor ama ali :D +18 filan mühim degil hepimiz erkegiz nasılsa :D

pimlerde boşluk olursa hassas payını o boşluklar emer ve traktöre iletilmez oda hassası gecikmeli kılar

rahimavci link=topic=43474.msg401115#msg401115 date=1305526992' Alıntı:
dogru söylüyor ama ali :D +18 filan mühim degil hepimiz erkegiz nasılsa :D

pimlerde boşluk olursa hassas payını o boşluklar emer ve traktöre iletilmez oda hassası gecikmeli kılar

doğru yaaaaa.meclisin bile 1/4 ü kadın.bizim 28.000 üyeli kulüpte kadın çiftçi yok iyimi. düşünmek lazım..

aynı sorun benim arkadasın 60 66 da da var.arkadasın hidrolik hassasiyeti bozukmuş.yani orta kolun takıldıgı yer vazifesini görmüyomuş.pulluk battıgı zaman motor başlıodu patinaja.hidrolikleri söktüler.hassasiyet ayarı yaptılar.

AYHAN YARAR link=topic=43474.msg400966#msg400966 date=1305489647' Alıntı:
ne otomatiği benim bildiğim bir tek kol otomatiği o kadar
[/quote ]BEYN YAYININ MANDALINI KURTARIRSAN YAPMAZ.TARLAN DÜZ İSE YANİ ÇİZİN DÜZ İSE PATİNAJ PEDALINI BASILI TUT.DAHA RAHAT GİDER.O TRAKTÖR 3 LÜ 12 LİYİ RAHAT ÇEKİYOR ODA YAKLAŞIK 90 CM YER GÖTÜRÜR.SENİN 8 Lİ 4 LÜ DE YAKLAŞIK 80 CM YER GÖTÜRÜR.RAHAT HEMDE ÇOK RAHAT ÇEKMESİ GEREKİR.