90e erkunt.denemesı.ama nasıl bı deneme.

Ynt: 90e erkunt.denemesı.ama nasıl bı deneme.

bu erkuntun yaptıklarını dıger fırmalarda yapsın.bızde alkıslayalım.sow veya gosterıs herneyse.anlayan anlıyo.nasıl ısterse oyle.goruldugu uzere burada rakıp fırma yok.adamlar kendı traktorlerının sınırlarını zorluyolar.yapabıleceklerını gosterıyolar.cokta guzel olmus.tebrıkler. *098*- *098*-

bencede çok güzel denemeler yapıyorlar neden erkunt bu kadar deneme yaparken diğer firmalar yapmıyorlar madem adı gösteriş oluyor onlarda gösteriş yapsınlar bu denemelerin bence erkunta çok artısı oluyor çokta iyi yapıyorlar.

ali şen link=topic=60512.msg661440#msg661440 date=1355057161' Alıntı:
bencede çok güzel denemeler yapıyorlar neden erkunt bu kadar deneme yaparken diğer firmalar yapmıyorlar madem adı gösteriş oluyor onlarda gösteriş yapsınlar bu denemelerin bence erkunta çok artısı oluyor çokta iyi yapıyorlar.
Class Mf Nh Case gibi markaların müşteri profili farklı çünkü adamlar böyle şeylere ihtiyaç duymuyorlar...Sen şunu sahil kesiminde yap kimse kafasını kaldırıp bakmaz ama bazı bölgelerde traktörün peşinden 20 30 kişi koşabiliyor işte...

1342 link=topic=60512.msg661446#msg661446 date=1355058036' Alıntı:
Class Mf Nh Case gibi markaların müşteri profili farklı çünkü adamlar böyle şeylere ihtiyaç duymuyorlar...Sen şunu sahil kesiminde yap kimse kafasını kaldırıp bakmaz ama bazı bölgelerde traktörün peşinden 20 30 kişi koşabiliyor işte...

bizim köy sahil kesimi değil dediğin gibi şöyle 300 hp lik bi traktör bırak köyü ilçeye gelse heralde bütün herkes başına bir toplanır ;D ;D ;D ;D ;D

Onlar yılların köklü markaları, tabiki tanıtımlarına ihtiyaçları olmaz. Erkunt ile aynı kefeye koyamayız, kendisini göstermeden kimse ne olduğunu anlamaz, bu işlerde de görsellik ön planda olması gerek... Yerinde oturursan sen kimsin diye soran olmaz. noo-*-s Tabi ki aşırıya kaçılmamak şartıyla , herşeyin kararı güzeldir. :)

ne demek yani müşteri profili ? sahil kesmi, anadolu insanı falan valla senin bu yorumunu nereye çeksen oraya uzar. ne yani class mf nh case kullanan çiftçilerin 3 eli yada tek gözü mü var.

butür tarla denemeleri nedense ankara ana bayisi hariç diger bayilerde yok
gerçi butür abartılı reklama da gerek yok biz alsak böyle kullansak traktör arızalansa garantiye girmezz kullanıcı hatası derler ondan sonrada bana milliyetçilikten türk malı olmasından bahsederler geçin bu ayakları yerli ben yerliyim diyen firmalar
konuşurken güzel rölantide çekiyor derler bilmem kaç gazda sürüm yaparsan şukadar yakıt yakar derler ama kendiler işin suyunu çıkarırlar deneme traktörlerinin canını alırlar traktörün üsütne birtanede operatör hüseyin koydularmı deyme keyiflerine
sanki traktörü alana birtanede operatör hüseyin verecekler promosyon olarak
kaç kişi ankara bayisi hariç diger bayilerin böyle reklam amaçlı denemelerine şahit oldu prakla sayacak kadar azdır belkide hiç yoktur
arkasına aleti takarsın tarla günleri tarla denemeleri vs vs isimli bir ilan verirsin orda normal sürümünü yaparsın onuda görsel medyada ve internette yayınlarsın olay bukadar basit ama
bayiler oturdugu yerden traktör satmaya çalışıyor onuda beceremiyor hala bizim burda sattıkları 1 tane traktör yok koca köyde
diger firmalar uygun mevsimlerdenerdeyse her ay tarla günü yapıyor telefona da smj geliyor filanca köyde yeni modelelrimizin tarla denemeleri var davetlisiniz falan yazıyorar
erkunt bayisine nisan mayıs aylarında dedim bizim köye getir bir kaç traktör deneyelim ilk verdigin traktörüde biraz uygun fiyata ver reklam olsun dedim ama hala gelecekler 20sene sonra falan gelirler

senin şu yorumun . baklavalı acı turşu şeklinde olmuş. ne alaka sahill kesimi prof.. iç anadolu cahil çoban mı?.. yorumlarına dikkat et.

aksazli link=topic=60512.msg661567#msg661567 date=1355067489' Alıntı:
senin şu yorumun . baklavalı acı turşu şeklinde olmuş. ne alaka sahill kesimi prof.. iç anadolu cahil çoban mı?.. yorumlarına dikkat et.
Bölgeler arasında bir fark var kabul etsenizde var kabul etmesenizde var...Haşa cahil çoban filan çıkmadı ağzımdan sadece insanların ilgilendikleri noktalar farklı bunu belirttim...İyi niyetli okumanızı tavsiye ederim...

1342 link=topic=60512.msg661574#msg661574 date=1355068110' Alıntı:
Bölgeler arasında bir fark var kabul etsenizde var kabul etmesenizde var...Haşa cahil çoban filan çıkmadı ağzımdan sadece insanların ilgilendikleri noktalar farklı bunu belirttim...İyi niyetli okumanızı tavsiye ederim...
niyrtini bilemeyizde. sahil bölgeside turistlerin başına toplanıyor. ekmek nerden geliyorsa halk onu inceler.

aksazli link=topic=60512.msg661580#msg661580 date=1355068880' Alıntı:
niyrtini bilemeyizde. sahil bölgeside turistlerin başına toplanıyor. ekmek nerden geliyorsa halk onu inceler.
Şimdi anladım baklavalı acı turşuyu...Turist nerde tarım nerde...

Bu işten 2 adet Erkunt a sahip olanlar karlı çıkar, tek Erkuntu olanların böyle bir sürüm yapma şansı yok.
Bizi sorarsanız zaten şansımız sıfır, bana karda gübre remorkunu götürecek traktör olsun yeter.:D

o saydığın firmaların kuruluş tarihi ile erkunt traktör fabrikasının kuruluş tarihi arasındaki farkı hatırlatırım.O firmalar kurulduklarında hemen en iyi marka olmadılar herhalde, zamanında onlarda tanıtım sürecinden illaki geçmiştir.Sahil kesimi ve traktörün peşinden koşma muhabbetini bende anlamadım ama sen sahil kesiminden oluyorsun herhalde.

yorummlarımız haklıda olsa kişi ve bölge ayrımı yapmadan yapalım lütfen..

anlasılıyokı cifcilerde sınıflandırılıyo.sahil kesmı bilinclı zengın.ıc anadolu garıban ole herseye kosan meraklı.bugun gece gelse hangı fırma olursa olsun sahsımca gıder bakarım kardes.belkı bızım cıfcılıgımız dıger bolgelere gore zayıf olsada yenılıklerede sonuna kadar acıgız.bu konuyu erkunt sevenler ve meraklıları ıcın acmıstım ama demekkı sahıl kesmının ınsanlarıda bakıyomus...saygılar. :( :(