9115 maxsima hidrolik sorunu

Tarktörün hidrolik kollarında 1 ton kadar yük varken traktörü stop ettim. Tekrar çalıştırdığımda ne aşağı nede yukarı çalıştırabildim. Servisi aradım hidrolik pompa mil kesmiştir yada kamayı sıyırmıştır dediler. Pompa siparişi verdik 2 gün sonra gelir dediler. Arkadaki ekipmanım altını besleyip bir şekilde söktük. Servis için tarladan eve gelirken kendiliğinden düzeldi bizde bir anlam veremedik. Hidrolik pompada bir sorun yok ama bir yerde bir hata var. Çünkü ara ara yapıyor. Maksima kullacılarınıdan başına böyle hidrolik sorunu gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum

Çapak sorunu olabilir, filtrelerin sık aralıkla değişmesi gerekebilir.Hidrolik pompada çizik olabilir.
Transmisyon yağı boşaltılıp mazot doldurularak transmisyon yıkanır.Keçelere zarar verebilir ama çapak temizliği yapılmış olur.
Aslında en güzeli, transmisyon, hidrolik ve diferansiyel yağlarının ayrı kullanılıyor olmasıdır.

Hidrolik kollarında bu ekipman takıkıydı
IMG_20180921_151229_831.jpg

Ekipmanin ağırlığı sıkıntı olmaz
Hodrolik sistemi ve arka aktarmalar cok kuvvetli
Ama sıkıntı kaliteden çıkıyor genelde
Benim bildiğim bazen tümosan iyi ustaya kullanıcıya muhtaç yoksa bitmez sıkıntısı
Sen en kolay hidrolik filitresini değiştir hem kontrol et bakalım talaş yada kıymık durumu nasil
Ama sen sen ol sakin ola yanlış ustaya elletme traktörünü
Sor sorustur gerekirse başka ilçeye git

Tarktörün hidrolik kollarında 1 ton kadar yük varken traktörü stop ettim. Tekrar çalıştırdığımda ne aşağı nede yukarı çalıştırabildim. Servisi aradım hidrolik pompa mil kesmiştir yada kamayı sıyırmıştır dediler. Pompa siparişi verdik 2 gün sonra gelir dediler. Arkadaki ekipmanım altını besleyip bir şekilde söktük. Servis için tarladan eve gelirken kendiliğinden düzeldi bizde bir anlam veremedik. Hidrolik pompada bir sorun yok ama bir yerde bir hata var. Çünkü ara ara yapıyor. Maksima kullacılarınıdan başına böyle hidrolik sorunu gelen arkadaşlardan yardım bekliyorum
Hatırladığım kadarı ile başak ile aynı hidrolik sistem kumandalari kullanılıyordu. Bir kontrol edelim bakalım elektronik kumanda kilitleri den kaynaklı bir durum var mi

Ekipmanin ağırlığı sıkıntı olmaz
Hodrolik sistemi ve arka aktarmalar cok kuvvetli
Ama sıkıntı kaliteden çıkıyor genelde
Benim bildiğim bazen tümosan iyi ustaya kullanıcıya muhtaç yoksa bitmez sıkıntısı
Sen en kolay hidrolik filitresini değiştir hem kontrol et bakalım talaş yada kıymık durumu nasil
Ama sen sen ol sakin ola yanlış ustaya elletme traktörünü
Sor sorustur gerekirse başka ilçeye git
Eyvallah arkadaşım sağol

Maksimanın hirolik kalibrasyonunu bilen varmı.
Bu olayın aynısı Erkunt 100lukste olmuştu hidrolikler salması traktoru stop et 5dk bekletekrar çalıştır disardaki düğmelerden asag yukarı yapinnca hidrolikleri içeriden kumandası başladı çalışmaya 2yerdende kumanda olunca oluyor benim hatam içeriden kumandayı kapamadan dışarıdan ayar yapmışım işi öğrendim artık traktörden inmeden hidrolikleri oof konumuna alıyorum dışarıdan da istediğim gibi ayar çekiyorum o şekilde bırakıyorum

Nedeni elektriksel olabiliyor bende erkunt 90 luks var bezen icerden calismiyor traktoru stop edip tekrar calistiriyorum ve disardaki dugmelerden bi en asagi indirip indikten sonra dugmeye uzun basmaya devam edip icerdeki isigin sari olmasini bekliyorum birde yukari kaldirip dugmeye basili tutarak bekliyorum isik sari olunca kalibrasyon tammalanmis oluyor ve duzeliyor.Oyle bir durum basiniza gelirse bu sistemin calisma prensibi asagi yukari ayni once stop edip tekrar calistirin sonra disardaki dugmelerdeb indirip kaldirma islemi yapin. Traktorun kitapcigindada yazmasi lazim. Filtreyle falan alakasi yok.

• Beğen
Tepkiler: Yunus sarı
Kardeş hidrolik kendinini korumaya almış bu durumlarda arkadaki ekipmanı yere değecek şekilde yüksek bir yere denk getirin hassasiyeti düşürüp kaldırın düzelecektir hidroliğinde her hangi bir sorun yok benim 2.3 sefer başıma geldi tamirciye bakarsan hemen sökülsün öyle değil