ABD'de tarla fiyatları

21.12.2020
1,458
2,218

ABD'de ki tarla fiyatları ne düzeyde bir bakayım dedim çok şaşırdım.

Bizim tarlalar dolar olarak bile daha pahalıya geliyormuş. Bu nasıl iş?

Resimler ve ekler

• Screenshot_20210331-220042_1.png
    Screenshot_20210331-220042_1.png
    757.6 KB · Görüntüleme: 508
  • Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
Bu bir acre fiyati yani yaklasik 4 dekar. Bir dekar 4.500 dolar olur o da eder 30.000 TL den fazla.
3.65 hektar olarak zaten dönüşümü yapılmış. Bir daha çevirmeye gerek duymamıştım ama hesabı doğru yapma ihtiyacı görüyorum.

Üstteki tarla;
9.03 acre= 3.65 hektar =36.5 dekar =36.500m²
fiyatı ise 18.000 dolar. Yani bir dekar 500 dolar (4.130 TL)

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: cemilAltan

Ekilebilir alan/nüfus ile ancak doğru bir kıyas yapılabilir.

Türkiye dağlık bir ülke Abd ise sonsuz düzlükleri olan yerleşim yerlerinin çok geniş aralıklarla kurulduğu bir ülke. Oldukça da düz bir coğrafi yapısı var. Kıyaslamak bile anlamsız.

6 yıl önce Rusyada 17bin dekarlık bir çiftlik 2 milyon tl gibi komik bir rakama satılmıştı. Üç beş akraba eşi dostu da aramak istemiştim ortak alınabilir diye ancak ortada devlet ve güvenlik olmadığı için riske girememiştim. Kendi güvenliğini kendin sağlarsın ancak. Uçsuz bucaksız verimli araziler bomboş duruyor herkes birisi ekse de çöksek diye bekliyordu :)

18.000 Dolar bir acre fiyatimi yoksa 9 acre fiyatimi bilmiyorum , bulup ilani okumak lazim. Uyariya tesekkur ederim. Kiyaslarken her seye bakmak lazim . Bizdeki isci yevmiyesi, oradaki yevmiye bile farkettirir.

Ekilebilir alan/nüfus ile ancak doğru bir kıyas yapılabilir.

Türkiye dağlık bir ülke Abd ise sonsuz düzlükleri olan yerleşim yerlerinin çok geniş aralıklarla kurulduğu bir ülke. Oldukça da düz bir coğrafi yapısı var. Kıyaslamak bile anlamsız.

6 yıl önce Rusyada 17bin dekarlık bir çiftlik 2 milyon tl gibi komik bir rakama satılmıştı. Üç beş akraba eşi dostu da aramak istemiştim ortak alınabilir diye ancak ortada devlet ve güvenlik olmadığı için riske girememiştim. Kendi güvenliğini kendin sağlarsın ancak. Uçsuz bucaksız verimli araziler bomboş duruyor herkes birisi ekse de çöksek diye bekliyordu :)
Abi mafya lar mı çöküyır demekki

Abd de kaç tane çiftci var bizde kaç tane az mı olsa ıyı yoksa çok çiftci mi ıyı bunlar bile önemli o kadar çok detay var kı anlatılmaz yaşanır biz küçük çiftciler in elinden tarlası alınsa nasıl yorum yaparız bunlar önemli