Adana'daki Fendt 936 Vario

Ynt: Adana'daki Fendt 936 Vario

OkayKANGAL link=topic=4713.msg319616#msg319616 date=1293886271' Alıntı:
' birim alana düşen agırlık azalsada birim alan da artıyor sonucta ' bu hesap yanlış ... zaten alan arttığından , birim alana düşen ağırlık azalıyor ... kütle sabit .... neden traktöre ağırlık bağlıyoruz ... ??? iş te o hesap ... örneğin kuru zeminde paletlimi iyi çeker , tekerli mi ?

şöyleki paletli ile lastikliyi karşılaştımak bu konuyu acıklamak için dogru olmaz.. paletlinin kuru da çekilmesin sebebi palet in sürtünme katsayısının lastige göre birim alanda azlıgı.. lastik paletli bi traktörler lastik tekerlekli bi traktörün .çekişmesinde aynı agırlıkta toprak yapısı ne olursa olsun paletli çekecektir.. sabit zeminde olsaydı çekişme ozaman fark olmazdı.. ama toprak yapısı herzaman kaygandır üzerinde tozu olur nemi olur v.s. ve surtunme alanı azaldıkca bunların etkisi daha belirgin olur.. kar arabaları gibi paletli zeminin sayganlıgı en ust seviyededir.. ama yuzey alanı artırılarak kaymayı engelleyip tutunmayı artırarak ilerliyorlar.. toprak dokusun da bundan cok daha az da olsa kayganlık gevseklik vardır... daha önce yayınlanmış bi makalede paylaşmıştım.. traktörde ek tekerlek kullanımı %14 yakıtı düşürüyor ve çekiyi artırırıyor.. tam hatırlamadım degerleri ama asağı yukarı böle...

ben bu traktörün türkiye de olduğuna inanmıyorum... olsa duyardık... benim bildiğim türkiye deki en büyük traktör case 335 hp bir motor.. bundan öncede new holland ın almanya da mercedes e yaptırdığı 303 hp lik new holland dı... başka bildiğim de yok olsa neden duymuyalım. bu traktörleri duyduk da dünyanın en iyi traktörünün türkiye de olduğunu nasıl duymuyalım... haberlerde flaş diye geçmesi lazım dı... teşekkürler...

fendt efsanesi link=topic=4713.msg336652#msg336652 date=1297061474' Alıntı:
ben bu traktörün türkiye de olduğuna inanmıyorum... olsa duyardık... benim bildiğim türkiye deki en büyük traktör case 335 hp bir motor.. bundan öncede new holland ın almanya da mercedes e yaptırdığı 303 hp lik new holland dı... başka bildiğim de yok olsa neden duymuyalım. bu traktörleri duyduk da dünyanın en iyi traktörünün türkiye de olduğunu nasıl duymuyalım... haberlerde flaş diye geçmesi lazım dı... teşekkürler...
kardeş nickin fendt ile başlıyo ama...... bu aletden türkiyede 8 tane var eğer son 2-3- ayda alan olmayıp artmadıysa ayrıca tigemin aldığı 8 tekerli 10 tane 936 yı söylemiyorum

fendt efsanesi link=topic=4713.msg336666#msg336666 date=1297064786' Alıntı:
evet ben fendt hastasıyım... o zaman neden duymadık... ben fendt i kaç senedir araştırır takip ederim nasıl oluyorrda duymuyorum... ben buna şaşıyorum... ilk defa duyuyorum ve inanamıyorum..
arkadaşım adamlar biz fendt aldık diye davetiye göndermezler bak fiyatını bilmiyorum çünkü 900 serisi bize uzak ancak 300-400 serisi fiyatlarını hemen hemen güncel olarak biliyorum kutlucanın sitesine menüde tigeme 10 tane 936 teslim edildi diye yazı geçiyo bence biraz takip.....

davet gönderirler demedm haberlere girerdi dedim.. neyse şimdi bakarım kutlucana.. aslında daha önce çok girdim bu siteye fakat öyle birşey farketmedim.. peki senden bir şey isteyebilirmiyim.. 309, 310, 311 ve 312 vario nun fiyatlarını yazarmısın... teşekkür ederim

yok kardeş öyle bir niyetim yok gerçekten.. ben buraya yeni üye oldun zaten.. ben bayii ye mail attım ama cevap vermediler.. biz bir traktör alacağız 100 - 110 hp lik.. fakat şuan new holland almayı düşünüyoruz. fendt ile fiyatlarını karşılaştırmak istiyorum.. sakın yanlış anlamyın beni kusuruma da bakmayın... teşekkür ederim...