Anapo, Andino ve Adagio Bugday Cesitleri Hakkinda

Ynt: Anapo, Andino ve Adagio Bugday Cesitleri Hakkinda

onurs link=topic=66062.msg806420#msg806420 date=1386441396' Alıntı:
bilgi için çok teşekkürler abi demekki biz bilmeden mavi etiketli alıp iyi etmişiz :)
ben teşekkür edeirm onur. bilgi paylaştıkça çoğalır. tohum firmalarında çalışan birini bulunca esir alırım bırakmam kolay kolay :D yanlışım olan yerler varsa diğer arkadaşlar düzeltirse sevinirim yada birşey eklemek isteyen varsa.

GÜRKAN link=topic=66062.msg806423#msg806423 date=1386441696' Alıntı:
ben teşekkür edeirm onur. bilgi paylaştıkça çoğalır. tohum firmalarında çalışan birini bulunca esir alırım bırakmam kolay kolay :D yanlışım olan yerler varsa diğer arkadaşlar düzeltirse sevinirim yada birşey eklemek isteyen varsa.
benim eklemek istediğim bişey var;
bizim gibi işin ucuzuna kaçıp sertfikasız tohum almayın.ya kendi buğdayınızı ekin yada sertifikalı alın.bu sene aldığım sertifkasız çuvallı krasunia odeska içerisinde farklı buğdaylardan gördüm.mesela mibzerin 6 sırası odeska ekmiş,4 sıra rus var,2 sıra rusla odeska karışmış filan :D iglinç ilginç hal aldı.tohumu elimize alınca ayrıt edemiyoruz.zaten ilaçlı olunca hepsi pembe,kırmızı oluyor.işin başı tohum.öenm vermek lazım ;)

andinoyu tekirdağ muratlı da 14 dekara ektik 11260 kilo biçtik 805 kg civarı geliyor 9.5 tonunu tohumluk diye ayırmıştık fakat değerlerine baktırdığımızda 20 gulten 10 un altında protein değeri olduğunu görünce vazgeçtik gelecek senelerde ekmeyeceğiz

andino 930 kg verim 11,6 protein 27 gluten 78,7 hektolitre adagio ya verimde ve değerlerde biraz fark attı ama berekete atamadı ama andino hiç yatmadı bereket tamamen yerdeydi

850 kg verim 9 protein 18 gluten 30 sedim tam bir fiyasko yemlik bir dahaki sene ekmeycem enola ise 30 gluten 11.8 proteim 50 sedim fiyatta andinoya 70 kr enola 78 kr veildi andino tam bir fiyasko hayvanla uğraşanlar eksin ikisinede 2 pas 2 kök boğaz atıldı

RUMELİ YE BİŞEY DİYEMEM DE ENOLAYLA HESAPLARSAN TOPLADIĞI HESABA GÖRE ANDİNO DAHA İYİ SANKİ DESTEĞİ DE VAR SONUÇTA BEN DE BEREKET TEN 12 PROTEİN 29 GLUTEN ALDIM AMA SATMADIM VERİM SENİNKİ GİBİ 100 KG FARK YOKTU 10-20 KG EN FAZLA

kadeş malı satamıyorsunuz onu demek istedim kim bu değerleri görübce almıyoruz diyoruz hele bu sene verimin yüksek mal çok olduğu senelerde andinonun pazar sorunu var ha ben gidicem yem fabrikalarına 65 kurştan vericem dersn ozaman tamam

BEN SANA HAK VERİYORUM ZATEN DE trakya birlik yemlik buğdayı dahi 750 den alıyor su an satmak için çok kötü buğday ama kışa bekletilebilirse o kadar fark olmaz gibi

Andino heryerde kalite olarak hüsran yani 800 kilonun üzerinde biçilmiş fakat değerler herkes de 10 protein, 20 gulten, 30 sedim civarında ekilecek bir buğday değil görüşündeyim fakat gelecek senelerde atıyorum kilo biraz düşerse 700 civarına, kalite en azından değirmenlere çok mırın kırın edilmeden satılacak kadar artar mı acaba???
Bu buğdaya bu hali ile kalitesiz demek bile diğer kalitesiz(yumuşak) buğdaylara ayıp etmek demek oluyor.

EMINELCIN link=topic=66062.msg907247#msg907247 date=1406148011' Alıntı:
BEN SANA HAK VERİYORUM ZATEN DE trakya birlik yemlik buğdayı dahi 750 den alıyor su an satmak için çok kötü buğday ama kışa bekletilebilirse o kadar fark olmaz gibi

Trakyabirlik borç karşılığı alıyor borç yoksa neyapcazz :)

bende 11,6 protein 27 gluten 78,6 hektolitre geldi ben zaten iyi buğday demedim ama hastalık dayanımını çok iyi ve yatmaya mükemmel dayanıklı diye gözlemledim çünkü benim denememde 4 buğdaydan tek bu yatmadı

dayço link=topic=66062.msg907412#msg907412 date=1406233953' Alıntı:
bc lira ve geneside verim 650 ccivarı ama kalite üst seviyde ekilcek buğday çeşitleri bunlar andino tam dandik buğfay
Dayco bunlarin ikiside bende vardi, verim olarak memnun etti, degerler cokiyi. Geclik durumu nasil bunlarin, tam takip edemedim son zamanlarda yagislardan ve baska islerden vakit kalmadi. Digerleriyle beraber bictim ben. Sanki genesi bc liraya gore daha erken. Ben bicerken genesi kurumustu, bc de bogumlarda yesillik vardi..

evet genesi orta geççi bc lira geççi bir çeşit ancak hastalık bakımımdan bc lira daha dayanıklı bu srnenin hastalığı karakök hastalığı bc lirda daha azdı

ben bir çeşit buğday daha yazayım .sertori isviçre buğdayı.hastalık yapmadı ama yarısı başak çıkarmadan yattı gene de 750-800 verim var.ama başaklarına göre hepsini geçmesi gerekirdi.diğerlerinden(andino) 1 hafta kadar geççi.değerleri 15,3 protein,76 hektolitre 33,1 gluten.borsaya bu yıl bu kadar protein gelmediğini söylediler bana.tarla fotolarını paylaşıyorum.