arazi kiralayıp arkadaşlarla tarımcılığa girmeyi düşünüyoruz..YARDIM

Ynt: arazi kiralayıp arkadaşlarla tarımcılığa girmeyi düşünüyoruz..YARDIM

Arkadaşlar önemseyip cevapverdiğiniz için çok teşekkür ederim gerçekten iyi bir forummuş ortalama 150 bin kadar paramız ve şehir hayatından ve şehirdeki modern kölelikten kurtulup az olsun öz olsun diye başlıcaz işte bakalım kısmet olursa peki tarlaya en verimli ve karlı olarak ne ekmek karlıdır...ilk yıllarda sadece kiralama usulu ile traktör gibi ekipmanların bazılarını halledemez miyiz....

kırklareli sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-kiralik-demircihalil-de-tarima-kiralik-666-donum-tarla-yillik-17-500-tl-99222617/detay

eskişehir sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-kiralik-eskisehir-hekimdag-da-kiralik-tir-parkina-uygun-141.450-m2-34690949/detay

arailer bu bizim kafamıza yatan yerler ama farklı yerlerde olabilir ...

aşırı bir amatörlük var farkındayım ama bir yerdende başlamak lazım diye düşünüyoruz

İnanmak bu işi yapmak istemek güzel birşey fakat en azından bir traktör bir kaç ekipmanınız olsa tamam diyeceğim belli bir bütçeniz olması lazım ekipman ve traktör kiralamakla çok zor hadi arazi kiralarsın ama traktör ve ekipmanı da kiralıyacaksın bunların kira parası var üstüne bir de mazot parası,gübre,tohum vs vs diye giderken ektiğinizden de elinize birşey kalacağını sanmıyorum :) bence siz önce bir ikinci el traktör bulun 75-80 beygir ve ikinci el ekipman araştırın ucuz yollu 100-200 dönüm arazi kiralayıp işe koyulun derim ufak ufak olur bu işler aceleye gelmez ne ekeceğinize gelirsek burada çok daha tecrübeli abilerimiz var onlar artık yardımcı olurlar :)

canpekdemir link=topic=75384.msg889652#msg889652 date=1399802892' Alıntı:
kırklareli sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-kiralik-demircihalil-de-tarima-kiralik-666-donum-tarla-yillik-17-500-tl-99222617/detay

eskişehir sahibinden.com/ilan/emlak-arsa-kiralik-eskisehir-hekimdag-da-kiralik-tir-parkina-uygun-141.450-m2-34690949/detay

arailer bu bizim kafamıza yatan yerler ama farklı yerlerde olabilir ...

aşırı bir amatörlük var farkındayım ama bir yerdende başlamak lazım diye düşünüyoruz
Eskisehirdeki ler kiraç ve verim olarak dusuk araziler yani size uymaz.

siz biraz daha pc üzerinden tarım oyunları oynayın. hani şu tıklayınca herşey oluveren cinsinden :)) akşam akşam iyi güldüm. arkadaşlar ciddi değilsiniz heralde..:)

CENGER link=topic=75384.msg889700#msg889700 date=1399819161' Alıntı:
siz biraz daha pc üzerinden tarım oyunları oynayın. hani şu tıklayınca herşey oluveren cinsinden :)) akşam akşam iyi güldüm. arkadaşlar ciddi değilsiniz heralde..:)
;D 150 bın tl ole çar cur edılecek bı mıktar değil inanın bu işe gırersenız sıfırdan kaybedersınız cunku bugun her ekıpmanı traktoru olan ve tarlası olan EN ONEMLISIDE BU İŞİ BILEREK YAPTIGI HALDE CAN CEKISIYOR köylü bunları goz onunde bulundurun bence sız gıdın 150 bın tl ile alın bı daire verın kiraya daha karlı olursunuz ;D zuha-*-s ;D

Eskişehir ' de öyle arazi olup olmadığı bile belli değil. Emlakçı yem atıyor. Ayrıca hekimdağ yüksek bir yer domuz tehlikesi de var.