ARKADAŞLAR BU MERDANE SİSTEMİNİ BİLEN YADA KULLANAN VARMI ?

Ynt: ARKADAŞLAR BU MERDANE SİSTEMİNİ BİLEN YADA KULLANAN VARMI ?

ertac sahın link=topic=61698.msg685506#msg685506 date=1358118990' Alıntı:
senın orada erozyon kacınılmaz abı :D
Aynen,
Çağrı link=topic=61698.msg685507#msg685507 date=1358119008' Alıntı:
ama çıkan ekinleri tek tek sayarsın :)
Olmaz bilader, toprağı gider taşı bize kalır.:)

bizde de var kaynakçılıkta ustalar varken bize laf düşmez burada nailabi kaynak yaparken gözlerim mahvoluyor çözüm olarak ne yapayım

Bende bunun kamyon tekerleklisi var 2 ton su alıyo haznesi kobil diskin arkasında pancar yeri hazırlarken ve anız bozarken kullanıyom bi kerede tarlayı halı gibi yapıyo.Ekin ekerken benimki ağır olduğu için takmıyom yoksa mibzerin şaseyi kopartcak.ektikten sonra üstüne daha iyi oluyo günde 250 dönüm yer çekiyo ve yuvak çekilen tarlayla çekilmeyen arasında çıkışta çok fark oluyo.

başak 26 link=topic=61698.msg685619#msg685619 date=1358157226' Alıntı:
Bende bunun kamyon tekerleklisi var 2 ton su alıyo haznesi kobil diskin arkasında pancar yeri hazırlarken ve anız bozarken kullanıyom bi kerede tarlayı halı gibi yapıyo.Ekin ekerken benimki ağır olduğu için takmıyom yoksa mibzerin şaseyi kopartcak.ektikten sonra üstüne daha iyi oluyo günde 250 dönüm yer çekiyo ve yuvak çekilen tarlayla çekilmeyen arasında çıkışta çok fark oluyo.
yıllardır bende dıyorum peder beye tamam dıyor ama bı turlu yapmıyoruz :D ektıkten sonra bunu cek yazlık yulafı kıstan ek yıne de donmuyor verımde cok etkılı ama nadasta kesek cıkıyo

Çıkışta gözle görülür çok farkı var tabi ki sürerken biraz etkileniyo özellikle de yaz sürümü olursa ancak ilaç gübre gibi işlerde de çok rahat ediyor insan ben ektikten sonra çekeceklere mibzerin arkasına göre yapın derim bir defa daha mazot yakmaya ne gerek var.Çok basit yapımı da iki başında bilya var gerisi borunun üstüne geçirimiş tekerler :) ben ufak tekerini tercih ederim büyüğüne göre daha güzel iş yapıyor gibi.Demir olanından bizde de vardı ancak onların şasesi ağır mibzerin arkasına falan takmaya gelmiyo.Ayrıca ekim yaparken baya da bir taş alıyo biz taş da topluyoruz bir yandan ekerken :)

Ertaç bilader şu harmanı falan savalım sonra yapalım bizim burda bir tane yaptı usta ondan da görüşlerini alırız birer yaparız ;) Yalnız sen bunun taş koyulan haznesine bir çözüm bul hemen kopuyo sallantıdan daha dayanıklı bişey yapmak lazım.

Çağrı link=topic=61698.msg685654#msg685654 date=1358159658' Alıntı:
Çıkışta gözle görülür çok farkı var tabi ki sürerken biraz etkileniyo özellikle de yaz sürümü olursa ancak ilaç gübre gibi işlerde de çok rahat ediyor insan ben ektikten sonra çekeceklere mibzerin arkasına göre yapın derim bir defa daha mazot yakmaya ne gerek var.Çok basit yapımı da iki başında bilya var gerisi borunun üstüne geçirimiş tekerler :) ben ufak tekerini tercih ederim büyüğüne göre daha güzel iş yapıyor gibi.Demir olanından bizde de vardı ancak onların şasesi ağır mibzerin arkasına falan takmaya gelmiyo.Ayrıca ekim yaparken baya da bir taş alıyo biz taş da topluyoruz bir yandan ekerken :)

Ertaç bilader şu harmanı falan savalım sonra yapalım bizim burda bir tane yaptı usta ondan da görüşlerini alırız birer yaparız ;) Yalnız sen bunun taş koyulan haznesine bir çözüm bul hemen kopuyo sallantıdan daha dayanıklı bişey yapmak lazım.
ayarlarız cagrı cok faydalı bısey ... daha guclu yaparız tas koyulan yerının sasesını

Çağrı link=topic=61698.msg685654#msg685654 date=1358159658' Alıntı:

çağrı bu tekerli işi benimde hoşuma gidiyo ama malum bizim burda malzeme sıkıtısı var.benim bulabildiğim teker elarabası tekeri gibi bişey ondan randıman alabilirmiyim.bilgin varmı acaba.

tümosan 8095 link=topic=61698.msg685662#msg685662 date=1358159940' Alıntı:
çağrı bu tekerli işi benimde hoşuma gidiyo ama malum bizim burda malzeme sıkıtısı var.benim bulabildiğim teker elarabası tekeri gibi bişey ondan randıman alabilirmiyim.bilgin varmı acaba.
yok abi onlar uymaz bunlarda uçak tekeri kullanıyolar yanlış bilmiyorsam teker başı 30-50 lira falanmış bu küçük olanları büyükler de 100-150 lira civarıymış.Yanlış saymadyısam 29-30 tane var 3m iş genişliği olanlarda

Çağrı link=topic=61698.msg685665#msg685665 date=1358160063' Alıntı:
yok abi onlar uymaz bunlarda uçak tekeri kullanıyolar yanlış bilmiyorsam
o zaman benimiş yatar .ucak tekeri alınca napcam silindirle .üstüne ucak alırım o daha güzel olur.
bu filikci beni bi hoş etti valla.

tümosan 8095 link=topic=61698.msg685668#msg685668 date=1358160271' Alıntı:
o zaman benimiş yatar .ucak tekeri alınca napcam silindirle .üstüne ucak alırım o daha güzel olur.
bu filikci beni bi hoş etti valla.
:D

mecidiyeli link=topic=61698.msg685782#msg685782 date=1358164447' Alıntı:
http://f1301.hizliresim.com/15/g/hy52s.jpg

http://a1301.hizliresim.com/15/g/hy547.jpg

http://a1301.hizliresim.com/15/g/hy54r.jpg

buda bizim yuvak pancar ekin sogan çekirdek mısır ne ekilecekse mutlaka ekim öncesi çekeriz çıkım tane tane olur *098*-
bu da feci bişeymiş :)

mecidiyeli link=topic=61698.msg685782#msg685782 date=1358164447' Alıntı:
http://f1301.hizliresim.com/15/g/hy52s.jpg

http://a1301.hizliresim.com/15/g/hy547.jpg

http://a1301.hizliresim.com/15/g/hy54r.jpg

buda bizim yuvak pancar ekin sogan çekirdek mısır ne ekilecekse mutlaka ekim öncesi çekeriz çıkım tane tane olur *098*-
güzel bişey .bu tekerler cantlımı yoksa içi milli demir boru üzerinemi monta edilmiş acaba.

tümosan 8095 link=topic=61698.msg685802#msg685802 date=1358165584' Alıntı:
güzel bişey .bu tekerler cantlımı yoksa içi milli demir boru üzerinemi monta edilmiş acaba.
içi boydan boya teker çapına göre boru içine su dolduruyorsun ondan sonra devam 4.500 lira küçükler daha hesaplı ama bu daha güzel sıkıştırıyor..

mecidiyeli link=topic=61698.msg685808#msg685808 date=1358165988' Alıntı:
içi boydan boya teker çapına göre boru içine su dolduruyorsun ondan sonra devam 4.500 lira küçükler daha hesaplı ama bu daha güzel sıkıştırıyor..
tekerler cıkma tekermi .bide tekerin iç kısmı boşmu .yani dolma deyil demi.normal kullanılmış remork tekerinin cantsız olanı.

mecidiyeli link=topic=61698.msg685808#msg685808 date=1358165988' Alıntı:
çok pahalıymış yaw :S ufak tekerlileri 2000 lira kendin yapsan 1200 liraya falan mal olur en fazla.Küçüklere de biraz ağırlık yaptı mı güzel bastırıyor 2500 lira fazla vermeye değmez gibime geldi yaptığı işi görünce :S