ARKADAŞLAR BU MERDANE SİSTEMİNİ BİLEN YADA KULLANAN VARMI ?

Ynt: ARKADAŞLAR BU MERDANE SİSTEMİNİ BİLEN YADA KULLANAN VARMI ?

Çağrı link=topic=61698.msg685818#msg685818 date=1358166924' Alıntı:
çok pahalıymış yaw :S ufak tekerlileri 2000 lira kendin yapsan 1200 liraya falan mal olur en fazla.Küçüklere de biraz ağırlık yaptı mı güzel bastırıyor 2500 lira fazla vermeye değmez gibime geldi yaptığı işi görünce :S
bnede o yüzden iyi araştırıyorum çağrı .kendi yapman bence daha karlı.
helede gökhan beyde bu malzemelerin hurda kısmı mevcuttur.(demir kısımlar)daha ucuz olur.

tümosan 8095 link=topic=61698.msg685822#msg685822 date=1358167263' Alıntı:
bnede o yüzden iyi araştırıyorum çağrı .kendi yapman bence daha karlı.
helede gökhan beyde bu malzemelerin hurda kısmı mevcuttur.(demir kısımlar)daha ucuz olur.
:) çıkma lastik satanlarda lastikler bulunur abi,merkezinden geçecek demir var şasesi basit zaten bu demir aksamına fazla para gitmez sanırım asıl maliyetli kısmı lastikleri.
azmi link=topic=61698.msg685823#msg685823 date=1358167486' Alıntı:
bu bizim amacımıza uygun değil ama kendi içinde güzel bir alet olmuş

balyacı sadık43 link=topic=61698.msg685832#msg685832 date=1358168752' Alıntı:
Biz kendimiz yaptık bu merdaneden küçük forklif lastiklerinden.Mibzerin arkasına bağladık ve on numara iş yapıyor...
fotoğrafları varsa atabilir misiniz farklılık varsa bizlere de fikir olur

tümosan 8095 link=topic=61698.msg685810#msg685810 date=1358166241' Alıntı:
tekerler cıkma tekermi .bide tekerin iç kısmı boşmu .yani dolma deyil demi.normal kullanılmış remork tekerinin cantsız olanı.
kamyon tekeri içi boş tekerlerin dolma degil dolma teker kendini askıya alıyor 4 metre ve üzeri yuvaklarda kullanılmıyor bizim burada şimdi şu dorse tekerli yuvak yapıyorlar daha iyi gibi geliyor gözüme.. bilm-*s

bu merdane bizde yuvak derler faydaları çok biz buğdayı ektikten hemen sonra çekeriz verimde denedik%10 bi artış oldu birde kendinizin yapmasını tavsiye etmem biz demirciyiz hesapladık kendimiz yapmayı 150 lira gibi bi ramak çıktı ustalık hariç onuda uğraşmaya değmez burda basit gibi gözüksede mazemeciye gidecen mazeme alacan rulman alacan bilya alacan hurda teker satanları araştıracan bulacan alacan kaynatacan boyuyacan hepsini tek tek kaleme almanızı tavsiye ederim sırf mazemeleri toplamak için 100 lira yakıt yakarsınız bunun taşı elektorotu boyası tineri hakı bokunu çeker.

Azapbey link=topic=61698.msg686340#msg686340 date=1358258163' Alıntı:
bu merdane bizde yuvak derler faydaları çok biz buğdayı ektikten hemen sonra çekeriz verimde denedik%10 bi artış oldu birde kendinizin yapmasını tavsiye etmem biz demirciyiz hesapladık kendimiz yapmayı 150 lira gibi bi ramak çıktı ustalık hariç onuda uğraşmaya değmez burda basit gibi gözüksede mazemeciye gidecen mazeme alacan rulman alacan bilya alacan hurda teker satanları araştıracan bulacan alacan kaynatacan boyuyacan hepsini tek tek kaleme almanızı tavsiye ederim sırf mazemeleri toplamak için 100 lira yakıt yakarsınız bunun taşı elektorotu boyası tineri hakı bokunu çeker.
Arkadaş o yuvağı yapmak öyle kolay değil 10 teker 2 bilya 3 boy demirle iş bitmiyo.benimkini 10 sene önce kendim yaptırdım 15 tane kamyon tekerlekli yani büyük diyelim 2 usta 2 gün uğraşıyo yani bide hergün yaptığı iş ama hemen olmuyo.zor ama yapana helal olsun diyelim.

Ben mibzerin arkasina tirnakli merdane takiyorum. Iscilik süper. Istege göre cekiyede hidroligede takilabilir. Benim asil merak ettigim bunu nisan basinda ekine cekiyorlarmis. Acaba hangi evrede kullanmak lazim. Topragi pekistirip su tutma kapasitesinin arttirma disinda kardeslemeyi cogaltiyormus. Bu konu hakkinda tecrübesi olan varmi...

satocan58 link=topic=61698.msg686409#msg686409 date=1358269092' Alıntı:
Ben mibzerin arkasina tirnakli merdane takiyorum. Iscilik süper. Istege göre cekiyede hidroligede takilabilir. Benim asil merak ettigim bunu nisan basinda ekine cekiyorlarmis. Acaba hangi evrede kullanmak lazim. Topragi pekistirip su tutma kapasitesinin arttirma disinda kardeslemeyi cogaltiyormus. Bu konu hakkinda tecrübesi olan varmi...
satılmış bey ben nisan ayında hava şartları uygun ve helede yağış az olursa mutlaka cekerim.yalnız nisan dahidrolikli olandan olursa daha güzel olur.ekinin durumuna göre tarla içine girdiğinde tarla yüzündeki toprak kuru ve merdaneye (biz silindir deriz düz tip olandan)sarmıycak durumda olmalı.bide cektiğin yönde müküm olduğu kadar bidaha cekmemeye gayret et.eger zamanı ayarlıya bil cok güzel oluyor verimde cok fark ediyor heleki ağ toprakda bi ayrı verim fark ediyor.

Hermiyas link=topic=61698.msg686442#msg686442 date=1358274074' Alıntı:
Bir abimiz şakalak marka 20li mibzer aldı bu sene,mibzerin arkasında sabit pistonlu merdaneye 4bin lira verdi.Lasitk değil demir olana benziyor ancak tam olarak öyle değil.

Bu sene bi mevkimize yağmur az düşmüştü ala gone çıktı buyday ve bende merdane çekeyim dedim hemi kapa kırsın dedim başladım çekmeye 1 2 git gel baktım tohumlar yüze çıkıyor bıraktım yani anladım ekim sonrası merdane olmuyor yuvak la tamamladım kalan yeri ve geçen baktım merdane çekilmiş yerde baya seyreme var ama baharda şöyle ekin 4 parmak çektinmı güzel oluyor..

mecidiyeli link=topic=61698.msg686593#msg686593 date=1358287360' Alıntı:
Bu sene bi mevkimize yağmur az düşmüştü ala gone çıktı buyday ve bende merdane çekeyim dedim hemi kapa kırsın dedim başladım çekmeye 1 2 git gel baktım tohumlar yüze çıkıyor bıraktım yani anladım ekim sonrası merdane olmuyor yuvak la tamamladım kalan yeri ve geçen baktım merdane çekilmiş yerde baya seyreme var ama baharda şöyle ekin 4 parmak çektinmı güzel oluyor..
Ekim üstüne de olur ama ya kuru olacak ya da tavlıyken ektikten sonra birkaç gün günlerse güzel oluyor

SİLİNDİR MERDANE (UÇAK LASTİKLİ)
TEKNİK ÖZELLİKLER:

UZUNLUK: 3.40 metre

AĞIRLIK: 750-800 kg (müşterinin isteğine göre ağırlık arttırılabilir.)

TAŞIMA ŞEKLİ: Traktörün çekisine takılıp taşınabildiği gibi hidrolikle kaldırılarakta taşınabilir.

İŞLEVİ: Mibzer, alabora vb tarım makinelerin ardına bağlanarak tohum atıldıktan önce veya sonra toprağı sıkıştırmak.

FAYDALARI: Toprağı sıkıştırdığı için tohumun hava almasını engeller.Böylece tohum risksiz bir şekilde büyür.

-----Lastiklerimiz 32 kat uçak lastiğidir, ömür boyu kullanabilirsiniz.-----

--------------------Türkiyenin her yerine gönderilir.------------------------
iletişim: www.dtm68.com

• Beğen
Tepkiler: emn