Arpa'da son durum

Metrekarede Ortalama kaç başak var.Teneler yeterince dolumu.Metrekaradeki başak sayısı ile tane sayısını çarpıp 1000 tane ağırlığına bölüyosun galiba.Bu şekilde hesaplanıyordu bildiğim.
Verim=metrekaredeki başak sayısı×başakta tane sayısi× 1000 tane ağırlığı

Bu sabah Arpa ile birlikte sezonu açmış bulunmaktayız..Verim olarak genelde beklentimize yakın geldi...Yaklaşık olarak 300 400 kg aralığında bir verim aldık..Ancak sap verimi daha iyi...Bu arada bölgemizde dün biçilen arpalarda ton alanlar olmuş.

00rqMM.jpg

kbnAhg.jpg

dtnp5k.jpg

Cq4vsc.jpg

WE6hqc.jpg

Bu sabah Arpa ile birlikte sezonu açmış bulunmaktayız..Verim olarak genelde beklentimize yakın geldi...Yaklaşık olarak 300 400 kg aralığında bir verim aldık..Ancak sap verimi daha iyi...Bu arada bölgemizde dün biçilen arpalarda ton alanlar olmuş.

00rqMM.jpg

kbnAhg.jpg

dtnp5k.jpg

Cq4vsc.jpg

WE6hqc.jpg
Bereketli olsun.Fiyat kaçtan gidiyor sizin orda.
Ben dün biçmeye gittim.Kum yer olmuştur dedim ama hala Çok nem var.Saplar hala alan alan yeşil.Tarlanın etrafını bir kere dönüp biçtik bıraktık.Tarla dere kumu .Hesabıma göre biçer 1800 metrekare yer biçti 800 kg geldi.Nemli filan desek az düşse 400 kg verim var gibi.Birde %30 dolu hasarlı tarla.Toprak yerlerde dönüme verim 500-550 bulacak galiba.Ama bu aralar çok yağmur yağıyor.Bugün çok yağdı allah verede afatsız hasarsız biçebilirsek iyi olacak.Önümüz hafta biçilmeye başlanır artık bizdede.

• Beğen
Tepkiler: Buğday22
Bereketli olsun.Fiyat kaçtan gidiyor sizin orda.
Ben dün biçmeye gittim.Kum yer olmuştur dedim ama hala Çok nem var.Saplar hala alan alan yeşil.Tarlanın etrafını bir kere dönüp biçtik bıraktık.Tarla dere kumu .Hesabıma göre biçer 1800 metrekare yer biçti 800 kg geldi.Nemli filan desek az düşse 400 kg verim var gibi.Birde %30 dolu hasarlı tarla.Toprak yerlerde dönüme verim 500-550 bulacak galiba.Ama bu aralar çok yağmur yağıyor.Bugün çok yağdı allah verede afatsız hasarsız biçebilirsek iyi olacak.Önümüz hafta biçilmeye başlanır artık bizdede.
Amin hocam..Bizim burada fiyat 1300 ve üzerine kadar çıkıyor tabi arpasına kalitesine göre değişiyor daha az fiyata da alanlar var..Bizim burada arpalar düz ara gidiyor hocam yağış v.s pek olmayınca arpalarda tam olgunlaşınca..Ama sizin bölge de tabi yağış olunca aksıyor v.s..Dün bizim burada birisi ton biçti mesela direk satmış onu...Dolu v.s vuran tarlalar öyle hocam hatta bizim burada tane kayıpları da vardı.Sap verimi de tatmin edici düzeyde..İnşallah sorun olmadan biçilmeye başlanır özellikle dolu bu zamanlarda çok tehlikeli tam biçim yaklaşırken kötü olur.

• Beğen
Tepkiler: özgür

00rqMM.jpg

kbnAhg.jpg

dtnp5k.jpg

Cq4vsc.jpg

WE6hqc.jpg
Hayırlısı olsun. Bol bereketli bir sezon geçirirsiniz inşallah. Darısı bizim başımıza.[emoji3]

• Beğen
Tepkiler: Buğday22