Avusturyadan gelen Flekwi(Simental) cinsi gebe düvelerimiz

Ynt: Avusturyadan gelen Flekwi(Simental) cinsi gebe düvelerimiz

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=85772.msg1046985#msg1046985 date=1450548088' Alıntı:
Maşallah. Mevlam nazardan saklasın cok asil hayvanlar.
Teşekkür ederim abi sizlerin yolunda gidiyoruz namını çok duydum :)

Abi benim işletme bağlı kapalı sistem Allah izin verirse onu değiştirmeyi düşünüyorum rica etsem müsait olduğunda bana fotoğraf göndere bilir misin

cemal91 link=topic=85772.msg1047019#msg1047019 date=1450550991' Alıntı:
Teşekkür ederim abi sizlerin yolunda gidiyoruz namını çok duydum :)

Abi benim işletme bağlı kapalı sistem Allah izin verirse onu değiştirmeyi düşünüyorum rica etsem müsait olduğunda bana fotoğraf göndere bilir misin
. Bi yanlışlık var tecrübe konusunda Hacı Mehmet KESİKBAŞ arkadaşımıza danış ve ondan görüşlerini al . ben bu yıl hayvancılık işini tamamen bıraktım, cocuklarımın egitimi icin taşınmak zorunda kaldıgımdan.

Maşallah. Çok güzeller. Berekeli olsun. Özeniyorsun belli. Bu hayvanların değerini bil. Tohumlamalarına dikkat et.
Simentalde birbirini emme problemi yaygındır. Onun için buzağıları sütten kesene kadar bireysel bölmelerde baksan daha iyi olur. Annelerinin süt verimleri nasıl? Buzağısı 2-3 haftalık olan düvelerin ne kadar süt veriyor?

Hayırlı olsun. pasaportlu cins hayvan olunca ineği de, düvesi de holstein dan fazla para yapar, hayrılı kazançlar.

mumtu00 link=topic=85772.msg1047021#msg1047021 date=1450551096' Alıntı:
masallah..cok sirinler....
Teşekkür ederim abi,

brhnztrk86 link=topic=85772.msg1047087#msg1047087 date=1450559956' Alıntı:
Maşallah, bereketli olsun çok güzel görünüyorlar.
Teşekkür ederim abi

Simantel link=topic=85772.msg1047105#msg1047105 date=1450564397' Alıntı:
Yolunuz bahtiniz ve sansiniz acik olsun cok guzeller
Teşekkür ederim abi güzel dileklerin için hepimiz bahtı açık olsun :)

zolimpus link=topic=85772.msg1047115#msg1047115 date=1450565749' Alıntı:
İnekler güzelmis abi, iyi verim alıp bol kazancın olur inşallah

teşekkür ederim kardeşim,

Hacı Mehmet COŞKUN link=topic=85772.msg1047158#msg1047158 date=1450601621' Alıntı:
. Bi yanlışlık var tecrübe konusunda Hacı Mehmet KESİKBAŞ arkadaşımıza danış ve ondan görüşlerini al . ben bu yıl hayvancılık işini tamamen bıraktım, cocuklarımın egitimi icin taşınmak zorunda kaldıgımdan.
kusura bakma abi karıştırdım galiba :)

simentalci link=topic=85772.msg1047169#msg1047169 date=1450604702' Alıntı:
Maşallah. Çok güzeller. Berekeli olsun. Özeniyorsun belli. Bu hayvanların değerini bil. Tohumlamalarına dikkat et.
Simentalde birbirini emme problemi yaygındır. Onun için buzağıları sütten kesene kadar bireysel bölmelerde baksan daha iyi olur. Annelerinin süt verimleri nasıl? Buzağısı 2-3 haftalık olan düvelerin ne kadar süt veriyor?

Teşekkür ederim Barış abi, tohumlama için GS Rumgo yu düşünüyorum, yer sıkıntısı olduğu için 4 lü bölmede bulunduruyorum ama bir şekilde halledip bireysel bölmelere almak ilk işim olacak, yeni gelen düvelerden 3 tanesi doğum yaptı bir tanesi daha bir haftalık onu ölçüm yapmadım diğer ikisi, birinin 22 litre sütü var diğerinin ise ben 15 litre alıyorum bize vermiyor yatınca akıtıyor

Gladioman link=topic=85772.msg1047185#msg1047185 date=1450607070' Alıntı:
teşekkür ederim

keltaşlı link=topic=85772.msg1047194#msg1047194 date=1450609571' Alıntı:
Hayırlı olsun. pasaportlu cins hayvan olunca ineği de, düvesi de holstein dan fazla para yapar, hayrılı kazançlar.
Teşekkür ederim abi

Cevap: Ynt: Avusturyadan gelen Flekwi(Simental) cinsi gebe düvelerimiz

Cemal tavsiye ediyomusun bende almak üzereyim 15-20 kadar... düvelerinin süt verimi nasıl, nekadar yemle nekadar süt veriyor bilgilendirirsen sevinirim....

Cevap: Ynt: Avusturyadan gelen Flekwi(Simental) cinsi gebe düvelerimiz

Cemal tavsiye ediyomusun bende almak üzereyim 15-20 kadar... düvelerinin süt verimi nasıl, nekadar yemle nekadar süt veriyor bilgilendirirsen sevinirim....

Abi düveler yaklaşık 2 aydır bende bu süre zarfında 3 tane buzağı aldım ve annelerinin de ortalama süt verimi 19 litre, buzağıların gelişimi çok güzel 2 dişi 1 erkek buzağım var yem konusunda biraz cimri davranıyorum (hayvanlara zarar veririm korkusuna) kaba yem ağırlık ve 5-6 kg arası kesif yem ile besliyorum şimdilik memnunum.

Aldığında net fiyatlar kaça maloldu, hayvanların davranışları huyları hakkında bi şikayetin varmı. uyum konusunda sıkıntı oldumu, son bi soruda aldığına gerçekten memnunmusun keşke almasaydim dediğin oldumu bol bereketli kazançlar

• Beğen
Tepkiler: makifkaban
Aldığında net fiyatlar kaça maloldu, hayvanların davranışları huyları hakkında bi şikayetin varmı. uyum konusunda sıkıntı oldumu, son bi soruda aldığına gerçekten memnunmusun keşke almasaydim dediğin oldumu bol bereketli kazançlar

Öncelikle teşekkür ederim, sigorta ve karantina süresi boyunca ki masraflarıyla birlikte bana hayvan başı 12 bin liraya geldi. hayvanlarda sadece mantar sıkıntım oldum abi onunda karantina bölgesinde bulaştığını düşünüyorum. tedavisi ve aşısı yapıldı şuanda herhangi bir sıkıntı yok. huylarına ve davranışlarına gelince simental(flekwi) bilindiği gibi sevimli ve sıcak kanlı hayvanlar herhangi bir sıkıntım yok, hatta sağım sırasını değiştirdiğim zaman sağımı geciken hayvan sağımı yapılana kadar (beni niye sağmadın dercesine) meliyor :) aldığıma çok memnunum :)