Ayçiçeği Tohum Seçimi

Merhaba arkadaşlar. Çok kararsız kaldığım bir konuda yardımınızı isteyeceğim. Ayçiçeği tohumunu seçerken daha önce kullandığım marka üretimi durdurmuş. Yeni bir çeşit seçmemiz gerektiğinde bize RAYAL RGT LLUİS önerildi fiyatı da uygun ama adını hiç duymadım, kimse de duymamış. ben May coral yada Pioneer P64LC108 düşünüyordum. Sizce ne yapmalıyım, bu markayı kullanan var mı?

pioneer 108 verimi ve yağ oranı yüksektir. Fakat İntervix ilaç kullanmak zorunda kalındığı ve ilaç atılınca mahsulü etkilediği için önermem.Toprak çeşidi önemli, kumsal yerlere pioneer 130, diğer yerlere pioneer 119 ,sulanabilir tarlaya Tunca öneririrm.

Ekim arası ne kadar kullanıyorsunuz? Ve gübrwlemeyi makinayla mı yoksa tarlaya mı atıyorsunuz? En fazla kafama takılan sorunlardan biri de bu biz tarlaya atardık ekimden hemen önce bu sene makinayla atmayı düşünüyorum ama tam karar veremedim.

Ekim arası ne kadar kullanıyorsunuz? Ve gübrwlemeyi makinayla mı yoksa tarlaya mı atıyorsunuz? En fazla kafama takılan sorunlardan biri de bu biz tarlaya atardık ekimden hemen önce bu sene makinayla atmayı düşünüyorum ama tam karar veremedim.

Taban gübresindeki fosfor ve potasyum toprakta hareketsiz azot ise hareketlidir.Buyüzden sıra arası geniş 70 cm vb bitkilerde kök sıra arasındaki gübreye ulaşaba kadar yabancı otlar p ve k yı tüketir hatta azotunda önemli bir kısmını.Kaldı ki fosforun köklenmeye olan etkisi muazzam.
Oyüzden sıra arası geniş ürünlerde gübre banttan verilmelidir.

• Beğen
Tepkiler: Alexander

L130 bu yıl ilk defa ekicem geçen yıl L 119 L 113 ve tunca 5542 ekmistim.119 çeşidinde en yüksek 48.90 yağ oranını görebildim koyumuzde
Geçen yıl 130 ekenler bizlerden %2-3 puan daha yüksek yağ oranı yakaladılar.pioner muhendislerinin verdigi bilgilere gore ayrica deneme yapilan tarlalarda L140 çesidi 130 cesidinde daha yuksek verim ve yag orani yakalamislar.
L140 çeşidi daha geç oluşu ve kafa eğikliği gibi özelliklere sahipmiş öğrendiklerimiz bu sekilde.

Geçen yıl gibraltar,lg 5485,lg5582 ektim gibraltarda çok mildyö vardı.5582 de güzeldi fakat bu yıl ekeceğim yerler taban olmadığı için 5485 eklicem.

Sa arkadaş bu sene lg5582 aldım buna hangi ot ilacı atmalıyım geniş yapraklı ve yulaf ilacı.ilaç ismi yazarsan iyi olur .yulaf için basageta diye bir ilaç verdi.adam yeni açmış dükkanı güvenemedim eken biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var cevaplarsanız benim için çok iyi olur teşekkürler

Arkadaşlar herkese hayırlı işler geçen seneden (2019) elimde kalan pionner p64lp130 çeşitinden bir kapalı birde açık yarım paketim bulunuyor ayrıca pendimethalin etken madde li 15 adet tarkim penalin 1adet basf stromp ekstra vardır son kullanma tarihleri resimlerde görüldüğü gibidir bu sene ekim yapmayı düşünmüyorum bu sebeple elimden çıkartmak istiyorum ilgilenen arkadaşlar mesaj yolu ile iletişim kurabilirler.
IMG_20200404_155136.jpg
IMG_20200404_155152.jpg
IMG_20200404_155237.jpg
IMG_20200404_155211.jpg
IMG_20200404_155231.jpg
IMG_20200404_155339.jpg

Sa arkadaş bu sene lg5582 aldım buna hangi ot ilacı atmalıyım geniş yapraklı ve yulaf ilacı.ilaç ismi yazarsan iyi olur .yulaf için basageta diye bir ilaç verdi.adam yeni açmış dükkanı güvenemedim eken biri olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var cevaplarsanız benim için çok iyi olur teşekkürler
Aleyküm selam.Geniş yapraklılar için Challenge 600 ve muadillerini kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar herkese hayırlı işler geçen seneden (2019) elimde kalan pionner p64lp130 çeşitinden bir kapalı birde açık yarım paketim bulunuyor ayrıca pendimethalin etken madde li 15 adet tarkim penalin 1adet basf stromp ekstra vardır son kullanma tarihleri resimlerde görüldüğü gibidir bu sene ekim yapmayı düşünmüyorum bu sebeple elimden çıkartmak istiyorum ilgilenen arkadaşlar mesaj yolu ile iletişim kurabilirler.Ekli dosyayı görüntüle 46764Ekli dosyayı görüntüle 46765Ekli dosyayı görüntüle 46766Ekli dosyayı görüntüle 46767Ekli dosyayı görüntüle 46768Ekli dosyayı görüntüle 46769
05459327920 hocam tohum için bir görüşebilir miyiz?