Bahçe için Massey 240 s mi ? 135 massey mi

Ynt: Bahçe için Massey 240 s mi ? 135 massey mi

neden çuval koysun çuval koymasına gerek duymayacağı bi traktör kullanmasın bahçe işi ile uğraşan yük taşıyamıyo yani bunun meyvesi var gübresi var vs vs 135 lik 135 dönemde kaldı bence şuan hala alınıyosa düz araziler için ve para durumu kısıtlı olan tercih ediyo ben traktörü kötülemiyorum daha iyileri varken bunu tercih etmesin demiyorum

zehriduman link=topic=28319.msg747639#msg747639 date=1369562463' Alıntı:
neden çuval koysun çuval koymasına gerek duymayacağı bi traktör kullanmasın bahçe işi ile uğraşan yük taşıyamıyo yani bunun meyvesi var gübresi var vs vs 135 lik 135 dönemde kaldı bence şuan hala alınıyosa düz araziler için ve para durumu kısıtlı olan tercih ediyo ben traktörü kötülemiyorum daha iyileri varken bunu tercih etmesin demiyorum

Bende diyorumki 7/24 ağırlıkla gezmesine gerek yok ağırlıklar söküp takılabiliyor sonuçta yapacağı işe göre takıp çıkarabilir hem ön takımı korumuş olur kullanmayacağı zaman cıkararak. Tabikide 240 ' mı 135 ' mi dersen 240 olur tercihim. Ben 135 ' i kendine göre değerlendirdim. Bu iş tercih meselesi sana göre eski dönemde kalmıştır bana göre uygun traktör odur ama senın tercıh etmemen traktör ' le alakalı değil senınle alakalıdır. Şuan hala piyasası canlı bir traktör ve para sıkıntısından çok yakıtı uygun ve yaktığına göre çekiş-sağlamlık oranı yüksek olduğundan tercih ediliyorlar. Bizim bölgemiz eğimli ama büyük traktörü çift ve ağır işlerde kullanırız gerisinde hep 135 gibi traktörler koşturur işlerde. Bizim bölgemizde balya taşıma olsun, diğer römork işleri olsun, ot biçme olsun, küçük ve seri olduğu için vede yakıtı oldukça az olduğu için çok tercih edilir. 65 hp bir traktörün yanında bir 135 varsa o adamın sırtı yere gelmez :)

adamın işi yo hergün ağırlı söküp taksın ayreten 135 değişmedik parça kalmamıştır ayreten sen kendi bölge için konuşuyosun ben genel olarak konuşuyorum bi dieri sen töraktör hakkında pek bilgiye sahip deyilsin gibime geliyo sadece kulakdan dolma bilgilerle burda kendin biliyomuşsun gibi konuşuyosun

zehriduman link=topic=28319.msg747685#msg747685 date=1369574720' Alıntı:
adamın işi yo hergün ağırlı söküp taksın ayreten 135 değişmedik parça kalmamıştır ayreten sen kendi bölge için konuşuyosun ben genel olarak konuşuyorum bi dieri sen töraktör hakkında pek bilgiye sahip deyilsin gibime geliyo sadece kulakdan dolma bilgilerle burda kendin biliyomuşsun gibi konuşuyosun

Burda medenice konuşup bilgi alışverişi yapıyoruz konuyu başka yerlere saptırma lütfen hele hele kulaktan dolma bilgilerle kendin biliyomuşsun gibi konuşuyosun demen yokmu. Ama büyüğümsün genede saygısızlık etmek istemiyorum yalnız sen nerden biliyorsun benim bilip bilmediğimi onu anlamadım ben ?

Tekrar anlatayım istersen, adam neden hergün ağırlık söküp taksın eğer sürekli eğimli arazide çalışıyorsa bi kere takar kalır bu kadar basit. yok sezon biter adam motoru sağa sola gitmeye kullanır çıkarır ağırlıkları bunu demeye çalışıyorum. Ayrıca sırtında taş taşımıyorsun altı üstü 35 kg ağırlık. Koyuyosun tampona oldu bitti. Neyse bunu geçtim diyorsunki 135 değişmedik parçası kalmamıştır. Neden değişsin anlamıyorumki sonuçta bu traktörleri uçurumdan aşağı atmıyoruz. Hala op orjinal 135 ler var ve sorunsuz çalışıyorlar. Ayrıca bu tarım aleti, bozulur,kırılır kopar ona sözüm yok ama genelde bozulan yerler sadece 135 te bozulmuyorki bizimkindede bozuluyor komşudada bozuluyor yani herkezde bozuluyor ama bu sebepten motorun bütün hepsini atmıyoruzki jant yarıldıysa jant hidrolik bozulduysa hidrolik sorun her neyse. Diyorsunki sen kendi bölgen için konuşuyorsun ben genel için konuşuyorum ama burda senin yaptığın yanlış değil mi ? Sen benim bölgemi bilmeden nasıl genel olarak konuşabilirsin bu sallamak olmazmı ? Ben kendi bölgemi bildiğim için özellikle belirttim bizim bölgemizde diye bilmediğim yer hakkında atıp tutacak değilim. Traktör hakkında kendime yetecek kadar bilgiye sahibim çok şükür tabiki öğreneceğim çok şey var ama sürekli gelişen teknolojide elimden geldiği kadar öğrenmeye çalışıyorum.

Belki benim görüşlerime katılmaya bilirsin katılmak zorunda da değilsin zaten ama ben senin görüşüne saygı duyuyorsam sende benim görüşlerime saygı duymak zorundasın. Umarım anlatabilmişimdir.

mf 240 50 beygır mf 135 45 beygırdır arkadaslar aralarında fazla bır fark yoktur mf 135 de 6 ileri 2 geri vardır mf 240 da ise 8 ileri 2 geri vardır mf 240 seri makınedır yakıtı 135 den daha fazladır ama 135 de kendı sınıfında kral bence hıdrolık ve frenler hariç 135 guzel traktor 2000 modele kadar mf 135 mı 240 mı derseler 135 derım 2000 den sonrası ıcın ıcın mf 240 derın neden dıye sorarsanzı senkromeclı vıtes dısk fren askı pedal vs vs anlş-*s

Yahu kusura bakmayın gençler ama,
Konuyu açan arkadaş trakkulup ' ten gideli 3 yıldan fazla olmuş.Gitmeden önce bu konuda yazılanlara cevap bile vermemiş.Kimbilir ne olduda ayrıldı.Dolayısıyla 135 lik -240 ' lık ve ağırlık tartışmasını okuyoruz ama konu sahibine yardımcı olamayacağınız için kendinizi de fazla üzmeyin derim.Yine de siz bilirsiniz.
Ayrıca benim 240, 2000 model, askı pedal,syncro,Perkins motor,disk fren ama 6+2 vites.Hepsi 8 ileri değil yani. 2000den sonrası Uzel 240 ların Hint motorlu olduğunu işittim.Ne dersiniz,doğru mu?

Göktürk- link=topic=28319.msg747737#msg747737 date=1369589546' Alıntı:
Konuyu açan arkadaş trakkulup ' ten gideli 3 yıldan fazla olmuş.Gitmeden önce bu konuda yazılanlara cevap bile vermemiş.Kimbilir ne olduda ayrıldı.Dolayısıyla 135 lik -240 ' lık ve ağırlık tartışmasını okuyoruz ama konu sahibine yardımcı olamayacağınız için kendinizi de fazla üzmeyin derim.Yine de siz bilirsiniz.
Ayrıca benim 240, 2000 model, askı pedal,syncro,Perkins motor,disk fren ama 6+2 vites.Hepsi 8 ileri değil yani. 2000den sonrası Uzel 240 ların Hint motorlu olduğunu işittim.Ne dersiniz,doğru mu?

Yok kusurum varsa affola ben konunun açılış tarihinede baktım ancak ben zehriduman nickli arkadaşın yaptığı yoruma katılmadığımı belirttim. Sonra o kendi görüşlerini belirtti o kadar kendisine belki hata etmişimdir diyerek mesajda attım ama beni gene yanlış anladı herhalde ki 2. mesajıma cevap gelmedi bende canı sağolsun dedim konuya başka birşey yazmadım. Amacım kimseyle tartışmak değildi zaten sadece 135 hakkında bildiklerimi anlattım 240 ' ı hiç araya katmadım bile yani 135-240 bile karşılaştırmadım sadee135 hakkında yorum yaptım sonra konu uzadı. Ama ne olursa olsun burası bilgi ve paylaşım forumu ve kendimdende biliyorum burayı sadece üyelerimiz kullanmıyor traktör hakkında bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz var ben de öyleydim zamanında. Neyse dediğiniz gibi uzatmanın anlamı yok o benim büyüğüm ben daha fazla uzatmayacağım hata ettiysek affola ama maksadım belli olsun diye yazıyorum.

bizim mf 135 vardı turbolu ilaç makinesini çeviriyordu fakat el gazı son ayara çeker traktör 15000 devire gelirdi ..çok zorluyor traktörü hemde verimli bir ilaç atamıyorsun ....bizim burda turbolu ilaç makinesi alanlar mutlaka traktörü de değiştirip newhollan tt50 tt55 tt65 alıyorlar ....ilaç makinesini traktörü newholland ....

Göktürk- link=topic=28319.msg747737#msg747737 date=1369589546' Alıntı:
Kimse düzeltmeden ben düzelteyim.Benimki de 8ileri 2 geri.Hemen hiç o vitesi kullanmadığım kullanmadığım için geri ve 2 arasındaki 4 ' ü unuttum.