Bahçe Traktör Tavsiyeniz

Arkadaşlar Merhaba,

Arazimiz engebeli değil. Düz ova.
70 dönüm narenciye bahçe işleri, 50 dönüm de tarla işlerimi görebilecek sıfır bahçe traktör arayışındayım.
Halen kullanmakta olduğum 93 model Massey Ferguson 255T traktörümü de yenisini alınca satacağım veya takasa vereceğim.
Kredi ile almayı düşünüyorum.

Önceliğim minimum 70 beygir veya üstü 4x4 bahçe tipi
Deutz
Case
New Holland

Tavsiyeleriniz ne olur? Tşkler..

Fiyatlar doğru mu bilemiyorum;
Deutz;
Agroplus F 75 Keyline 4WD (15+15)Roll-Bar
523.617 TL​

New Holland;
TD4.78B 4WD 380/70R28 (B38) TMR658,289 TL

Case;
JX75B 4WD 380/70R28-R18(JXB5) TMR690,469 TL

Deutz 3 silindir. Diğerleri 4 silindir diye biliyorum.
Yedek parça, bakım onarım ve sağlamlık olarak bu 3 marka ve modelden siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

MF 255T modelden sonra, seçtiğiniz modellerin motor tepkileri ve sürüş istekleri size farklı gelebilir.
Motor tepkilerinden beklentileriniz nelerdir?
MF 255T özellikle kış aylarında iş yapamıyor malum tek çeker olduğu için çamurlu zeminde çok zorlanıyor. Yeni traktörden beklentim hem 4x4 olması daha zor zeminlerde kolay batmaması ve daha güçlü olmasından dolayı zor şartlarda bile beni mutlu edeceğini düşünmekteyim. 18 li goble yi son kaviste bahçe arasında ve tarla da sürebilecek olması, köten (pulluk) ile tarlada daha derin sürüm yapabileceğim. Su arklarını çok daha derin ve geniş çekebileceğim. Konfor olarak yeni tür bahçe traktörlerinin tamamı 255T den daha iyidir diye düşünüyorum. Yeni modellerin hiçbirini denemiş de değilim.
Bu arada tercihler içerisinde NH TD4.78B 4WD olan modele odaklandım. Aslına bakarsanız gönlüm Kubota da fakat fiyatı 200.000 TL daha yüksek. Bakalım banka kredi verebilecek mi?

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca