Balya makinası alırken nelere dikkat etmeliyim.

Öncelikle herkeze bereketli yıllar diliyorum.

Yarın balya makinası bakmaya gideceğiz bir köye makinadan pek anlamam makinanın neyine dikkat etmeliyim. Teşekkür ederim şimdiden.

Biçer peşinde gezen bi makinaymis biçerdöveri satmışlar bu da yabancıya gitmesin diye biz alıyoruz haşbay dahil fiyata. Bağlama gurubunun iyi olup olmadığını nasıl anlarız ki
Bende bildiğimden değil ama bundan 5 yıl kadar önceden bi balyacıyla konuşmuştum. O da bana alacaksan galignani al bağlama grubunu da 6.000 tl lik bi bağlama markası vardı ismi aklıma gelmiyor. Balyacı tavsiyemdir demişti. Ama markayı unuttum.

TrakKulüp Mobil Uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Biçer peşinde gezen bi makinaymis biçerdöveri satmışlar bu da yabancıya gitmesin diye biz alıyoruz haşbay dahil fiyata. Bağlama gurubunun iyi olup olmadığını nasıl anlarız ki
Biçer peşinde gezmişse çok balye yapmıştır. Mutlaka birini bul makinaya bakmaya giderken. Mümkünse traktöre takıp bir deneyim. Zaten üç beş balyede makina kendini belli eder.

Bende bildiğimden değil ama bundan 5 yıl kadar önceden bi balyacıyla konuşmuştum. O da bana alacaksan galignani al bağlama grubunu da 6.000 tl lik bi bağlama markası vardı ismi aklıma gelmiyor. Balyacı tavsiyemdir demişti. Ama markayı unuttum.

Genelde öyle diyorlar 2010 model yerli makinalarla aynı fiyatta

balya makinelerinde önemliolan bağlama grubudur..
iğne ve tokmak 2. sırada yine önemli..
tokmak rayları bilyeleri uyumsuzluk göstermeye başlamışsa sente ayarı ve tüm makinenin çalışma ahengini bozar bu durum taki traktörun şanzımanına kadar zarar verir.
kesici bıçaklar kör ise yine bin türlü dert açar..
bu yazdıklarımı bilen birine kontrol ettirmek lazım..
lakin..
tekeriymiş,kaportaymış çokta önemli değil..
birde düşünki yarın daha iyi fiyata daha iyi bir makina buldun..
elindekini satacan..
o zaman en iyi satılan bir marka bul..
arkadaşların dediği gibi..
claas,gallignani,paksan v.s
yöreye göre tutulan alınıp satılan bir marka tercih edilmeli..

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
balya makinelerinde önemliolan bağlama grubudur..
iğne ve tokmak 2. sırada yine önemli..
tokmak rayları bilyeleri uyumsuzluk göstermeye başlamışsa sente ayarı ve tüm makinenin çalışma ahengini bozar bu durum taki traktörun şanzımanına kadar zarar verir.
kesici bıçaklar kör ise yine bin türlü dert açar..
bu yazdıklarımı bilen birine kontrol ettirmek lazım..
lakin..
tekeriymiş,kaportaymış çokta önemli değil..
birde düşünki yarın daha iyi fiyata daha iyi bir makina buldun..
elindekini satacan..
o zaman en iyi satılan bir marka bul..
arkadaşların dediği gibi..
claas,gallignani,paksan v.s
yöreye göre tutulan alınıp satılan bir marka tercih edilmeli..

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Abi teşekkür ederim verdiğin bilgiler için galignani bakımlı diyor yarın fotoğraflarını atarım 97 model 18 bin tl