başımız sağolsun (soma)

Ynt: başımız sağolsun (soma)

nailyetek link=topic=75479.msg890978#msg890978 date=1400174127' Alıntı:
Bu trejik iş kazası herkes gibi beni de derinden yaraladı. İçeride olanlar ve çıkarılanlar hakkında net bir sayı açıklanmayışı olayın vahametini açıkça ortaya koydu.
Az önce soyunma odasında ki görüntülerde; ' Götürü çalışanların Banyoları Kullanması Kesinlikle Yasaktır! ' tabelası beni daha çok endişelendirdi. Bu demektir ki; bu madende kayıt dışı çalışanlarda var. İşim kesinlikle siyaset falan değil, bunu siyasete çekmezseniz bu acı günde iyi olur.
Sadece birşeylerin kağıt üzerinde göründüğü gibi işlemediğini anlatmak istedim.
insanları calıstırıyorlar ustune ustluk paralarını da tam vermıyorlar.askeri maaaşaaaa sıgortasız olarak bır cok ınsan orada öldü buna emın olun başbakan mısırdakı RABİA için goz yası dokerken manısada olen 500 kişi için maden de hata yoktur dedi eeee boyle bır basbakan olursa basımızda bu gıbı olayların ve benzerlerının yasanması cok olağan. bu arada 500 dedım ölen sayısını cunku afet kurtarım ekıbının kesınlıkle konusması yasak ve kurtarılanların sayısını hıc kımse solemıyor sadecee ölenlerın sayıısını soluyorlar. verdıklerı hıc bır rakam bırını tutmuyor. 787 kısı var toplam 300 kişi ÖLÜ dıyorlar pekı bu madenden 400 kişi sag mı cıktı ? KESINLIKLE HAYIR BU MADENDE ARKADASLAR EN AZ 500 KİŞİ ÖLDÜ BUNUN HESABINI MALESEF BIZIM ULKEMIZDE VEREMICEKLER AMA ALLAH OTEKI TARAFTA BUNLARIN HESABINI SORSUN..!

zac link=topic=75479.msg891217#msg891217 date=1400258884' Alıntı:
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdogan-iste-boyle-dovdu-510209/

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdoganin-yeni-kaseti-cikti-yuh-cekersen-tokadi-yersin-510952/
TAYYIP İŞTE YINE KENDINDEN BEKLENENI YAPTI KENDISINI TBR EDIYORUM BENI YANILTMADIGI ICIN BU ULKE ADAM OLMAZ noo-*-s noo-*-s noo-*-s noo-*-s
zac kardeşim. .
Zorla konuyu siyasi içerikli mesajlarla provake ediyorsun.
Buranın tarım ve hayvancılık merkezli bir site olduğunu unutmayalım.
Herkez ne tayyipci nede kemalci...
Bireylerin yoluda seçeneğide kendilerini alakadar eder.
Bir başkasını değil. ..
Misal senin inancına da tuttuğun partiyede ne olur olsun benim saygım var.
Lütfen burada asıl amacımız olan acı kayiplarimiza adapte olalım. Ona buna değil.
Sen takip ettiğim kadariyla mizah anlayışı müthiş. .
Ve süper çözüm üreten bir arkadaşımızsın..
Lütfen birlik olalım. .
Teşekkür ederim.

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=75479.msg891226#msg891226 date=1400261383' Alıntı:
zac kardeşim. .
Zorla konuyu siyasi içerikli mesajlarla provake ediyorsun.
Buranın tarım ve hayvancılık merkezli bir site olduğunu unutmayalım.
Herkez ne tayyipci nede kemalci...
Bireylerin yoluda seçeneğide kendilerini alakadar eder.
Bir başkasını değil. ..
Misal senin inancına da tuttuğun partiyede ne olur olsun benim saygım var.
Lütfen burada asıl amacımız olan acı kayiplarimiza adapte olalım. Ona buna değil.
Sen takip ettiğim kadariyla mizah anlayışı müthiş. .
Ve süper çözüm üreten bir arkadaşımızsın..
Lütfen birlik olalım. .
Teşekkür ederim.
orda ölen senın kardesın olsaydı aynı seyı soler mıydın bu bir ?

orda basbakanın israil dolu dıye vurdugu genc sen olsaydın bu seyı dusunur muydun ?

Soma,balıkesir,manisa,izmir,zeytindağ,menemen,aliağa,ayvalık altınova,....ve en sonunda az önce Dikili hastanesi morgunu da hazırlanması için emir geldi.göçükte kalıp da cıkarılan madencilerin naaşları getirilecek.hani diyorlar ya 285 madenci göçükte yaşamını yitirdi burda siyaset yapan yok ama duyarlı olalım . Ayrıca SOMA da kazanan parti iktidar partisidir.

zac link=topic=75479.msg891227#msg891227 date=1400261574' Alıntı:
orda ölen senın kardesın olsaydı aynı seyı soler mıydın bu bir ?

orda basbakanın israil dolu dıye vurdugu genc sen olsaydın bu seyı dusunur muydun ?

Soma,balıkesir,manisa,izmir,zeytindağ,menemen,aliağa,ayvalık altınova,....ve en sonunda az önce Dikili hastanesi morgunu da hazırlanması için emir geldi.göçükte kalıp da cıkarılan madencilerin naaşları getirilecek.hani diyorlar ya 285 madenci göçükte yaşamını yitirdi burda siyaset yapan yok ama duyarlı olalım . Ayrıca SOMA da kazanan parti iktidar partisidir.
sana katılıyorum, ama en iyi cevabı sandıkta verir..
İşin içinden çıkarız. .
Burada olmaz...zac... mümkünmü kardeşim. .

zac link=topic=75479.msg891217#msg891217 date=1400258884' Alıntı:
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdogan-iste-boyle-dovdu-510209/

http://sozcu.com.tr/2014/gundem/erdoganin-yeni-kaseti-cikti-yuh-cekersen-tokadi-yersin-510952/
TAYYIP İŞTE YINE KENDINDEN BEKLENENI YAPTI KENDISINI TBR EDIYORUM BENI YANILTMADIGI ICIN BU ULKE ADAM OLMAZ noo-*-s noo-*-s noo-*-s noo-*-s
ya nüfus müdürlügüde çalışıyor adamın israil kökenli oldugundan bukadar emin oldugunu göre
yada boksör koluun altına almış vuruyor
yada her ikisi
ama bence hiçbirisi
sadece su katılmamış ....... birisi

yinede boşver siyaset bıktırdı artık tahammül sınırlarımızın uç noktasındayız

YAVUZ_13 link=topic=75479.msg891230#msg891230 date=1400262517' Alıntı:
ya nüfus müdürlügüde çalışıyor adamın israil kökenli oldugundan bukadar emin oldugunu göre
yada boksör koluun altına almış vuruyor
yada her ikisi
ama bence hiçbirisi
sadece su katılmamış ....... birisi

yinede boşver siyaset bıktırdı artık tahammül sınırlarımızın uç noktasındayız
aynen abi
YUSUFTUYLUOGLU link=topic=75479.msg891229#msg891229 date=1400261965' Alıntı:
sana katılıyorum, ama en iyi cevabı sandıkta verir..
İşin içinden çıkarız. .
Burada olmaz...zac... mümkünmü kardeşim. .
siyaset yapan yok ben sıyaset yapıo olsam oyunuzu a partısıne degılde b partısıne atın derım lutfen olayı carpıtmayın ben ıhmalden ve duyarsızlıktan bahsedıyorum BU OLUMLER KADER DEĞİL İHMAL ONU ANLATMAYA CALISIYOruM bilmem anlatabıldım mı yasanılan olayları empatı kurarak dusunun !.

zac link=topic=75479.msg891234#msg891234 date=1400263340' Alıntı:
aynen abi siyaset yapan yok ben sıyaset yapıo olsam oyunuzu a partısıne degılde b partısıne atın derım lutfen olayı carpıtmayın ben ıhmalden ve duyarsızlıktan bahsedıyorum BU OLUMLER KADER DEĞİL İHMAL ONU ANLATMAYA CALISIYOruM bilmem anlatabıldım mı yasanılan olayları empatı kurarak dusunun !.
Sağol zac anlayışın için teşekkürler kardeşim.
Inanki hepimiz Üzgünüz. Derinden yarıyılız..
Bende evlat sahibiyim..
O yetim kalan çocukları gördüm ya bu bana ömür boyu yeter. . Ben herkezi daha çok sevmeye başladım. .

Hangimiz evladım yemeğini bitir, neler harcanıyor o yemek pişinceye sofraya gelinceye kadar .
Hangimiz evladım luzumsuz ışığı söndür bilgisayarı gereksiz kullanma diyebiliyor.
Neden gelişemiyoruz , neden son sistem teknoloji güvenlik tedbirlerini alamıyoruz bunları da düşünelim.
Siyasi söylemlerden kaçınalım siyasette har şeyin karşıtı zıttı vardır isteyen istediğini beğenir, istediği gibi düşünür.
Buradan o yönetici iyi bu yönetici kötü dersek karışır burası .
Allah tan rahmet diliyorum ölenlere ,Yaralılara acil şifalar, geride kalanlara da sabırlık lar .

Millet olarak üzüntülüyüz, hepimizin başı sağolsun. Hele şu acıyı bir atlatalım zaman içerisinde gerçekler ortaya nasılsa çıkacaktır. Orada çalışan arkadaşlarımız olduğu gibi, Kırkağaçta vefat edenlerin muhafaza edildiği soğuk hava deposunda da tanıdığımız insanlar var. Manisa da yaşayan bizler işin doğrusunu nasılsa güvenilir kaynaklardan öğreniriz. Ama şu aşamada vefat edenler, yaralı kurtulanlar ve bunların aileleri için dua etmekten daha iyi bir şey aklıma gelmiyor doğrusu. tartışmayı bırakıp hep beraber dua edelim derim.

20.05.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.05.2014-23:38

Milliyet.com.tr »

TZOB: Soma’da ölenler çiftçi
Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımdan ayrılanların mesleki eğitimleri bulunmadığı için kalifiye işçi olmadıklarını bildirerek, “Madenlerde, inşaatlarda düz işçi olarak, düşük ücretlerle çalışıyorlar. Son felakette de ölenlerin çoğu, tarımdan ayrılan çiftçilerimizdir” dedi. Bayraktar, “İşyerlerinde iş güvenliği ve işçi sağlığı standartları iyileştirilemezse büyük ölümler kaçınılmaz olacaktır” dedi.