Bir cold start da benden :) 54c cold start..

Ynt: Bir cold start da benden :) 54c cold start..

anayurtlu link=topic=61456.msg681603#msg681603 date=1357648359' Alıntı:
Fiat güzel temiz görünüyo bizim buralarda 1 tane bile yok hiç görmedim desem yeridir :D Sitedekilere cold start ı kabul ettirmek için elimde termometre ile çekim yapcam hava sıcaklığı belli olsun ;D
inanmayız ne malum dereceyi dolaba koymadığın anında ölçüm yapması lazım :D

Hukukcu_Efe link=topic=61456.msg681605#msg681605 date=1357648445' Alıntı:
teşekkürler kardeşim :) Senin gerek yok çünkü Ankara soğuğunu hepimiz biliyoruz :) Ama ben bidahkine öyle yapsam iyi olcak gibi :D
motorun rengi kırmızı olursa sıkıntı olmaz abi isterse yazın olsun yine kabul ederiz ;D

Çağrı link=topic=61456.msg681609#msg681609 date=1357648731' Alıntı:
motorun rengi kırmızı olursa sıkıntı olmaz abi isterse yazın olsun yine kabul ederiz ;D
la sen tilkiysen ben çakalım biladerim :D videoyu çekerken dereceye bi çakmak tutarım sonra soğumasını bekleriz bakalım kaç derece soğuk olacak ;D

ÇeLişki_37 link=topic=61456.msg681607#msg681607 date=1357648530' Alıntı:
Maşallah hiç ikilememiş :) Ama sizin köyün yolları nasıl oyle. Bizim ilçede yok o yol ;D ;D
teşekkürler:) evet köyün yolları iy oldu toprak yer kalmadı :)
Çağrı link=topic=61456.msg681609#msg681609 date=1357648731' Alıntı:
o zaman tamam abicim sıkıntı yok ama termometre işini iyi hatırlattın :D dern dondurucuya koyup daha sonra garaja götürürüm :) -30 cold star olay olur :D

Hukukcu_Efe link=topic=61456.msg681614#msg681614 date=1357649054' Alıntı:
teşekkürler:) evet köyün yolları iy oldu toprak yer kalmadı :)o zaman tamam abicim sıkıntı yok ama termometre işini iyi hatırlattın :D dern dondurucuya koyup daha sonra garaja götürürüm :) -30 cold star olay olur :D
:)

Çağrı link=topic=61456.msg681620#msg681620 date=1357649342' Alıntı:
:) elektronik haricini kabul etmiyoruz :)
onunda çakallığı var :D tlfndan ölçeceksek dolabın önünde biraz tutup derece - lerdeyken bi printscreen yapıveririz onu dışarda kullanırız ;D biladerim bak her türlü üç kağıda kafamız basıyo şansını zorlama ;D bu arada konuyu linç etmeyelim

anayurtlu link=topic=61456.msg681623#msg681623 date=1357649758' Alıntı:
onunda çakallığı var :D tlfndan ölçeceksek dolabın önünde biraz tutup derece - lerdeyken bi printscreen yapıveririz onu dışarda kullanırız ;D biladerim bak her türlü üç kağıda kafamız basıyo şansını zorlama ;D bu arada konuyu linç etmeyelim
sen anlat anlat ondan sonra koyarsın cold start videosu :)

Arkadaslar benım 285s coktandır garajdaydı dün garajdan cıkarmak zorunda kaldım çünkü garaj içerisinde ineklerimiz için yem hazırlamıstık arpa bugday fiğ mısır nohut fasulye gibi bitkilerden karma yem ezdirdik seyyar yem ezme makinasına komsuda vardı ..Yemlerde garajın ortasında kalınca cuvallamak için vaktimiz olmadı aslında garaj buyuk ama dıger ekıpmanlar ve yem falan derken traktöre ayırdıgım yer kapanınca motoru dısarda burakmak zorunda kaldım 3-4 gündür havalar bayağa bir soguktu gece cok kötü ayaz oluyor ve dün cok kar yagdı benım motorun radyötör hariç her yeri çatır çatır donmuş radyötörde 2litre su gerisi antifiriz kullanırım yaz kış sürekli 16 yıldır daha dondugunu bilmem ama depodaki yaklasık 35-40 litre mazot çatır çatır donmuş akü bile daha yeni olmasına rağmen donmuş bende mazotu eritebilmek için evdeki su ısıtıcısının rezıstansını söküp depoya 5 litre falan mazot ekledım akü baglantılarını söktüm rezistansı depoya iyice izole ettıkten sonra attım yaklasık yarım saatte komple buz kalıbı halınde olan mazot eridi mazot fılıtresını ve yakıt borularınada sıcak su dökerek actım ve akü takviyesi ile motoru calıstırıp tekrar garaja koydum anlayacagınız bızım burada cold start falan cok zordu dün gece için...
Daha öncede soguk havalarda motorun zor calıstıgı zamanlar olmustu ama böylesi basıma ilk defa geldi mazot erıdıkten sonra ve akü takviyesi verince motor cold startta olmasada iki hamlede calıstı..anlayacagınız soguğa mertlik olmuyor mazot donduktan sonra ne marka olursa olsun çalışmaz...

768 link=topic=61456.msg681617#msg681617 date=1357649202' Alıntı:
ok-*-s saat gibi maşallah. :)
teşekkürler abi sağolasın :)
zuha-*-s

LORUOĞLU link=topic=61456.msg681652#msg681652 date=1357651664' Alıntı:
Arkadaslar benım 285s coktandır garajdaydı dün garajdan cıkarmak zorunda kaldım çünkü garaj içerisinde ineklerimiz için yem hazırlamıstık arpa bugday fiğ mısır nohut fasulye gibi bitkilerden karma yem ezdirdik seyyar yem ezme makinasına komsuda vardı ..Yemlerde garajın ortasında kalınca cuvallamak için vaktimiz olmadı aslında garaj buyuk ama dıger ekıpmanlar ve yem falan derken traktöre ayırdıgım yer kapanınca motoru dısarda burakmak zorunda kaldım 3-4 gündür havalar bayağa bir soguktu gece cok kötü ayaz oluyor ve dün cok kar yagdı benım motorun radyötör hariç her yeri çatır çatır donmuş radyötörde 2litre su gerisi antifiriz kullanırım yaz kış sürekli 16 yıldır daha dondugunu bilmem ama depodaki yaklasık 35-40 litre mazot çatır çatır donmuş akü bile daha yeni olmasına rağmen donmuş bende mazotu eritebilmek için evdeki su ısıtıcısının rezıstansını söküp depoya 5 litre falan mazot ekledım akü baglantılarını söktüm rezistansı depoya iyice izole ettıkten sonra attım yaklasık yarım saatte komple buz kalıbı halınde olan mazot eridi mazot fılıtresını ve yakıt borularınada sıcak su dökerek actım ve akü takviyesi ile motoru calıstırıp tekrar garaja koydum anlayacagınız bızım burada cold start falan cok zordu dün gece için...
Daha öncede soguk havalarda motorun zor calıstıgı zamanlar olmustu ama böylesi basıma ilk defa geldi mazot erıdıkten sonra ve akü takviyesi verince motor cold startta olmasada iki hamlede calıstı..anlayacagınız soguğa mertlik olmuyor mazot donduktan sonra ne marka olursa olsun çalışmaz...
aynen abi harfi harfine katılıyorum. mazot donduktan sonra yapabilecek pek bişey yok. ama onun dışında pompa ayarı, motor ve akü durumuna göre de değişir ..

LORUOĞLU link=topic=61456.msg681663#msg681663 date=1357652366' Alıntı:
Tabiki pompa ayarı motor durumu akü yakıt kalitesi vb cok önemli allaha şükür benım motorda o tür ayarsızlıklar yok tek sorun mazotun ve akünün donması oldu
abi o konuda da yapacak bişey yok. hangi motor olursa olsun marka önemli değil, mazot donduktan sonra çalışmaz zaten.. Ama dediğim ayarlar iyiymiş zaten senn motorda. onun için mazotta sıkıntı olmadığı sürece çalışıyordur muhakkak..

Bir saat önce bende traktörü çalıştırdım, fakat gaza bastıkca hiç tepki vermedi eksozdan beyaz duman çıkararak beş dakika kadar çalıştı stop etti , bir daha marşa bastım çalışmadı bende bıraktım üstü kapalı iki tarafı açık bir yer, ama ilk defa böyle birşey başıma geldi, bundan daha soğuk havalarda böyle hiç olmamıştı, acaba mazotun belirli yerinde su mu vardı da dondu bilmiyorum.

R.çiftçi link=topic=61456.msg681673#msg681673 date=1357652894' Alıntı:
Bir saat önce bende traktörü çalıştırdım, fakat gaza bastıkca hiç tepki vermedi eksozdan beyaz duman çıkararak beş dakika kadar çalıştı stop etti , bir daha marşa bastım çalışmadı bende bıraktım üstü kapalı iki tarafı açık bir yer, ama ilk defa böyle birşey başıma geldi, bundan daha soğuk havalarda böyle hiç olmamıştı, acaba mazotun belirli yerinde su mu vardı da dondu bilmiyorum.
abi üstü kapalı etrafı açıksa kuru ayazı yemiştir aynı motorlardaki tente gibi olmuştur altı buz gibidir dediğin gibi mazot donmuş olabilir

R.çiftçi link=topic=61456.msg681673#msg681673 date=1357652894' Alıntı:
aynen abi büyük ihtimalle mazot dondu. ama fazla da zorlama istersen çünkü bu seferde pompanın ekipmanlarına zarar verebilir..
tt6054c link=topic=61456.msg681680#msg681680 date=1357653575' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler 54c kibrit gibi
teşekkürler abi sağolasın evet öyle :)