Bugday Arpa Ot İlacı Hk.

Merhaba arkadaşlar
bugdaya ot ilacı için bizler sürekli ESTER kullanıyorduk yanında toz yapıştırma ile...
Ama diger köyden bi arkadaşım dediki sakın ester kullanma...
bunlar iki kişi yan yana olan kıraç tarlada aynı tohum aynı gübre aynı ekim ayarı ile KIZILTAN makarnalık bugday ekmişler..
üst gübrelemeyide aynı şekilde yapmışlar..ilaç esnasında ise tarlanın birine yapıştırma toz ile birlikte ESTER sıvı atmışlar.
yanındaki tarlayada sadece CORVETTE sıvı kullanmışlar..
Arkadaşımın dediğine göre ESTER bugdayı geriletiyor corvette attıgımız tarla mükemmeldi verimde ise fark açık ve net olarak gözüküyor
dönüme (1600m2 )110 -120 gr CORVETTE at bana dua edersin dedi..

aranızda CORVETTE marka ilacı kullanan varmı görüşleriniz nedir bu konuda veya bugday arpa ot ilacı öneriniz hangisidir...

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: 1011011
Corvette ortalama güzel bir ilaçtır buğdayı pek sarsmaz. Yabancı otlar çok büyümeden atılırsa yeterli kontrolü sağlar. Fiyatı da makul.

Yapışkan ot deriz dil kanatan diye de geçer benim tecrübem onu öldürmüyor. O yüzden biz artık kullanmıyoruz. Ester hiç kullanmadım ancak namını da pek iyi duymadım.
bizim oralarda dil kanatan otundan yok... ama arkadaşla aynı yöredeyiz otları çok güzel öldürüyor dedi CORVETTE için ekinide geriletmiyor dedi..Ama sonradan bazı tarların kendiliginden getirdigi acımık otu deriz biz o ot tekrardan geliyormuş..Ester attıgımızda da geliyordu acımık otu...Bazı tarlalar acımık otunu kendisi getiriyor ne kadar arsız bir ot, ilacı atınca ölüyor sonra tekrar geliyor namıssıs

Corvette ortalama güzel bir ilaçtır buğdayı pek sarsmaz. Yabancı otlar çok büyümeden atılırsa yeterli kontrolü sağlar. Fiyatı da makul.

Yapışkan ot deriz dil kanatan diye de geçer benim tecrübem onu öldürmüyor. O yüzden biz artık kullanmıyoruz. Ester hiç kullanmadım ancak namını da pek iyi duymadım.
Dil kanatani(boya otu) hicbir ilâç öldürmüyor.
Öldüren ilaci buldum ama bi kezde firmalar bu ruhsatli ilaci üretmiyor .
Mono linuron+linuron etkin maddeliydi üretilmiyor .

Corvette hiç etki etmiyor neredeyse yani tüm aminli ilaçlar.

Geçen yıl magnolia baya durdurmuştu bu yıl lintur denedim daha iyi dediler bakalım. Tamamen öldürmesini beklemiyorum da işte buğdayı bir salsın bazı yerlerde papatya gibi oluyor çok kesiyor buğdayı
Atlantis wg ot ilaci öldürüyormuş .

Resimler ve ekler

• 20210315_202528.jpg
    20210315_202528.jpg
    210.6 KB · Görüntüleme: 18
Küçükken öldürüyor.Cutteng öldürüyor.Linturda öldürüyor.Biraz boylandılarmı ölmüyolar mubarekler.Latincesi Galium aparine.Yoğurt otu olarakda geçiyor.Bir sürü ismi var.Dil kanatan vs.Linturda ruhsatlı.