BUĞDAY İÇİN DAR VE GENİŞ YAPRAKLI OT İLACI ADAMA MADUREZ ATIMI - NEW HOLLAND TD 100D & PARLAYAN 2023...!!!

1.jpg

BUĞDAY İÇİN DAR VE GENİŞ YAPRAKLI OT İLACI ADAMA MADUREZ ATIMI - NEW HOLLAND TD 100D & PARLAYAN 2023...!!!

31/12/2023

Merhaba arkadaşlar bu fotoğraflarda ve video da buğday tarlalarımıza dar ve geniş yapraklı ot ilacı Adama Madurez atımı gerçekleştiriyoruz. Yılın son gününü de çalışarak tamamladık. New Holland TD 100D ve Parlayan 1000 Lt görev başındaydı. Ekinlerin bazısı kurağa ekim, bazısı yağmur sonrası ekim oldu. Ekim yağmurdan çok acele ve telaşlı olduğu için ne yazık ki video çekme şansım pek olmadı. Artık ilaç ve gübre paylaşımlarından yeni sezonda devam edeceğiz. İyi seyirler....;)

alipasalierkan....;)

Youtube HD Video...!!!

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg
14.jpg

15.jpg

16.jpg
17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

SON

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)
Hayırlısı olsun Erkan abi Allah toplamayı nasip etsin bizde geçen hafta enforcer ve viento atımını yaptık bakalım harman sezonu bizlere neler getirecek
Enforcer buğdayı sarsıyor. Ondan biz kullanmıyoruz. Viento kullanan görmedim. Karşılaştırmasını paylaşırsanız bizde görelim. Enforcer gibi sarsıyor mu acaba?
Kolay gelsin benim bugdaylar faloda madurez falado bugdayini öldürür dediler ben atmadım sizin çeşit ne
Biz Rumeli ve Hamza ektik. Benim bildiğim kadarıyla Enforcer öyle etki ediyor. Madurez' de ben öyle bir durum ile karşılaşmadım.
Hayırlı olsun buğdayın bol ve bereketli olsun
Hepimize inşallah.

Erkan abi Enforcer kök yapmamış buğdayı sarsıyor hatta ve hatta kök yapmış gelişmiş yumuşak tüm buğdayları sarsıyor ama karaçim ve kırmızı köklü karaçim dediğimiz brom otuna birebir çare atom bombası viento da 120 güne kadar tarlada kaba ot ince ot olarak uzun vadeli koruma sağlayan Bir ilaç . Ekim yaptığımız buğdaylar sert buğdaylar maden delebrant ve cüzi miktarda axum çeşiti ekili. Buğday beslenme ve ilaç yoğunluğundan sarsılma yaşamasın diye önce 14 kg civarı amonyum sülfat attık iki gün sonra ilaçları karıştırıp attık ve atım sonunda iki gün sonra bitkiden yıkama olsun diye yağmur yağışına göre yaptık işlemleri . Şu anda 12 gün kadar oldu ilaçtan sonra sararma dökülme bükülme yok ancak soğuk ve kar girdi araya eksi dereceler yorar mı takip edeceğiz. Madurex geçen yıl bir tanıdık yakınım akrabam kullandı ektikten sonra ama geçen yılki kurak ve sonrası yağışlar ile pek bir başarı olmadı o yüzden litenpur ve alliance karşımı yada enforcer ve viento karşımı olarak tercih konusunda nufarm ilaçlara güvendik enforcer ve viento tercih ettik bir arkadaşıma da litenpur ve alliance karışımı yaptırdım onu da takip edeceğim bakalım sonumuz
hayır ola

• Beğen
Tepkiler: karga
Erkan abi Enforcer kök yapmamış buğdayı sarsıyor hatta ve hatta kök yapmış gelişmiş yumuşak tüm buğdayları sarsıyor ama karaçim ve kırmızı köklü karaçim dediğimiz brom otuna birebir çare atom bombası viento da 120 güne kadar tarlada kaba ot ince ot olarak uzun vadeli koruma sağlayan Bir ilaç . Ekim yaptığımız buğdaylar sert buğdaylar maden delebrant ve cüzi miktarda axum çeşiti ekili. Buğday beslenme ve ilaç yoğunluğundan sarsılma yaşamasın diye önce 14 kg civarı amonyum sülfat attık iki gün sonra ilaçları karıştırıp attık ve atım sonunda iki gün sonra bitkiden yıkama olsun diye yağmur yağışına göre yaptık işlemleri . Şu anda 12 gün kadar oldu ilaçtan sonra sararma dökülme bükülme yok ancak soğuk ve kar girdi araya eksi dereceler yorar mı takip edeceğiz. Madurex geçen yıl bir tanıdık yakınım akrabam kullandı ektikten sonra ama geçen yılki kurak ve sonrası yağışlar ile pek bir başarı olmadı o yüzden litenpur ve alliance karşımı yada enforcer ve viento karşımı olarak tercih konusunda nufarm ilaçlara güvendik enforcer ve viento tercih ettik bir arkadaşıma da litenpur ve alliance karışımı yaptırdım onu da takip edeceğim bakalım sonumuz
hayır ola
Benim gibi falodo ekenlere ilaç tavsiyen varmı

Benim gibi falodo ekenlere ilaç tavsiyen varmı
Litenpur ve alliance olur en iyi karışım ama kardeşlenme dönemine kadar atmak lazım şu an belki 1 hafta 10 gün girilmez tarlalara girileceği zaman da ay sonu olur kardeş yapmaya başlarsa bu sefer faydadan çok zararı olur diye düşünüyorum şu an en güzel çözüm sizin için eski düzen Mustang muadili sulu ilaç dekara 70 ml yanına yabani yulaf için bestopik olur karaçimli yerler içinde ayrı atılmak kaydıyla axial olur

• Beğen
Tepkiler: karga