BURAYA BAKIN !!! MF 265 TARLA SÜRÜYOR...O BİR EFSANE.....BİTİRİMEDİRNE FARKIYLA.

Ynt: BURAYA BAKIN !!! MF 265 TARLA SÜRÜYOR...O BİR EFSANE.....BİTİRİMEDİRNE FARKIYLA.

bitirimedirne link=topic=5869.msg65990#msg65990 date=1218787469' Alıntı:
o zaman neden bizim köyde 640 larda 3 lü 10 numara takıyor???...
nabayım sizin orda 640 3 lü pulluk takıyolar dıye sordukmu?? bn 640 4 lü 10 numara takardım

Ynt: BURAYA BAKIN !!! MF 265 TARLA SÜRÜYOR...O BİR EFSANE.....BİTİRİMEDİRNE FARKIYLA.

kofalcalimuhammet link=topic=5869.msg66003#msg66003 date=1218790987' Alıntı:
nabayım sizin orda 640 3 lü pulluk takıyolar dıye sordukmu?? bn 640 4 lü 10 numara takardım
bn sana kaçlı takıyodun diye sordummu peki vallah bn senin derdini bi türlü anlamadım..yarası olan gocunur derler ...mf yi görünce rahatsız oldun herhalde neyse çok uzatma .....

doganbey1 link=topic=5869.msg65090#msg65090 date=1218486788' Alıntı:
kardeş o zaman bende steyra 3lü 16 alıım alplerin tvsiye edermisiniz birde kıvrık mı daa ii yosa düz mü
kardeş ben styre kullanmadım gücüyle ilgili bilgim yok ama eğer çekiyorsa tabi takacaksın küçük takmak motoru yorar

Uzatmaya devam ederseniz konu kilitlenecektir.Bu son uyarım.Yılların çiftçisi oldunuz çıktınız başımıza.Heryerde toprak aynı,her motorun durumu aynı sanki.Bol keseden salla...

doganbey1 link=topic=5869.msg65090#msg65090 date=1218486788' Alıntı:
kardeş o zaman bende steyra 3lü 16 alıım alplerin tvsiye edermisiniz birde kıvrık mı daa ii yosa düz mü
sana önce yapılan yorumlara saygı göstermeni ve yorum yazmayı öğrenmeyi tavsiye ederim.türkiyenin her yerinde iklim şartları ve toprak yapısı aynı değil.örnek 265 trakyada tarla sürdüğü bir ekipmanla bizim orda süremeyebilir yada tam tersi olabilir.sen önce yorum yazmayı öğren de gel

kim ne isterse takar motoruna dimi .... biz yıllarca 640 a 3 lü 12 numara taktık .... 640 ta çok çekşli makinedir ..... şimdi valtra a75 e dörtlü 16 numara takıyoruz.... 640 dörtlü pulluğu çekemz diye düşnüyorum hatta hidroliğinin hassaiyeti baskısı dörtlüyü düzenli taşıyamaz ..... kendi çekecek olsada hidrolik tertibatı yetmez.... ama kral makinedir .... 265 ise tarlada 640 ı aratmaz diye düşünüyorum ama yük çekmede rampa inmede ve kullanım rahatlığında tutmaz 640 ı ....

okkangal link=topic=5869.msg69624#msg69624 date=1219943305' Alıntı:
kim ne isterse takar motoruna dimi .... biz yıllarca 640 a 3 lü 12 numara taktık .... 640 ta çok çekşli makinedir ..... şimdi valtra a75 e dörtlü 16 numara takıyoruz.... 640 dörtlü pulluğu çekemz diye düşnüyorum hatta hidroliğinin hassaiyeti baskısı dörtlüyü düzenli taşıyamaz ..... kendi çekecek olsada hidrolik tertibatı yetmez.... ama kral makinedir .... 265 ise tarlada 640 ı aratmaz diye düşünüyorum ama yük çekmede rampa inmede ve kullanım rahatlığında tutmaz 640 ı ....
katılıyorum...

okkangal link=topic=5869.msg69624#msg69624 date=1219943305' Alıntı:
ewet herkes istediğini takar motoruna ben sadece kendi kullandığım makineye göre karşılaştırma yapıp bilgi almak istiyorum ama bazı arkadaşların karnı arıyo heraldeki hemen sorun çıkarıyo..hemen...

kardeşim sen ne seviyesiz adamsın ya sen kime yorum yazmayı bilmion diosun adamı sinir etme ben de demekki senn tarlaların kumluykkki çekebilio ben kara kepirde çeksinde göreyim dedim seviyesiz

doganbey1 link=topic=5869.msg69994#msg69994 date=1220085154' Alıntı:
kardeşim sen ne seviyesiz adamsın ya sen kime yorum yazmayı bilmion diosun adamı sinir etme ben de demekki senn tarlaların kumluykkki çekebilio ben kara kepirde çeksinde göreyim dedim seviyesiz
sensin la seviyesiz sen nasıl konuştuğunun farkında mısın burası siyaset meydanı mı da herşeye bir bahane uyduruyonuz herşeye muhalefet oluyonuz..sadece yorumlarımızı paylaşıyoz herkesin yorumuna da saygımız sonsuzdurr.........

Arkadaşlar, sakin olun. Bu konu burada kapansın, kimse de ağzını bozmasın. Ufak bir yanlış anlama sonucu konuyu dağıtmayalım. Özelden sorununuz halledebilirsiniz ama site içine yansımasın. Tartışmayı sürdürecek bir mesaj daha gelirse konuyu kitlemek zorunda kalacağız.

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=5869.msg70014#msg70014 date=1220088831' Alıntı:
Arkadaşlar, sakin olun. Bu konu burada kapansın, kimse de ağzını bozmasın. Ufak bir yanlış anlama sonucu konuyu dağıtmayalım. Özelden sorununuz halledebilirsiniz ama site içine yansımasın. Tartışmayı sürdürecek bir mesaj daha gelirse konuyu kitlemek zorunda kalacağız.
tamam...benim hatam varsa bütün site üyelerinden özür diliyorum...

doganbey1 link=topic=5869.msg76101#msg76101 date=1221563001' Alıntı:
kusura bakmayın bole boş şeylerle sizlerin hakkına girdim hakkınızı helal edin
önemli değil arasıra böyle boş konuşmalar olur..helal olsun sen de helal et

siz tartışın ama burda 640 da 265 de 4lü 12 takıyor bende 1999 265 var süper

arkadaşlar önemli olan 3 ' lü yada 4 ' lü pulluk kullanmak değil önemli olan tarlanın en uygun şekilde sürülmesidir.dörtlü pullukla yeterli derinlikte herk yapılamaycağı için üçlü hatta ikili pullukla herk yapmak daha uygundur.kendimizi boş yere kandırmayalım. bizim köyde bunun en güzel örneğine rastladım. adam 480 fiat 4 ' lü pulluk ile yaptığı herklerde hasatta ortalama %40 verim kaybı oluşmaktadır.yani kısacası başkalarının sözüne kanmayalım kendimizi kandırmayalım...