Case jx 100 aynalari nasil ayarlanir?

Merhaba arkadaslar, casenin aynalarini bir turlu tam ayarlayamadim, yıllar evvel new holland td 85 kullanmıştım ancak boyle bir sorun yaşamamıştım. Casenin 100luk modelinde aynalari bir turlu ayarlayamadim, arkadan geleni ve yolu hem sağ sol aynadan hem de dikiz aynasından goremiyorum. Var midir bir kolayı?

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
ayna kolundan disari iceri ayari var. kirtikli yuvaya basan ayna kolu iceri disari acilmiyorsa, kabine baglanan kolun alt tarafindaki gömme 13 somunu gevsetin veya sokun ve kirtik altina gres surerek rahat calisir hale getirin. bir de ayna plastiginin arkasindaki yine 13 somun aşırı sıkı olmamali, ordanda ayna saga sola veya az asagi ya da yukari oynuyor. o da asiri sıkı ise az gevsetin... eger hala ayrlanmıyorsa,aynanin bu baglanti yerlerinin hepsi cok sıkı veya küflü olupta ağaca çarpıp kabindeki ayna baglanti kütüğünü yamultmuş olabilirsiniz. bu durumda ayna kolunu kabinden sokup kütüğü buyuk çekiç ile vurup duzeltmeniz gerekiyor, 1 veya 2 vurusta bu iş olacak, kaportacidan yardim alabilirsiniz... ayna dala carptiginda kolun rahat sekilde kapaniyor olmasi gerekiyor değilse bakim yapmak gerekiyor aynanin hareketli yerlerine yoksa kütük yamuluyor hizli agaca carpmalarda...

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin