Casw jx 80 c hidrolik gücü hk

Merhabar, 6 li gaspardo havalı gübreli mibzerim var. Boş ağırılığı 1500 dolu 1750 kg. Ayrica 1000 litre önsyoy x kanatlı holderim var. Ara işler için traktör arayişim var her konuda kafama yatak case jx 80 c ancak katalotda 2700 kg kaldirma kapasitesi yaziyor. Bu konuda endişlerim var. Sizce bu aletleri kaldirmakta sorun yaşar mi? Sal'i bjraz kısa ancak ön ağırlıkla o sorunu kaldirbailirim.

• Beğen
Tepkiler: yasinorhan10
Jx c serileri biraz kompakt. Onun yerine jx100 ile aynı kalıba sahip jx75 daha uygun olur diye düşünüyorum. Hem uzun hem tonajlı. Traktörün önüne eklenecek ağırlığın da bir sınırı var sonuçta. Fazla ağırlık takılırsa denge bozulur. Ön takımlara zarar verebilir. Bayiye sormak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Jx c serileri biraz kompakt. Onun yerine jx100 ile aynı kalıba sahip jx75 daha uygun olur diye düşünüyorum. Hem uzun hem tonajlı. Traktörün önüne eklenecek ağırlığın da bir sınırı var sonuçta. Fazla ağırlık takılırsa denge bozulur. Ön takımlara zarar verebilir. Bayiye sormak lazım.
Jx 75 üretimi yok suan sanirim. Farmall 90 baktim ancak tutulmadi gibi piyasada. Ayrica yakitlari cokmuş onunda üretimi yok sanirim.

• Beğen
Tepkiler: yasinorhan10
Jxc serisi beklentilerin bir tık altında kalıyor 6 li pnomatik makina ve 1000 L holder için kesinlikle yetersiz kalır .
9 yıl 75C kullandım. Tecrübeye dayanarak konuşuyorum. 90 ve 100 hp civar bir traktör düşünün derim
tek çeker 75c nasıldır sizce ?
ben 4x4 75c çok baktım ancak 90 lık fiyatında olunca hep vazgectık
jx75c güzel görünüyor güçlü diyorlar 85 liği aratmıyor dıyorlar ama kalıba bakınca küçük geliyordu
hala alınır mı gerçekten 90 lığı aratmaz mı ?

Salli tabir edilen uzun ve agir bir traktor olmasi 1 tonluk yukler ve uzerinde is guvenligi bakimindan cok onemli , alet edavat iyice agirlasti artik , jx75c , 80c bunlar dar alanda kisa paslasmalar yapabilen orta - kucuk seri traktorler , bunlar dediginiz isleri yapar ama onleri hep yoklar , guvensiz olur hele hele rampa arazilerde cok cok daha sıkıntılı olur

Ufuk hocam 75C kotu traktor degil.ama hafif VE. aşiri seri bir makina yapisi kucuk cekisi harika bir traktor tabir caizse ATOM KARINCA. 75C deki 4 silindir IVECO motor.
Senin 4709 daki 135 ferguson 3 SILINDIR motordan çok üstün bilgin olsun.3 silindirli
80-90 beygir traktör olmaz bunu trakkulupde 10 yil once tartisiyorduk olursa da ancak
Köyden şehire karpuz satmaya gider yolda az yakar 🤣🤣🤣

Ufuk hocam 75C kotu traktor degil.ama hafif VE. aşiri seri bir makina yapisi kucuk cekisi harika bir traktor tabir caizse ATOM KARINCA. 75C deki 4 silindir IVECO motor.
Senin 4709 daki 135 ferguson 3 SILINDIR motordan çok üstün bilgin olsun.3 silindirli
80-90 beygir traktör olmaz bunu trakkulupde 10 yil once tartisiyorduk olursa da ancak
Köyden şehire karpuz satmaya gider yolda az yakar 🤣🤣🤣
Cok iyiyse niye sattin 😀 , traktoru daha yepyeniyken degistirmeye yetistiremedin ,ben 4709 a 5440 a ne kosuyorsam aynini takiyorum , ortak kullaniyorlar , 75c birak onlari cekmeyi kaldirip tarlaya goturemez , hatırlıyorum senin motoru onune kacak kat cikmistin , derme catma hurdalardan ilave agirlik sistemi yapmistin , hatta alim sırasında bayagi bir 4709 u kotulemistin , iyiki sana guvenip vazgecmemisim :) motor iyi cikti hamdolsun, ardinda 1 tonluk parlayan , 3 metrelik gubreli irtem mibzer ile cok sukur dag bayir gidiyor , yeri geliyor cok zorda kalirsam 24 luk potingeri de takarim , 75 c bunlari tarlaya goturemez , birak yolda gitmeyi , meydan okuyorum al 75c bir tane odunc gel kapisalim , o zaman gorursun karpuz satma motoru hangisiymis , komsuda var bir 75c onun malzemelerini ve tarla performansını görüyorum, 75 c ye 4709 a taktigim malzemeyi taksan senin one yaptigin ilave agirliklarda yetmez koy kahvesinden birkac kisi motorun onune bindirmen lazim onun kalkmamasi icin 😀 , 75 c nin bircok arizasina da sahit oldum , debriyaj sistemi kaynakli genelde

Ufuk hocam iyi dileklerinde dolayı çok teşekkür ederim. isledigimiz arazi alani yıldan yıla artiyor bu artis tabiki kiralama yolu ile olusuyor.Dogal olarak ekipman ve makina parki buyumeye gebe olmus oluyor.👏😁 satmış olduğum 75C
2014 modeldi.2400 saatteydi çok yeni sayilmazdi yani.değişime karar vermem çok hızlı oldu.
2012
13 aralıkta 625 liraya 75C yi sattım nakit para ertesi gün
14 aralıkta Sakarya gidip
2270 Orjinal saatte 2011 model
T5040 satın aldım.Bu belkide herzaman denk gelmeyecek cazip bir fırsattı.

75C nin üzerine 125 lira bedava gibi geldi .
Değişimin sebebi buydu.
75C kötü traktör değil ama şuan ve önümüzdeki süreçte kucuk ölcekli tarimsal işletmemizdeki ihtiyaca cevap veremeyecekti.
Bu gelişmelerin üzerine birde L65 macerası oldu 1998 model gri gövde 4 SİLINDIR.🤣
2900 saatte orjinal bir traktoru 215 lira gibi aşiri komik bir paraya ekibe dahil ettik
EKIPTEKI 3 TRAKTÖRDE 4 SILINDIRLI 😁😁😁
Ama yinede söylüyorum.
80 VE 90 HP 3 SILINDIRLI TRAKTOR ALMAYIN HATA YAPARSINIZ.PARA KOLAY KAZANILMIYOR.😊👍
Rabbım inşallah herkese 4 SILINDIRLI traktör satin almayi nasıp eder 🤲😊

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Ufuk hocam iyi dileklerinde dolayı çok teşekkür ederim. isledigimiz arazi alani yıldan yıla artiyor bu artis tabiki kiralama yolu ile olusuyor.Dogal olarak ekipman ve makina parki buyumeye gebe olmus oluyor.👏😁 satmış olduğum 75C
2014 modeldi.2400 saatteydi çok yeni sayilmazdi yani.değişime karar vermem çok hızlı oldu.
2012
13 aralıkta 625 liraya 75C yi sattım nakit para ertesi gün
14 aralıkta Sakarya gidip
2270 Orjinal saatte 2011 model
T5040 satın aldım.Bu belkide herzaman denk gelmeyecek cazip bir fırsattı.

75C nin üzerine 125 lira bedava gibi geldi .
Değişimin sebebi buydu.
75C kötü traktör değil ama şuan ve önümüzdeki süreçte kucuk ölcekli tarimsal işletmemizdeki ihtiyaca cevap veremeyecekti.
Bu gelişmelerin üzerine birde L65 macerası oldu 1998 model gri gövde 4 SİLINDIR.🤣
2900 saatte orjinal bir traktoru 215 lira gibi aşiri komik bir paraya ekibe dahil ettik
EKIPTEKI 3 TRAKTÖRDE 4 SILINDIRLI 😁😁😁
Ama yinede söylüyorum.
80 VE 90 HP 3 SILINDIRLI TRAKTOR ALMAYIN HATA YAPARSINIZ.PARA KOLAY KAZANILMIYOR.😊👍
Rabbım inşallah herkese 4 SILINDIRLI traktör satin almayi nasıp eder 🤲😊
Hocam sende silindir takintisi var , o zaman 6 silindirli traktoru olanda gelir sana der yaw 4 silindir ne ki , ne öyle sivrisinek vızıltısı gibi , 6 silindirlik filo kurman lazim senin mantiga göre 😀 traktör almak mesele degil artik secenek cok , 500 bin e de var , 5 milyon a da var ihtiyaca gore , ihtiyaci olan sabah cikar aksama kadar birseyler alip evine döner, yeterki ihtiyaç olsun , yogun sezonda , traktorlerin hepsini yogun calistirabilecek ekip ve alet parki olmali , ben onumuzdeki 10-15 yilimi dusunerek traktorlerimi aldim , daha %50 buyutsem isimi bu traktorler yurutur , bu sene bicerdover yatırımı yaptim , birkac senede bir traktör alip kaynaklarimi oraya kullanmak istemiyorum, 😀 seninde dediğin gibi para kolay kazanilmiyor 😀 ben tercihimi arazi alimindan yana veya is sahami genisletmekten yana kullanıyorum, onumuzdeki yillarda daha farkli düşüncelerimde var , kaynaklarimi buralarda kullanicam , ihtiyaç olursa gider aksama kadar birsey alip garaja cekerim , onceligim arazi alimi , yeni is sahalari oluşturmak, bizde hayvan isi var , bagcilik var , manevrasi yuksrk az yakan bir traktor bizde hep olmasi lazım, herkesin kendine gore recetesi var

• Muhteşem
Tepkiler: The_Hoca
Salli tabir edilen uzun ve agir bir traktor olmasi 1 tonluk yukler ve uzerinde is guvenligi bakimindan cok onemli , alet edavat iyice agirlasti artik , jx75c , 80c bunlar dar alanda kisa paslasmalar yapabilen orta - kucuk seri traktörler , bunlar dediğiniz isleri yapar ama önleri hep yoklar , güvensiz olur hele hele rampa arazilerde cok cok daha sıkıntılı olur
Sizin oralar da bizim buralar gibi rampa araziler bulunuyor mudur?

Boş ağırlığı 1,5 ton olan ekipman (Çift sıra bağımsız mısır silaj makinesi) için
NH TD100 ve Landini 5 100 , Hattat 295 traktör alındı.
75C veya 80C , 1 tonluk ekipmanlarda rahat kullanılabiliyor.
Bir tondan daha ağır ekipmanlar traktörde ön şahlanmasına neden olur, kullanışlı olmaz.
Hidrolik hassasiyetleri güzel çalışan traktör olarak MF 5440-5450 veya JD 5105M iyi duruyor.
6 sıralı havalı mibzer için Claas Arion 430 da seçenekler içinde olabilir.
MF 4709 , 1700-1900 rpm en az yakıt bölgesi devirleri olması ,
Perkins 1104 D - 44 TA kodlu motor gibi motor haritası bulunmamasından dolayı sürüş konforunu yetersiz görüyoruz. Motorun zamanlama kayıpları çok kısa kalmış, tork rezervleri ortanca seviyelerde.
Türkçesi ; çamura batağa girecek , zor işlere tahammüllü , zorlamaya gelen hissiyat göremiyoruz.