Cift Sürerken hangisi daha iyidir

Cift Sürerken Hangisi iyidir

• Kullanılan toplam oy
    30

Ynt: Cift Sürerken hangisi daha iyidir

yahu bırakın şu eskileri motormu yok da onlarla oynuyorsunuz yeni traktörlerle atışmaları atla eşeğin yan yana gidşi gibi oluyor

m emin link=topic=7652.msg257320#msg257320 date=1267344989' Alıntı:
yahu bırakın şu eskileri motormu yok da onlarla oynuyorsunuz yeni traktörlerle atışmaları atla eşeğin yan yana gidşi gibi oluyor
yeni traktör alabilen var alamayan var. hem eskileri ne yapacaz hurdayamı verelim? bende 73 model ve 76 model 2 traktör var birçok yeniyi aratmaz.

arkadasım çift sürmek için eski traktör alacaksan üniversal 650m al derim süper çekiş var 5 ana vites yoldada çok seri.. temiz bitane bul al.. hatta kuzenimde var satmayıda düşünüyor.. 3lü veya 4lü pullugu her koşulda cok iyi çeker.. 65bg gucunde ama bu güçteki hiç bi traktör bunun kadar çekişli degil yeni traktörlerde dahil.. hidrolik direksiyon ve hava komplösörlü..

busene benim 154 leylandla 7,5 dekar tarla sürdüm buğday için, 7 lt. mazot aldı depo. başlarken doldurmuştum. ayrıca toprağınızın durumuna göre 8 no 3 lü veya 7 no 3 lü pulluğu rahat çekebilir. bizim toprak çok killi ve kireçli , yapışkan. bende 8 no 2 li var. ayrıca 3,5 - 4 ton yüklü römorkla her yere inip çıkar sadece ön ağırlığı arttırmak gerek o kadar. iş boraya gelince, çiftçekerse düşünülmez iş bora alınır, tek çekerse düşünülmez leyland alınır. leylandların 184 modelini tavsiye ederim. 30 - 40 dönüme kadar her işi görür, bazı makinaları kullanamaz. iş bora da öyle.

arkadaşlar sizin aklınıza leyland deyince aklınıza ufakları geliyor 184 yani ortanca leyland tek çeker işborayı alır hertürlü 154 küçük olanlarda hertürlü kafa tutar ondan aşa kalmaz genelde takviye 2 ile pulluk goturur ama toprak durumuna gore takviye 3 alıyor biraz bayık getsebile alıyo

hiç kullanmadığım, kullananı da görmediğim traktörler. fırsatın varsa ikisini de dene sonuçları paylaş. biz de öğrenmiş olalım.