çiftçiler makinelere dehşet para harcıyor satılar daha karlı

Babamin ogluyla ortak at alacagima kendim esek alirim.basim agrimaz hic olmazsa.
hic bisey kapindaki makina gibi olmaz ister kirilsin ister kopsun kimseye hesap vermezsin.
ortakcilik bende yaptim ama ikimiz haricinde kimseye vermezdik makinalari.
10 yil kadar oldu arkadas birakti ciftciligi hepsini devir aldim.hatta onun malzemeleride
aldim parayla.eskileri ufak traktor icin biraktim.kalanlari tek tek satip buyuk traktore yeni takim duzdum.
ala sata 5 tane 6 tonluk romork yaptim.harmanda kendim bictirdigim icin yakar cigarayi arabanin altinda yatarim.
kapidaki maldan zarar gelmez.
dogru her makine senede 3-5 gun lazim olup kuruluk bekliyor ama.ben para verip aliyosam
bu isi kim yapiyosa verip parayi alcak.emanet bi kere istenir kirilir kopar yaptirasiya kadar emanet verilir.
ama sen para kazanip almiyosan benim makinanin sucu ne. emanet veresiye kurulukta dursun ekmek su istemez.

Titiz bir komşum ile tel tırmık aldık ortak ayçiçekleri için.onun haberi yok askı Zincirleri kopacak haberi yok.gece karanlıkta garajda kesip yenileri yaptım.yani ben bakmamış olsam Kopack. Alın Size ortak.bu en titizi.üniversitede okurken Komşuda büyük Spiral kesme taşını verdim aşağı mahallede kullanmayan kalmamış. Yani dUrum bu.herkesin yanında şunu aldım bunu aldım demeyin.adam hemen istiyor.haberiniz ola.

• Beğen
Tepkiler: ametist
Titiz bir komşum ile tel tırmık aldık ortak ayçiçekleri için.onun haberi yok askı Zincirleri kopacak haberi yok.gece karanlıkta garajda kesip yenileri yaptım.yani ben bakmamış olsam Kopack. Alın Size ortak.bu en titizi.üniversitede okurken Komşuda büyük Spiral kesme taşını verdim aşağı mahallede kullanmayan kalmamış. Yani dUrum bu.herkesin yanında şunu aldım bunu aldım demeyin.adam hemen istiyor.haberiniz ola.

vallahi de billahi de çok doğru demişsin birader.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
yazılanları okudumda dibine kadar haklısınız.hepiniz. ortaklık hele sakın sakın kimse yapmasın derim.benim malımla adam olanlar var köyde. hele bir komşum var bir traktörü bir de pulluğu var başkada bişeyi yok. her şeyi bizden alır. 6 tonluk damperli römork aldım 5 senelik görseniz 15 senelik gibi oldu.2 kere pistonunu değiştirdim. yamuluyor. vermesek küserler versek bu olur.2 ortak aysan aldık.hadi ortak olunca kimse istemez diye.aksine daha çok gelen oldu. ben ortağına söyledim izin verdi sende verirsen bi alayım olayına döndü. gelen 5 ken 10 oldu. artık ne yapıyorum biliyor musunuz. hiç bişey almıyorum. kırılanı da koyuyorum oraya kırık kardeşim bozuk kardeşim yaptır götür diyorum. kimse yaptırayım demiyor. tama o zaman deyip gidiyorlar.biz yaptırmaktan usandık millet kırmaktan usanmadı.köy malı oldu malzemeler resmen.