Common Rail Motor Güç Arttırımı

Yazılımı yapanlardan çok, kullanıcılardan bilgi edinmek istedim. Herhangi bir zararı varmı diye. Hi-Lo şanzıman olsa yaptırmayı düşünmezdim. Electro Command şanzıman olduğu için yaptırmak istiyorum. T5.E.C nin şanzıman ve diferansiyel 6 serisininki onun için zararı olmaz diye düşünüyorum. E.C şanzıman vites aralıkları biraz çok fayda sağlıyacağı kanısındayım.

Bu işler oluyor çok güzel randımanda veriyor lakin çekiş artınca tutunmada artsın diye haddinden fazla ağırlık takılıyor motora bu sebeple sıkıntılar oluyor ona dikkat etmek lazım

Bizim makina bağı bir ağır zaten. Limitlerin sınırında bir artırım düşünüyorum. 20H.P 80N.M Tork olsa yeter. Bakalım hayırlısı garanti bittikten sonra artık.

• Beğen
Tepkiler: wallace22
Yazılımı yapanlardan çok, kullanıcılardan bilgi edinmek istedim. Herhangi bir zararı varmı diye. Hi-Lo şanzıman olsa yaptırmayı düşünmezdim. Electro Command şanzıman olduğu için yaptırmak istiyorum. T5.E.C nin şanzıman ve diferansiyel 6 serisininki onun için zararı olmaz diye düşünüyorum. E.C şanzıman vites aralıkları biraz çok fayda sağlıyacağı kanısındayım.
Tanıdığım bir abi 115c yi 145 HP yaptırdı arkasına sırabağımsız slaj makinası aldı ben kesin dağıtır dedim ama 2 yıldır hem kendine hem az da olsa piyasaya çalışıyor daha tık yok bakalım daha ne kadar gidecek

Uzak durulması gerek diye düşünüyorum. 10 hp güç artırırsın, işi bir saat önce bitireyim derken sezon arkayı dağıtır işten güçten olursun. Masrafı cabası.

Bende aynı düşüncedeyim bu gibi müdahaleler olunca arıza kaçınılmaz oluyor. Hangi marka olursa olsun sonuç hep aynı
b5ed11e79e00733136ba33429b1f4713.jpg

cd5b4bf5d5f100b0fd7432d1334319bc.jpg

Nasıl bir sıkıntı olmuş bu canavarda?

Traktör garanti kapsamında şanzımanı dağıtmış servise çekmişler. Traktörün sisteminde tarama yaparken motor yazılımının farklı oldugu ortaya çıktı yani chip tuning yaptırmışlar. Cebinden yaptırdı sahibi akıllanmıştır umarım. Marka fark etmiyor ben çok gördüm yazılım magduru.