Damlama Sulama ile çeltiğin pirinç dönüşümü

IMG-20201217-WA0000.jpg
IMG-20201213-WA0001.jpg

Bereketli olsun verimler nasil diger ova yerlere gore cok fark var mi bide bu makine ile soyuldugunda fabrikayla arada ne kadar fark oluyor
Bu iş bayırda damlama ile yapılması bir yerde ürün deseni yaratmak. Buğday gibi geterisi düşük ürünlere alternatif yaratmak. Zayıf yerlerden verimler elde etmek vb. daha çok şeyler var. Makinaya gelince bu makina ile çeltik sadece soyulduğu için biraz kepekli kalıyor buda pirincin lezzetini arttırıyor. Fabrikada pirinç parlatılıyor üstüne birde yağlama yapılınca albenili oluyor. Başka bilmek istediğiniz olursa bildiğim kadarıyla cevaplandırabilirim

Bu iş bayırda damlama ile yapılması bir yerde ürün deseni yaratmak. Buğday gibi geterisi düşük ürünlere alternatif yaratmak. Zayıf yerlerden verimler elde etmek vb. daha çok şeyler var. Makinaya gelince bu makina ile çeltik sadece soyulduğu için biraz kepekli kalıyor buda pirincin lezzetini arttırıyor. Fabrikada pirinç parlatılıyor üstüne birde yağlama yapılınca albenili oluyor. Başka bilmek istediğiniz olursa bildiğim kadarıyla cevaplandırabilirim
Tebrikler gercekten buyuk emek harcamissiniz insallah istediginiz verimi almissinizdir Ayrica bu makine olayi da cok guzel

• Beğen
Tepkiler: FEHİM
Gerçekten tebrikler.. Aslından ben de mevcut şartların yetiştiricileri damlama sulamaya doğru yönlendirdiğini düşünüyorum. Müsait bir zamanda daha fazla bilgi almayı çok isterim...
Tabiki de elimizden geleni yapmaya çalışırız. Bana en çok yardımcı olan benim oğlan. Mühim olan farklı birşeyler deneyerek öğrenmek .
Hatta ikinci defa ekilen araziye şu an fiğ ekimi yaptık. Baharda bakalım üretip satabilirsek bir yılda iki ürün almayı deniyoruz.

Tebrikler gercekten buyuk emek harcamissiniz insallah istediginiz verimi almissinizdir Ayrica bu makine olayi da cok guzel
Evet bayaca emek harcadık. Makina içinde bulabilirsek ev elektiriğiyle çalıştığı için konu komşuya kendi ürettiği çeltiği soyma işlemi de ücreti dahilinde yapabiliriz.