Deprem

Her depremden sonra günlerce yapılaşmadan,denetimlerden, çürük yapılardan bahsediliyor konuşuluyor,bir hafta sonra unutuluyor ve herkes çürük binalarda oturmaya devam ediyor. İnsanları deprem değil binalar öldürür. Japonya da 8 büyüklüğünde depremlerde insanların burnu bile kanamıyor. Ama ülkemizde 6.8 şiddetindeki depremde maalesef canlarımızı yitiriyoruz. Şu saatten sonra devletimiz deprem gerçeği ile yüzleşmeli ve radikal kararlar almalı. Merdiven altı müteahhitlerin yapı izinleri iptal edilmeli, denetim mekanızması tamamiyle devlet eliyle yapılmalı ve kuralları katı acımasız olmalı.Yoksa çok daha canlar yok olup gidecek.
Kim ki bir binanın yapımında bir çivi bile çalıyorsa Allah belasını versin.

yaptığın yorumun çok güzel,
yanlızca japonyada 8 oluyor yıkılmıyor diye yazmışın. oradaki depremler çok derinde olmakta Türkiye deki depremler yüzeye yakın oluyor onun için yıkıcı oluyor.

yani hemen yanınızda patlayan bombamı daha etkil olur yoksa 100 metre derindekimi,

akhisar depremi daha derinde olduğu için yıkıcılığı daha az olmuştur.

yaptığın yorumun çok güzel,
yanlızca japonyada 8 oluyor yıkılmıyor diye yazmışın. oradaki depremler çok derinde olmakta Türkiye deki depremler yüzeye yakın oluyor onun için yıkıcı oluyor.

yani hemen yanınızda patlayan bombamı daha etkil olur yoksa 100 metre derindekimi,

akhisar depremi daha derinde olduğu için yıkıcılığı daha az olmuştur.
Evet japonyada 2011 tokyo depremide 9.0 şıddetinde ve yerin 24.4 km altı da olmuştu.
Birde japonyadaki büyuk depremler ortalama 20 ila 40 km derinlikte oluşmuş hep

• Beğen
Tepkiler: h.ilerigiden
Geçmiş olsun dileklerini ileten tüm üyelere teşekkür ederim. Adı üstünde doğal afet insan hazırlıksız yakalanıyor. Çok şükür iyiyiz. Deprem olduğunda ben köydeydim. Şehirdeki binalarda çok ciddi hasarlar var. Artçı depremler devam ediyor. 4-5 yerde bina göçüğü söz konusu. AFAD ekipleri depremzedelerin bir kısmını kurtardı. Çalışmalar devam ediyor. Köylerdeki evler genelde müstakil. İnsanlar korkusundan merkezi boşalttı. Köylere akrabalarına geldi. Bakanlarımız da burda süreci takip ediyor. Allah devletimize zeval vermesin. Açıkta kalan ve kurtarılmayı bekleyenlere yardım etsin. Biz elimizden geldiğince bölgemizdeki insanları ağırlıyoruz. Tüm Türkiye'ye geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

Eleştiriye kapalıyız lütfen siyasi rant devşirmeyiniz.
Evet aynen öyle. Aslında benim gidip depremde ölenlerin cenazesinde elime mikrofon alıp bangır banbır siyaset yapmam lazım. Şehit cenazesinin başına dikilip bir elimi tabuta koyup bir elimde mikrofon bangır bangır siyaset yapmam lazım ama işte imkanlar kısıtlı ancak böyle mecralarda yazıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: ziyaretci01
Sefa Bakırcı isimli bir arkadaş özelden yazmış bana yazıda şu

-Git siyasetini başka yerde yap, burayı kirletme. Senin derdin deprem filan değil! Allah'ın izniyle başaramayacaksınız.

Ben bir şey anlamadımda biri açıklasın bu çocuk ne demek istiyor. Neyi başaramayacağımı anlamadım. Rahatsız olan var mı benden ?

-Git siyasetini başka yerde yap, burayı kirletme. Senin derdin deprem filan değil! Allah'ın izniyle başaramayacaksınız.

Ben bir şey anlamadımda biri açıklasın bu çocuk ne demek istiyor. Neyi başaramayacağımı anlamadım. Rahatsız olan var mı benden ?
Gerçekler acıdır , biberde açıdır öyleyse gerçekler biberdir gibi birşey olmuş.ben bunu anladım.

İşin özü gerçeklerin acı olması herkesin görüşüne saygılı olmak gerek kimse kimseyi aforoz edemez.
Screenshot_2020-01-07-20-01-54-1.jpg

Ne oldu devrim? Özelden cevap veremedin de, ortamı germek için buraya mı taşıdın. Yazdığın her mesajın ucu siyasete çıkıyor, çiftçilikle alakan var mı acaba? Biz senin siyasi mesajlarını okumak için girmiyoruz buraya. Siyaset yapacak yer arıyorsan git twitter da yap, facebook'da yap. İnsanları forumdan soğuttunuz, eskiden burası çok daha aktifti.

Ne oldu devrim? Özelden cevap veremedin de, ortamı germek için buraya mı taşıdın. Yazdığın her mesajın ucu siyasete çıkıyor, çiftçilikle alakan var mı acaba? Biz senin siyasi mesajlarını okumak için girmiyoruz buraya. Siyaset yapacak yer arıyorsan git twitter da yap, facebook'da yap. İnsanları forumdan soğuttunuz, eskiden burası çok daha aktifti.
Hacca gitmiş adamida delirtmişler sonunda sakin ol sefa

Hacca gitmiş adamida delirtmişler sonunda sakin ol sefa
Mahmutcum hacılığa giden çok tanıdıklarımız var hala adam olamadıklarını görüyoruz, hacılığa gitmeyle adam olunmuyor(sefa için demiyorum).herkese karşı hoşgörülü olmak gerek hakaret olmadıktan sonra okur geçersin ister beğenirsin ister beğenmezsin ama burası kimsenin tapulu malı değil kimseye çek git diyemezsin , yanlış bulduğun yazıları sende tepkini koyarsın , burda insanlar ölmüş kimsenin siyaset yaptığını sanmıyorum.deprem yönetmeliği iki sene uygulandı sonra yumuşatıldı, bunun sorumlusu recep aga değil tabiki bu kanunları koyanlar, ben bu deprem yönetmeliğinin nasıl değiştirildiğini biliyorum çünkü deprem sonrası iki bina yaptırdık .herkesburda insanların iyiliği için çalışıyor kimse depremde insan ölümünü istemez, anlamsız tepkiler yakışmıyor , ben recep aga' ya kefilim sefada hava durumundan başka bir katkısı olsa foruma onuda daha iyi tanıyabilirdik.ben bu afıroz tepkisini hiç onaylamıyorum.

yani bişey demiyorum da,hakikaten her fırsatta siyasete bulanmanın ne anlamı var,
millet bıktı artık.
arpa diyoruz,siyaset
buğday diyoruz, siyaset
traktör denilse, siyaset
ithalat ,siyaset
iha,siha deriz ,siyaset
neden konu açılsa siyaset,
şimdide depremden siyaset.
valla bıktık.
yaw adamın bir oyu var orada der ne diyecekse.

hem burada aktif 10 tane adam var.
sen burada siyaset yapsan birkaç kişiden hariç,Türkiyede kimsenin haberi olmuyor,
etmeyin,eylemeyim.
facesi,twiti,instagramı var.
orada geniş kitleler var.
mesela face de yapın konuyu açın,bizide etiketleyin.
gelip iki kelam ederiz.
bura evimiz,burada birbirimizi ve konularımızı kirletmeyelim.
ne dersiniz

yani bişey demiyorum da,hakikaten her fırsatta siyasete bulanmanın ne anlamı var,
millet bıktı artık.
arpa diyoruz,siyaset
buğday diyoruz, siyaset
traktör denilse, siyaset
ithalat ,siyaset
iha,siha deriz ,siyaset
valla bıktık.

sen burada siyaset yapsan birkaç kişiden hariç,Türkiyede kimsenin haberi olmuyor,
etmeyin,eylemeyim.
gelip iki kelam ederiz.
ne dersiniz

[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji120]haklisin yusuf nerede bu eski uyeler istifami ettiler ne idi muhabbetler herkes bilgisini paylasir deneyimini anlatir neyin yanliş neyin dogru oldugunu anlamaya çalişir yeni katilan arkadaşlar alinmasin lutfen ama bazen maksat baya şaşiyor bn çekin gidin demiyorum ama lutfen konumuza yogunlasalim

millet bıktı artık.
arpa diyoruz,siyaset
buğday diyoruz, siyaset
traktör denilse, siyaset
ithalat ,siyaset
iha,siha deriz ,siyaset
valla bıktık.

etmeyin,eylemeyim.
gelip iki kelam ederiz.
ne dersiniz
Hayat hep siyasete çıkıyor sayın abim duymak istemediğimiz gerçekler bizi üzüyorsa yada duymak istemiyorsak okumayız ben hayatı faydacılıktan yana yaşayan bir insanım benim sizlere faydam yerine zararım oluyorsa bi kişinin çek git demesiyle olmaz en az on kişi biz seni burada istemiyoruz derse Allaha ısmarladık derim .