Deprem

Mahmutcum hacılığa giden çok tanıdıklarımız var hala adam olamadıklarını görüyoruz, hacılığa gitmeyle adam olunmuyor(sefa için demiyorum).herkese karşı hoşgörülü olmak gerek hakaret olmadıktan sonra okur geçersin ister beğenirsin ister beğenmezsin ama burası kimsenin tapulu malı değil kimseye çek git diyemezsin , yanlış bulduğun yazıları sende tepkini koyarsın , burda insanlar ölmüş kimsenin siyaset yaptığını sanmıyorum.deprem yönetmeliği iki sene uygulandı sonra yumuşatıldı, bunun sorumlusu recep aga değil tabiki bu kanunları koyanlar, ben bu deprem yönetmeliğinin nasıl değiştirildiğini biliyorum çünkü deprem sonrası iki bina yaptırdık .herkesburda insanların iyiliği için çalışıyor kimse depremde insan ölümünü istemez, anlamsız tepkiler yakışmıyor , ben recep aga' ya kefilim sefada hava durumundan başka bir katkısı olsa foruma onuda daha iyi tanıyabilirdik.ben bu afıroz tepkisini hiç onaylamıyorum.

deprem yönetmeliği iki yılda değişmedi
iş yaptırdığınız mühendisler müşteri kaçırmak istemediği için senin geleceğinden çalmışlar.

40 yıllık inşaat mühendisliği yapıyorum.

1992 yılında adapazarın yaptığım proje 99 depreminde yıkılmadı

Elhamdülüllah

Ne oldu devrim? Özelden cevap veremedin de, ortamı germek için buraya mı taşıdın. Yazdığın her mesajın ucu siyasete çıkıyor, çiftçilikle alakan var mı acaba? Biz senin siyasi mesajlarını okumak için girmiyoruz buraya. Siyaset yapacak yer arıyorsan git twitter da yap, facebook'da yap. İnsanları forumdan soğuttunuz, eskiden burası çok daha aktifti.
Devrim nickli biri vardı yazılarını görürdüm okurdum ama ben o değilim yine üstünden tutma birşeyler yazmışsın çocuk ben devrim değilim. Özelden cevap vermedin demişsin adı üzerinde ÖZEL yani seninle benim ne özelim olabilir burada fikrini beğenmediğim bir sürü paylaşım oluyor hiç birine özelden yazmıyorum ben sana tavsiyem sende özelden yazma kimseye arkadaşlarına yapabilirsin ama tanımadığın insanlara özelden yazma herkes seni önemsemeyebilir. Çiftçilikle alakam olmaz olur mu illa ÇKS resmi mi atayım buraya yada traktör çekişme muhabbeti mi yapayım. Benim siyasi düşüncelerimi okumak zorunda tabiki değilsin okumaz geçer gidersin zira ben senin gibi gençlerin yazısını okumadan geçiyorum ne eleştiriyorum neden özelden bas git buradan demiyorum okumayıp dikkate almıyorum sadece. Evet eskiden burası çok daha kalabalıktı ben ilk 2007 de üye olmuştum daha sonra o şifremi unuttum yenisini açtım. Bu forumun yazan çizen çoğu üyesi protesto edip çekip gittiler siyaset yapıyorsunuz diye eleştirel yaklaşanlara tepki gösterildiği için. Eskiden derken bu sitenin en eski halini kurulduğu yıldan beri bilirim. Sen sen ol hiç muhabbetin samimiyetin olmayan insanlara özelden yazma büyük tavsiyesi.

Hayat hep siyasete çıkıyor sayın abim duymak istemediğimiz gerçekler bizi üzüyorsa yada duymak istemiyorsak okumayız ben hayatı faydacılıktan yana yaşayan bir insanım benim sizlere faydam yerine zararım oluyorsa bi kişinin çek git demesiyle olmaz en az on kişi biz seni burada istemiyoruz derse Allaha ısmarladık derim .
şimdi bu eskiden bizim başımıza geldi,
adam istenmedi,veya atıldı,
bir zaman sonra başka isimle yine geldi,
burasız yapamıyor,
burada 10 kişiye siyaset yapıp,
dünyaya hükmettiğini sanıyor.
ben kimseye git diyemem,
ne haddime,
hatta herkes kalsın,kimse bir yere gitmesin derim,hep beraber şu küçük ömrümüzü beraber eğlenerek geçirelim derim.
biz kardeşiz.
ama illa ben hem kalırım,
hemde siyaset yapar canınızı her dakika sıkarım dersen:

büyük ihtimal 10 kişi çıkar. :)

Hacca gitmiş adamida delirtmişler sonunda sakin ol sefa
Delirtmişler derken çoğul kullandınız o yüzden kendime de pay çıkardım. Kimseyi delirtmek gibi bir çabamız olamaz beğenmeyen okumaz cevap vermez yazdıklarımıza. Bir insanın hacca gitmesi ile gitmemesi arasında benim açımdan hiç bir fark yok ben insanları ahlak üzerinden değerlendiririm hacca gitti diyede kimseye saygı duymam.

deprem yönetmeliği iki yılda değişmedi
iş yaptırdığınız mühendisler müşteri kaçırmak istemediği için senin geleceğinden çalmışlar.

40 yıllık inşaat mühendisliği yapıyorum.

1992 yılında adapazarın yaptığım proje 99 depreminde yıkılmadı

Elhamdülüllah
Ne mutlu size insan hayatı paradan değerlidir bir can yaratamıyoruz Allahın yarattığının da canına maddi kaygılardan dolayı sebep olmayalım vebali ağır olur.

[emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji120]haklisin yusuf nerede bu eski uyeler istifami ettiler ne idi muhabbetler herkes bilgisini paylasir deneyimini anlatir neyin yanliş neyin dogru oldugunu anlamaya çalişir yeni katilan arkadaşlar alinmasin lutfen ama bazen maksat baya şaşiyor bn çekin gidin demiyorum ama lutfen konumuza yogunlasalim

İşte o kişilerede burada siyaset konuşmayın dendiği için gittiler şimdi kendi forumlarını kurdular(toprakbilgi)orada devam ediyorlar bilgisellerine.

Aslında insanların derdi siyaset yapmayın vs değil; iktidarı eleştirmeyin. Burada 40 kişiyiz birbirimizi gayet iyi biliriz. Kimse burda ayak yapmasın. Recep agada, fuat beyde chp ye , iyi partiye sallasa sabahtan akşama kadar şimdi siyaset yapmayın diyenler ozaman alkış tutarlar çünkü işlerine gelmiyor. Deprem konusunda aslında yazılacak çok şey var ama duymaktan korkulanlar, cevap verilemeyenler olduğu için kısa yoldan siyaset yapmayın diyip kapatılıyor konu.

Buradan TrakKulüp yönetimine ve diğerlerine açık mesajımdır eğer bu forumdan tek bir kişi dahi siyaset vb sudan sebeplerle, küfür hakaret olmadan uzaklaştırılırsa benide banlayın bu siteden. Eğer ki her şeyin siyasete bağlanmasından rahatsız olan arkadaşlarımda başka bir foruma, uygulamaya geçmek isterlersede şuandan itibaren arkalarındayım.
Sansürlemek sorunları çözmez aksine şişirir.

Son düzenleme:
yani bişey demiyorum da,hakikaten her fırsatta siyasete bulanmanın ne anlamı var,
millet bıktı artık.
arpa diyoruz,siyaset
buğday diyoruz, siyaset
traktör denilse, siyaset
ithalat ,siyaset
iha,siha deriz ,siyaset
neden konu açılsa siyaset,
şimdide depremden siyaset.
valla bıktık.
yaw adamın bir oyu var orada der ne diyecekse.

hem burada aktif 10 tane adam var.
sen burada siyaset yapsan birkaç kişiden hariç,Türkiyede kimsenin haberi olmuyor,
etmeyin,eylemeyim.
facesi,twiti,instagramı var.
orada geniş kitleler var.
mesela face de yapın konuyu açın,bizide etiketleyin.
gelip iki kelam ederiz.
bura evimiz,burada birbirimizi ve konularımızı kirletmeyelim.
ne dersiniz
Şunu lütfen ayırın bizler vergi veren askerlik yapan yurttaşlarız. Yönetileniz yönetenler konusunda fikrimizi beyan etmeyelim mi. Şimdi ulkenin tarım politikasını ekonomi politikasını kim belirliyor. Trumpa mı kızalım bu tarım politikası yüzünden Merkelemi sinirlenelim ne yapalım.

• Beğen
Tepkiler: Bave
insan canı ve cananı herşey kıymetli ve değerlidir. o değere saygı gösteren herkesi tebrik etmek üzerime farzdır.

AFAD, UMKE, JANDARMA ARAMA, İTFAİYE ve diğer kurtarmaya yardım edenler çok güzel başarılı çalışma yaptılar.
çok güzel hatasız müdahele ettiler.

o koca sevgi yürekli insanlara çok teşekkür ederim.
Allah ne dilekleri varsa versin.

Hayat hep siyasete çıkıyor sayın abim duymak istemediğimiz gerçekler bizi üzüyorsa yada duymak istemiyorsak okumayız ben hayatı faydacılıktan yana yaşayan bir insanım benim sizlere faydam yerine zararım oluyorsa bi kişinin çek git demesiyle olmaz en az on kişi biz seni burada istemiyoruz derse Allaha ısmarladık derim .
Diger arkadaşlar gibi sanırım bizde diğer siteye gideceğiz durum onu gösteriyor. Davet etmişlerdi ilk kurduklarında benim işte alışkanlık 14 yıl olmuş bu siteye girip çıkalı ama sanırım ufaktan bende oraya geçiş yapacağım.

şimdi bu eskiden bizim başımıza geldi,
adam istenmedi,veya atıldı,
bir zaman sonra başka isimle yine geldi,
burasız yapamıyor,
burada 10 kişiye siyaset yapıp,
dünyaya hükmettiğini sanıyor.
ben kimseye git diyemem,
ne haddime,
hatta herkes kalsın,kimse bir yere gitmesin derim,hep beraber şu küçük ömrümüzü beraber eğlenerek geçirelim derim.
biz kardeşiz.
ama illa ben hem kalırım,
hemde siyaset yapar canınızı her dakika sıkarım dersen:

büyük ihtimal 10 kişi çıkar. :)
Bak şunu bil ben hiç bir zaman buradan atılmadım 2006 yılından beri buradayım önceden çok yazıp çizen biri değildim.
Bu çocuk bana özelden yazıp direktif veremez şurada yaz burada yaz diye.
10 kişiye yazıp dünyayı yönetmek gibi bir derdimiz asla yok şunu anlamamak icin neden direniyorsunuz bizler her elde ettiğimiz gelirden devlete vergi veren insanlarız bu vergiler nereye gidiyor diye sormak hakkımız bu siyaset değildir yurttaşlık görevidir bunuda hem çiftçiler hem ögretmenler hem bütün halk sormak zorundadır bu gelişmişliğin gereğidir.
Bizlerde eskilerden kalan tek tük kişileriz bizlerde gidince siz baş başa kalıp birbirinizi güzeller durursunuz.

İşte o kişilerede burada siyaset konuşmayın dendiği için gittiler şimdi kendi forumlarını kurdular(toprakbilgi)orada devam ediyorlar bilgisellerine.

Aslında insanların derdi siyaset yapmayın vs değil; iktidarı eleştirmeyin. Burada 40 kişiyiz birbirimizi gayet iyi biliriz. Kimse burda ayak yapmasın. Recep agada, fuat beyde chp ye , iyi partiye sallasa sabahtan akşama kadar şimdi siyaset yapmayın diyenler ozaman alkış tutarlar çünkü işlerine gelmiyor. Deprem konusunda aslında yazılacak çok şey var ama duymaktan korkulanlar, cevap verilemeyenler olduğu için kısa yoldan siyaset yapmayın diyip kapatılıyor konu.

Buradan TrakKulüp yönetimine ve diğerlerine açık mesajımdır eğer bu forumdan tek bir kişi dahi siyaset vb sudan sebeplerle, küfür hakaret olmadan uzaklaştırılırsa benide banlayın bu siteden. Eğer ki her şeyin siyasete bağlanmasından rahatsız olan arkadaşlarımda başka bir foruma, uygulamaya geçmek isterlersede şuandan itibaren arkalarındayım.
Sansürlemek sorunları çözmez aksine şişirir.

Ustad kimse kimseyi kovmuyor gitmek isteyen gidebilir bn kimseyide kovamam ama konular can sıkıci oluyor işin tadi kaçiyor maksat farkli oluyor depremin dili dini siyaseti yoktur oldumu olur bunu çarpitmiyalim anlami yokTurkiyenin malesef buyuk sorunu bn mesela depremden hasar almiş evini boşaltan biriyim konuyu buraya taşimadim çunki yeri degil konumuz TARIM lutfen konuyu saptirmiyalim mesela kim baglama makinasini sezona hazirladi bunu konusalim nasil rulman seçmelj nasıl gres yag kullanmali ipi daha ucuz nereden almali yada simentalmi hoştein mi bunu konusalim ne dersiniz

Bak şunu bil ben hiç bir zaman buradan atılmadım 2006 yılından beri buradayım önceden çok yazıp çizen biri değildim.
Bu çocuk bana özelden yazıp direktif veremez şurada yaz burada yaz diye.
10 kişiye yazıp dünyayı yönetmek gibi bir derdimiz asla yok şunu anlamamak icin neden direniyorsunuz bizler her elde ettiğimiz gelirden devlete vergi veren insanlarız bu vergiler nereye gidiyor diye sormak hakkımız bu siyaset değildir yurttaşlık görevidir bunuda hem çiftçiler hem ögretmenler hem bütün halk sormak zorundadır bu gelişmişliğin gereğidir.
Bizlerde eskilerden kalan tek tük kişileriz bizlerde gidince siz baş başa kalıp birbirinizi güzeller durursunuz.
recep bende diyorumki,
burada 10 kişiyiz ya.
devleti,yönetenini, siyasetini,
tarım politikasını felanını,fidanını sevmiyorsun,
bizde birkaç konuda sana katılıyoruz.
mutabık kaldıkmı evet.

sen daha ne ikide bir aynı yerden, her fırsatta konuları özellikle batırıyorsun.

yaw anladık diyoruzzzzz.
sen niye bizi anlamıyorsun.
seni anladığımızı beyan ediyoruz.
sen yine susmuyorsun paşam.

Ya birader kusura bakmada sende iktidar öven konulara geliyorsun iktidar övüyorsun, eleştirenle bir olup eleştiriyorsun. Rüzgar ne tarafa eserse o yöne üflüyorsun. Uzun zamandır yazmayım yazmayım diyorum tak etti artık.
Ufuk kardeşim memur , gelen ağam giden paşam diyor.bu kadar değerli insanlar var burada gerçek hayatı duymamak için kulaklarını kapatıyorlar enteresan , bana kalırsa insanlar bezmiş kimsede içinde bulunduğu durumdan memnun değil, toplumsal psikoloji çökmüş , sadece terör, deprem , savaş hali , milli bayramlar vs birlik oluyoruz , fakat iş nereye gidiyoruz deyip sorgulayınca tahammülsüzlük hat safhada , madem burası bir aile ortamı evine geleni kovmazssın evladın kovarsa ona karşı çıkarsın biz babadan böyle gördük , hayat sadece sabanın düz gitmesinden ibaret değil .hayırlı akşamlar arkadaşım

Depremden bile siyasete geliyoruz evet belki bazı kişiler yaptığı evleri düzgün yapsaydi malzemeden calmasaydi belki daha az etkisi olurdu, veya şurası da var vade dolduktan sonra ne yaparsak yapalım olacak eninde sonunda.
Haklısınız denetimler sıkılassa, kaçak kat falan çıkmasa insanlarimiz, ülkemiz deprem ülkesi ama hep depremden sonra birkaç profesör çıkıp konuşuyor önlem yine alınmıyor
Burda birbirimizi kirmayalim ne gerek var, ne akp liler okuyor görüyor burayı nede mhp chp ve diğer partiler. Tepkimizi koyabiliriz çünkü burda herkes ciftcilikle ilgileniyor bizi ilgilendiren çoğunluk tarım politikası, umarım gelişme olur her alanda ülkemizde

Ya birader kusura bakmada sende iktidar öven konulara geliyorsun iktidar övüyorsun, eleştirenle bir olup eleştiriyorsun. Rüzgar ne tarafa eserse o yöne üflüyorsun. Uzun zamandır yazmayım yazmayım diyorum tak etti artık.
Ufuk kardeşim memur , gelen ağam giden paşam diyor.bu kadar değerli insanlar var burada gerçek hayatı duymamak için kulaklarını kapatıyorlar enteresan , bana kalırsa insanlar bezmiş kimsede içinde bulunduğu durumdan memnun değil, toplumsal psikoloji çökmüş , sadece terör, deprem , savaş hali , milli bayramlar vs birlik oluyoruz , fakat iş nereye gidiyoruz deyip sorgulayınca tahammülsüzlük hat safhada , madem burası bir aile ortamı evine geleni kovmazssın evladın kovarsa ona karşı çıkarsın biz babadan böyle gördük , hayat sadece sabanın düz gitmesinden ibaret değil .hayırlı akşamlar arkadaşım
Allah sizi iyi etsin, :)
yaw bırakın dalaşmayı.
yıkıldım gülmekten.
arada ufuk güme gitti.
biz acısıyla,tatlısıyla, biriz,bütünüz.
hadi sakin olalım.

recep bende diyorumki,
burada 10 kişiyiz ya.
devleti,yönetenini, siyasetini,
tarım politikasını felanını,fidanını sevmiyorsun,
bizde birkaç konuda sana katılıyoruz.
mutabık kaldıkmı evet.

sen daha ne ikide bir aynı yerden, her fırsatta konuları özellikle batırıyorsun.

yaw anladık diyoruzzzzz.
sen niye bizi anlamıyorsun.
seni anladığımızı beyan ediyoruz.
sen yine susmuyorsun paşam.
Yusuf Bey bizi yönetenler başka bir siyasi ekip olsaydı yine hesap sorar yazardım. Beni iktidarda kimin olduğu hangi partinin olduğu ilgilendirmiyor ve şahsiyetleriylede işim yok yönetim tarzı benim eleştirim.
Kovuldu kelimesi ise hiç şık bir kelime değil burada arkadaşlar kızıp gittiler hatta banada özelden yazıp oraya davet ettiler ben ise gidemedim yılların alışkanlığı ilk üyeliğim 2007 yada 2006 sanırım tam hatırlayamadım ama ilk kurulduğu günden beri okurum takip ederim burayı o yüzden hemen ilk fırsatta buraya girerim el alışkanlığı olmuş.
Bende burada bir çocuğunun fikrini beğenmiyorum ama özelden yazıp geç git buradan demiyorum.
Ha şu da bir gerçek ki bizim de bu mahalleden başka bir mahalleye taşınmamız lazım sanırım bugün bur kez daha teyit ettik.
Bizler vatansever insanalarız ve ben her zaman her yerde konuşurum ha yarın iktidar değişir başka birileri gelir bu seferde onların yanlışını söylerim.
Bir apartman yöneticisinden bile verdiğiniz aidatların ne yapıldığını sorup sıkıştırıyorsunuz ziraat odasına bile geçen hesap sordum bu paraları bizden kesiyorsunuz ne yapılıyor bunlar diyede yönetene mi sormayacağız.
Sayın tuyluoglu meraklanmayın efendim ben şahsım adına söylüyorum artık yazmayacağım üyeliğimide iptal ettirip başka mahalleye gideceğim.
Farklı ses duymazsınız en azından körler sağırlar bir birini ağırlar modunda devam edebilirsiniz.
Traktör çekimleriyle...
Arkadaşlar kırdıklarımız hakkını helal etsin dostlarada elveda diyelim artık zaman gitme vaktidir. Sanırım sakinleşir site artık herkese iyi akşamlar.
Not : Adım Recep değil ağalıklada uzaktan yakından alakam yok. Nick alırken hangi ismi yazsam daha önce alınmış olduğunu gördüm heralde 5 6 tane isim denedim kabul etmedi bende dedim recep aga deyim bari bunuda kabul etmeyecek hali yokya dedim ağalık ordan geliyor yani. Kalınsağlıcakla...

Son düzenleme:
Allah sizi iyi etsin, :)
yaw bırakın dalaşmayı.
yıkıldım gülmekten.
arada ufuk güme gitti.
biz acısıyla,tatlısıyla, biriz,bütünüz.
hadi sakin olalım.
Fazla gülüyorsan seninde psikolojin bozulmuş demektir, recep aga aydın bi kişi ben forumda çok bilgileniyorum , sefanın hiç bir katkısı yok bence o gitsin.( bu durumu özetliyor sanırım kimse kimseyi aforoz edemez.)hayırlı akşamlar dilerim son sözüm bu .

• Beğen
Tepkiler: murat1919