deutz agrolux 90

Ynt: deutz agrolux 90

hava sogutmalı same vardı bende 90 lık motor ömrü kısasdır . bide motor çok ısınınca çekişten düşüyor du.agrotron serileri su sogutmalı ayrıca şanzıman yagı ve mazot sogutmalı bende agrotron 100 var ordan biliyom

hava soğutmalı her zaman iyidir..su olmadığı için ne donma olur ne çatlama yazın da uğraşşan hareret yaptıramazsın bende eski deutz var kuru filtre o kadar sıcakta tozda saman yaparız tık demez baktın sorun oldu..yağlı filtreye çeviriliyor...

allah allah deutz,u bilmeyenlerde yorum yapmış deutz demek sibiryanın soğu afrika çölünün sıcağı demektir.15000 traktör saatı ne demek biliyormusunuz motoruda okadar dayanıklıdır,,yanlış yorum yapanlara kapak olsun.. :S *098*- güçç*-* * anlş-*s deutz demek bu işte

tunay link=topic=28360.msg257748#msg257748 date=1267475220' Alıntı:
allah allah deutz,u bilmeyenlerde yorum yapmış deutz demek sibiryanın soğu afrika çölünün sıcağı demektir.15000 traktör saatı ne demek biliyormusunuz motoruda okadar dayanıklıdır,,yanlış yorum yapanlara kapak olsun.. :S *098*- güçç*-* * anlş-*s deutz demek bu işte
evet usta aynen öle o magirus deutz dolmuşları bilirsiniz onlardada aynı deutz motor var adamlar rahat 1 milyon km diyorlar hakket te motoru istediği kadar ölü olsun marşla aküsü iyi olsun çalışır rekteve istemez kolay kolay istesede siz kulak asmayın...deutz demek motor teknolojisi demek..bütün ağır makinalarda zor şartlarda deutz motor kullanılıyor...

Arkadaşlar bizde bu sene agrolux 90 aldık. hava ve yağ soğutmalı deutz köyde kullanan ilk biz olduk ilk başlarda çok teredüte düştük bu civarlarda kullanan fazla yok acaba hava soğutmalı iyi olurmu motor sağlammı diye terettüde kaldık en sonunda 85.000 tl ye aldık. Traktör ile bir senede 35000 balye bağladık. 500 dölümlük araziyi sürdük ektik gübreledik ilaçladık maşşalah 1 kere bile hararet yarıyı geçmedi. Hava soğutmalı traktörlerde hararet düz yoldan uzun süre boyunca tam gaz gittiğin zaman hararet yükseliyor ama hararet yapma seviyesine gelmiyor yani pek kafaya takılmıyor tarlada 1800 2000 devir ile akşama kadar havanın durumu sıcak olsada en fazla yarıya geliyor soğuk havalarda hararet göstergesi 1 mm yükselmiyor bide yolda hızlı tam gaz git rampa yukarı traktörü zorla iniş aşağı gelince boşa aldığında ibne gözle farkedilir şekilde sona kadar iniyor biz hep sulu motor kullandık havalı traktör kullanıncada hava soğutmalı traktörü çok sevdim şu an 2 traktör almaya kalksam yine hava soğutmalı alırım balye sıcağında bile hararet hiç yapmadı kafanızda hava soğutmalı hararet yapar diye soru işareti kalmasın çünkü hava yağ karışımlı olunca hararet yok yağda eksilme olmuyor bilginize.....

Arkadaşlar bide size bu traktörün agrolux 90 traktörün çekişinden bahsedelim traktörde mükemmel çeki gücü var zorlanma yok sadece söför sağlam olsun iyi tecrübeli olsun dik dağa tırmanır zorlanmadan bu traktör kullanalı 9 ay oldu ama hoşuma gidiyor iyi yönleri 4 tekerlekten disk fren olması asfalt yolda ne kadar hızlı gidersen git yolda çakılıyor anında duruyor. Birde çok seri 40 km hıza hemen ulaşıyor en güzel özelliği ise bu sınıfdaki diğer traktörlerde olmayan bir özelik var ne kadar hızlı gidersen git vitesi geri geçirebiliyon sanzumana zarar vermiyor tık ses gelmiyor. İlk başlarda bana dediklerinde ben bunu uygulamadım çünk traktör hızlı giderken geri getiği zaman arıza çıkartır sanzuman dağıtırım diye servisine dedim hiç korkma istediğin hızda geçir bu onun en büyük özelliği tarla sürerken başlarda dönmelerde zaman dan kazandırıyor hiçö durmadan devam et bide ne kadar ileri gidersen o kadar geriye hız yapıyor.. Ama ön tekerlekleri büyük olduğundan dümenleme açısı az .....

aynen arkadaşa katılıyorum ben şahsen 1976 yılından bu yana deutz kullanıcısıyım ilk yıllarda aldığım deutz,u 15000 saate yakın kullandım ve motoruna bir anahtar vurmadan sattım. şu anda daha sonradan aldığım deutz,ları kullanıyorum hararet V kayış koparmadığı sürece kesinlikle yapmaz ve kitabında bile yazmaz.bu konuda diğer marka ve modellere hodri meydan motor dayanıklılığı ayni zamanda hararet konusunda o çünkü bir alman harikasıdır........:)) *098*- alk-*s alk-*s alk-*s

tunay link=topic=28360.msg268232#msg268232 date=1271167655' Alıntı:
aynen arkadaşa katılıyorum ben şahsen 1976 yılından bu yana deutz kullanıcısıyım ilk yıllarda aldığım deutz,u 15000 saate yakın kullandım ve motoruna bir anahtar vurmadan sattım. şu anda daha sonradan aldığım deutz,ları kullanıyorum hararet V kayış koparmadığı sürece kesinlikle yapmaz ve kitabında bile yazmaz.bu konuda diğer marka ve modellere hodri meydan motor dayanıklılığı ayni zamanda hararet konusunda o çünkü bir alman harikasıdır........:)) *098*- alk-*s alk-*s alk-*s
deutz bir numara aga kim ne derse desin ben kendimkine bakarım..ayrıca tunay emmi kusura kalma net gittiydi sennen konuşamadık..:D

arkadaslar bendede same explorer 3 var onlardada deutz motoru var ve almanya dan geldi traktör bize 2008 de aldık memnunuz su ve yağ soğutmalı zaten o modellerde deutz farkı yok fazla samenin

arkadaşlar dogru ya dogru... bizde same kullanıcısıyız 2007 den belli senede 1000-1200 saat çalıştırıyoruz traktörü traktörün motoruna diyecek yok hidroliginede diyecek yok.. şarj marş dinamolarıda guzel.. gel gelelimki.. şanzumanı çok hassas biz 3 ve 5. viteste sorun yaşadık en sonundada bu hafta şanzumanın içindeki bi mili kesmiş servise götürdük bulundugumuz şehirde yok eski servisi var bi usta ona söktürdük.. parça bekliyoruz bakalım dun söküldü ustada şuan.. 500-600 tl arası bişey miş milin fiyatı tam ögrenemdik gelince ögrenecegiz... siz siz olun servisi yakınınızda olmayan traktörü almayın.. biz aldıgımızda servisi vardı sopnra bayiside serviside bırakmış.. şahsuvaroglundan yakınıyorlardı bayi lerine servislerine karşı tutumları destekleri yokmuş.. falan.. bu acıdan her guelin bi kusuru olur bunu göze alarak traktör alın.. hepimiz çifçiyiz kimsenin babasının oglu degil bu markalar bir birimize destek oup dogru yolu göstermeliyiz boşuna paralarımızı israf etmeyelim kolay kazanmıyoruz çünkü.. sitede fanatik insanda çok bunların gazınada gelmemek lazım.. yalın konuşmak lazım bu gibi durumlarda.. benim olayım bu ikinci el traktör alsam same almayı düşünebilirim ama sıfır alsam asla same almayı düşünmem.. çünkü şahsuvaroglu guven vermiyor. garanti süresince gezici servisleri gelip gitti her bakım saatinde fakat garanti bitti hersey bitti artık herkes basının çaresine bakıyor :)

same deutz gercekten motor ve donanım olarak ital olan traktörleri gayet kaliteli fakat şanzumanları yeterince guven vermiyor acıkcası.. kendin kullanacaksan same alıcaksın şöföre vericeksen birden cok kişi motoru kullanacaksa same yaramaz benim fikrimce..

doğru dersin elden gelen öğün ;öğün olmaz,oda zamanında gelmez..kendi işini görebilmek gibi bir şey en güzeli...firmalar bir malı satana kadar her türlü yalakalığı yaparlar.işi bittimide bir daha selamı sabahı keserler.bak başının çaresine derler..vatandaş olarak hep mağdur olunur...ne yazıkki.