Deutz-Fahr Agrofarm 410 yardım

Ynt: Deutz-Fahr Agrofarm 410 yardım

seni yanıltmak istemem ama amcamda agroplus 87 var güzel bir alet şimdi bunlar gelmiyor yerine senin pazarlık yaptıkların geliyor 3 ay önce arkadaş aldı takassın 72.000 tl ye senin 65-46 nın gerçek fiyatını belirle 72 ye tamamla
alacağın traktör kötü değil.

eger gs serisi degilse bencede en az 5bin tl daha pazarlık payın var 75bin e indirebilirsin bana göre... explorer3 gs yi 39bin euroya veriyorlar bu ondan daha aşagı olmalı...

ceya023 link=topic=39457.msg343246#msg343246 date=1297978102' Alıntı:
valla açıkcası pazarıgı sıkı tutu şuan turkiyede cogu bayi bıraktı ellerindeki stokları eritmeye çalışıyor sameciler.. aynı zaten.. ama sana tavsiyem iyice arastır.. sakarya same bayisi ilan vermişti same explorer3 85 gs modeline 39bin euroyazmıştı bence pazarlıkla cok daha düşer.. bu model cok luks bak istersen gs modelini al cok guzel.. yinede iyice arastır.. same ve deutz un hiç bi farkı yok same explorer gs modelleri almanyadan geliyor fendt le aynı motorları kullanıyorlarmış dogrumu yalanmı bilmiyorum artık ama luksler..

ayrıca arkadaşım gs serisi ile öburlerinin ne farkı varki gs arıza versin öburu vermesin servisin sallaması bence..

ben traktörde veriyorumda 65-46 tek çekere 25000 saydılar tekerler kabak olmasına rağmen iyi diye düşünmüştüm ben daha öncede dediğim gibi gs leri araştırdım bende iyi geldi ilk öncede onu sormustum ama bayi bak dedi bunu alırsan 2de bir elektronik arıza çıkarıp durur ısrarlada alma benim için sorun olmas getirtirim ama sonra pişman olursun dedi

öncelikle yardımlar konusunda teşekkürler bu traktörde nasıl pulluk kullanmalayım benim bayırda arazilerimde var ona göre düşünürseniz ve yardım edermisiniz ayrıca bende 4lü 12 inç alpler var yoksa bunlar kalmalımı

metehan yenioğlu link=topic=39457.msg343256#msg343256 date=1297978663' Alıntı:
ben traktörde veriyorumda 65-46 tek çekere 25000 saydılar tekerler kabak olmasına rağmen iyi diye düşünmüştüm ben daha öncede dediğim gibi gs leri araştırdım bende iyi geldi ilk öncede onu sormustum ama bayi bak dedi bunu alırsan 2de bir elektronik arıza çıkarıp durur ısrarlada alma benim için sorun olmas getirtirim ama sonra pişman olursun dedi

usta sana kim demişsse halt etmiş bidefa dt serisi daha cok sorun cıkarır çünkü ileri geri mekanik bende kullanıyorum same 20+20 onun ileri geri kolunu bilicsiz kullanırsan senkromecleri gider baskı balata v.s. ama gs modelinde ileri geri debriajsız geciş var hiç bi sorun yaşamassın bu konuda elektronik dedigin ne varki öle arıza yapacak onu anlamış değilim bence bayinin elindeki demode traktörü çıkarma isteginden başka bişey degil.. bence dt modeline 70bin bile cok.. ne özelligi var ki.. fiyatı cok pahalı o modele göre benim kullanıdıgım same explorer85 2007 modeldede aynı şanzıman var.. çekişte sorun yaşamassın 4lü14lüyü iyi bişekilde çeker..

same bayilerini arastır bir cogu kapattı o kapatan bayiler ellerindeki traktörleri cok ucuza cıkartır zaten aldıgın bayide buyuk iihtimal başka bayiden sana traktör getirtir same bayileri hep öle yapıyor.. şahsuvaroglu ile problemli olan cok bayi var.. pazarlıktan hiç korkma zam mam bence hava ya zamn kimse yapamaz bu traktörler zzaten euro3 bi degişilik yok.. same nin yeni serileri nisanda turkiyeye girecek diye duymuştum.. şuan stok eritiyor cogu marka.. digerbayilerlede pazarlık et..

metehan yenioğlu link=topic=39457.msg343295#msg343295 date=1297980881' Alıntı:
ben same daha fazla yakar diye duymuştum hep deutz ile same aynımı yakıyor şimdi

birebir aynı traktörler bi cok modeline bakarsan görürsün bunu.. zaten explorer3 serisi ile agrofarm seriside aynı.. motor ve şanzımanı aynı neden biri cok yaksın biri az yaksın ikisininde motorlaru deutz 2012 euro3 motor :))

explorer3 ile agrofarm arasında bi fark bulabilecekmisin bi bak bakalım...

Bence fazla elektronik modele yönelmeyin,çünkü çoğu ustası o arızayı tamir etmeyi beceremiyor deutzun.Ha motora laf yok,gerçekten konforu var,yakıtı az.Ancak 2 sene evvel eniştemde vardı,1998 model agrotron 100,bir arızasına uğraştılar uğraştılar çözemediler sonra da sattı bıktığından dolayı.Ama iki senede kendilerini daha çok geliştirdilerse bilmem.Aynı zamanda mekanik modelini aldı bir diğer komşumuz,halen çok memnun sıkıntısız kullanıyor.

çagrı dt modeli ile gs modeli arasında öle cok elektronik farkı yok ki motor aynı motor.. şanzıman da sadece hafifi değişiklikler var konfora yönelik bi kaç artı sadece bunlar yani abartılacak kadar elektronik şeyler yok...

Arkadaşın kafasını karıştırmak gibi olmasın. Ama elektronik modellerinin arıza yaptığını bende duydum. O yüzden pek tavsiye etmiyorlar. Berk ' lerde Same ' nin mekanik modelini o yüzden tercih ettiler diye biliyorum. Elektronik modellerde genelde karşılaşılan sorunlar sanırım şanzıman ile alakalı oluyor. Powershift ' ler sanırım sorun çıkarıyormuş. Sitede hakan1 nickli arkadaşımızda bir tohum firmasında çalışıyor. Onlarda elektronik 100 ' lüklerinden iki tane olduğunu ve pek memnun kalmadıklarını yazmıştı. Hatta sanırım traktörlerde servisteymişler.

arkadasım elektronıgınde veya normelınde arıza kesınlıkle yapmaz.nh nın tla modellerınee oyle dıolardı power shıftlerı arıza yapar dılardı ama ben hiç duymadım ve ayrıca senın alacagın motor kesınlıkle nhden daha kalıtelı ve daha guzel bı motor.same veye deutz aralarında 1 tane bıle fark yok hangısını alırsan al memnun kalırsın ayrıca 4 14luyu hıc arkana bakmadan sallar

Metehan abi senin bölge tarafına bizim usta bakıyor galiba. Usta yönünden şüphen olmasın. Anında telefon aç gelir:D Biraz dağınık ve kirli bir ustadır fakat elinden her iş gelir.