DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

Sizce DLG' nin araştırdığı Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    23
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

'fendt e siparişi distribütörler verir..... '

..... ben şimdi kutlucana gidip peşin parayı verip 412 yi istesem kaç ay bekleyecem ..... siparişmi verilecek fabrikaya .....

artık olağan sıradan özelliklerde allamei cihan özellikler gibi algılanmasın arkadaşlar...... yani yakında FEDNT in tekerleri var dönüyor, fendt fabrikasında çalışan insanlar yürüyor, gşbş absürt bir durum çıkacak ortaya .....

ben birde ferraride az satıyor olayına karşıyım ... az satma durumu bile hemen siyaset ile lehine çevrildi .... hep söylüyorum bunu .... FENDT ferraride diğerleri murat 131 olsa anlarım .... ama öyle değil bence.....

Ynt: DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

okkangal link=topic=6532.msg69254#msg69254 date=1219831940' Alıntı:
'fendt e siparişi distribütörler verir..... '

..... ben şimdi kutlucana gidip peşin parayı verip 412 yi istesem kaç ay bekleyecem ..... siparişmi verilecek fabrikaya .....

artık olağan sıradan özelliklerde allamei cihan özellikler gibi algılanmasın arkadaşlar...... yani yakında FEDNT in tekerleri var dönüyor, fendt fabrikasında çalışan insanlar yürüyor, gşbş absürt bir durum çıkacak ortaya .....

ben birde ferraride az satıyor olayına karşıyım ... az satma durumu bile hemen siyaset ile lehine çevrildi .... hep söylüyorum bunu .... FENDT ferraride diğerleri murat 131 olsa anlarım .... ama öyle değil bence.....
full traktör istiyosan:
ön pto,immobilizer, xenon far, havalı fren, autoguide istiyosan yılbaşını beklemen gerekiyomuş.bunu kutlucanlardan öğrendim. peki bişey daha. bi rolls royce satıcısına gittiğinde o ofiste rolls royce görebilirmisin,göremezmisin? rolls royce satışını distribütörler üzerinden yapar ve distrübitörlerden sipariş alarak üretim yapar.

sawyer link=topic=6532.msg69264#msg69264 date=1219835581' Alıntı:
full traktör istiyosan:
ön pto,immobilizer, xenon far, havalı fren, autoguide istiyosan yılbaşını beklemen gerekiyomuş.bunu kutlucanlardan öğrendim. peki bişey daha. bi rolls royce satıcısına gittiğinde o ofiste rolls royce görebilirmisin,göremezmisin? rolls royce satışını distribütörler üzerinden yapar ve distrübitörlerden sipariş alarak üretim yapar.
bu ne yaff müzelik mi bu traktör o kadar zahmet çekecen alacan adamın tarlaya sokmaya vicdanı sızlar...

Ya bu da bir traktör yapmayın arkadaşlar.Dünyada eşi benzeri olmayan birşey gibi bahsediyorsunuz.Sanki 8. harika.Bu kadar tek yönlü düşünmeyelim.Hem para verecem,hem de istediğim zaman traktörü alamayacam.Kaç ay öncesinden haber vericez?Bu iyi bişey mi sizce?.Fendt ' e benim de saygım var ama bu kadar da abartmayalım.

ÇağRı link=topic=6532.msg69274#msg69274 date=1219839949' Alıntı:
Ya bu da bir traktör yapmayın arkadaşlar.Dünyada eşi benzeri olmayan birşey gibi bahsediyorsunuz.Sanki 8. harika.Bu kadar tek yönlü düşünmeyelim.Hem para verecem,hem de istediğim zaman traktörü alamayacam.Kaç ay öncesinden haber vericez?Bu iyi bişey mi sizce?.Fendt ' e benim de saygım var ama bu kadar da abartmayalım.
bende ondan bahsediyorum işte.standart traktör mutlaka elde bulunur.ama ekstra özellikli traktör için beklemek gerekiyor.

sawyer link=topic=6532.msg69218#msg69218 date=1219817521' Alıntı:
Kuyruk olmadığını nerden biliyorsun. Kaç kez avrupaya gittin. Bilirmisinki Fendt de verdiğin siparişte değişiklik yapmak için 2 ay önce fabrikaya talimat geçmek zorunda olduğunu. Fendt de öyle modeller vardır ki yıllık siparişini artırmak istediğinde yok cevabını alırsın. Fendt üretimini siparişe göre yapar. Fendt ' e siparişi distribütörler verir.
Kuyruk olmadığını nerden biliyorsun. Kaç kez avrupaya gittin. Bilirmisinki Fendt de verdiğin siparişte değişiklik yapmak için 2 ay önce fabrikaya talimat geçmek zorunda olduğunu. Fendt de öyle modeller vardır ki yıllık siparişini artırmak istediğinde yok cevabını alırsın. Fendt üretimini siparişe göre yapar. Fendt ' e siparişi distribütörler verir.

Bu kadar şeyi nasıl biliyorsun çok enteresan. Bütün gün Kutlucan ' larla berabersin galiba??? Onlardan başka kimsenin bilmeyeceği şeyleri biliyorsun. Ferruh abi bile bu kadar detayı bilmez diye düşünüyorum. Çok enterasan bi durum????

alipasalierkan link=topic=6532.msg69276#msg69276 date=1219840367' Alıntı:
Bu kadar şeyi nasıl biliyorsun çok enteresan. Bütün gün Kutlucan ' larla berabersin galiba??? Onlardan başka kimsenin bilmeyeceği şeyleri biliyorsun. Ferruh abi bile bu kadar detayı bilmez diye düşünüyorum. Çok enterasan bi durum????
bu anlattığım şeyler fendt ' in configurator bölümünde yazıyor zaten.enterasan olanın ne olduğunu anlamadım

Avrupada kuyruk olsaydı başta Türkiyeye traktör göndermezlerdi
sürekli Ferrariyi örnek veriyorsun
Ferrari neden spariş üzerine üretim yapıyor ???
Ferrari bu gün bir aracı üretmek için her araca özel kalıp döküyor motor blokları için bir kalıba mühendisler 6 saat uraşıyor normal bir araç için ise bir kalıpta binlerce motor üretiyorlar
Fendttede bu böyle mi ???
her traktör için özel kalıpmı yapıyor ???

sawyer link=topic=6532.msg69275#msg69275 date=1219840340' Alıntı:
bende ondan bahsediyorum işte.standart traktör mutlaka elde bulunur.ama ekstra özellikli traktör için beklemek gerekiyor.

sen ekstra bişeyler istersen bu her markada böyledir belli bir süre beklersin
ne bilim işte Türkiye ye Massey Ferguson 8480 getittirebilirsin 2-3 ay içinde ama 8690 getittiremezsin
veya 2009da 936 getittirebilirsin ama Trisix getittiremezsin bu her marka için böyledir

Ferrarinin fabrikasını yakından veya video olarak hiç incelediniz mi ??? bende bi ara vardı
her motor için ayrı kalıp yapıyorlar kasaya 500 adet çivi çakıyorlar kasayı 500 ayrı noktadan hassasiyetini test ediyorlar
ayrıca motor için gerekli nem ve oksijeni sağlamak için fabrika içinde ufak bir botanik bahçesi dahil war

Fendttede aynen bu şekilde mi ??? merak ettim...

POYRAZLI SALİH link=topic=6532.msg69291#msg69291 date=1219844963' Alıntı:
sen ekstra bişeyler istersen bu her markada böyledir belli bir süre beklersin
ne bilim işte Türkiye ye Massey Ferguson 8480 getittirebilirsin 2-3 ay içinde ama 8690 getittiremezsin
veya 2009da 936 getittirebilirsin ama Trisix getittiremezsin bu her marka için böyledir
katılıyorum arkadaşa.bu durum zaten bütün traktörler için geçerlidir bana göre...

anlatmaya çalıştığım şey fendt üretimini sipariş üzerine yapar.fabrikaya sipariş verilir.fabrikada ona göre üretim yapar.öyle zamanlar olurki sipariş verdiğin zaman red cevabı alırsın
bu arada benim örneğim rolls royce, aslan ve kediler

Okay abinin sorusu halen tam olarak cevap bulmadı.Ben gideceğim kutlucana,elimde .. param var 412 vario istiyorum.Ne zaman alacağım?Bu da mı sipariş üzerine yoksa direkt mi?Xenon far,immobilizer,ön pto istemiyorum,yani ekstra özellik istemiyorum.

ÇağRı link=topic=6532.msg69294#msg69294 date=1219845917' Alıntı:
Okay abinin sorusu halen tam olarak cevap bulmadı.Ben gideceğim kutlucana,elimde .. param var 412 vario istiyorum.Ne zaman alacağım?Bu da mı sipariş üzerine yoksa direkt mi?Xenon far,immobilizer,ön pto istemiyorum,yani ekstra özellik istemiyorum.
hemen alacaksın,rolls royce araba istediğinde de hemen alacaksın,çünkü sen fabrikaya değil satıcıya gideceksin.ok?

sawyer link=topic=6532.msg69275#msg69275 date=1219840340' Alıntı:

sawyer link=topic=6532.msg69293#msg69293 date=1219845568' Alıntı:
anlatmaya çalıştığım şey fendt üretimini sipariş üzerine yapar.fabrikaya sipariş verilir.fabrikada ona göre üretim yapar.öyle zamanlar olurki sipariş verdiğin zaman red cevabı alırsın
valla birader senin sözlerinden benim anladığım hiç bir şey anlamadığımdır...standart traktör her firmada bulunur,ek özellik istersen zaten her firmada gecikir traktör... yanlış anlaşılmasın fendt düşmanı felan değiliz ama olağan şeyleri olağanüstü bir şeymiş gibi kimse bize yutturmaya kalkmasın...

sawyer link=topic=6532.msg69293#msg69293 date=1219845568' Alıntı:

kusura bakma o örneği senin verdiğini zannediyordum ama o örneği Gaggoş vermiş...
Fendt ile Claasın JDnin NHnin Casenin Deutzun vs. arasında kaç yıl fark var ???
aslanlarla kediler derken sanki aralarında 50 yıl fark varmış gibi bahsediyorsun
Fendtin kullandığı Deutz ve Man motorun Cummins motorun Susi motorun arasında ne fark var...
Vario şanzıman ile CVT şanzıman arasındaki performans farkı ne ???

nt@hmet link=topic=6532.msg69296#msg69296 date=1219846471' Alıntı:
valla birader senin sözlerinden benim anladığım hiç bir şey anlamadığımdır...standart traktör her firmada bulunur,ek özellik istersen zaten her firmada gecikir traktör... yanlış anlaşılmasın fendt düşmanı felan değiliz ama olağan şeyleri olağanüstü bir şeymiş gibi kimse bize yutturmaya kalkmasın...
abi fendt sipariş üzerine,diğerleri ise normal sabah gidip akşama kadar üretim yapıyor.işin aslı bu.
fendt traktörü o yüzden az üretiliyor.

sawyer link=topic=6532.msg69295#msg69295 date=1219846154' Alıntı:
hemen alacaksın,rolls royce araba istediğinde de hemen alacaksın,çünkü sen fabrikaya değil satıcıya gideceksin.ok?

standart bir traktörü hemen alabiliyorsan ozaman bu özel üretim değildir... TD-D seriside ilk çıktığı zaman sıraya girip fabrika gönderirse alabiliyordun fabrika traktör yetiştiremiyordu...
aynı şekilde 86da da uzel piyasaya 285 yetiştiremiyormuştu
biz 285i 87de aldık normal fiyatı 10 milyonmuştu ama bizimkiler 12 milyona almış neden fabrika traktör yetiştiremediği için galeriye 2 milyon hava parası vermişler

POYRAZLI SALİH link=topic=6532.msg69297#msg69297 date=1219846672' Alıntı:
kusura bakma o örneği senin verdiğini zannediyordum ama o örneği Gaggoş vermiş...
Fendt ile Claasın JDnin NHnin Casenin Deutzun vs. arasında kaç yıl fark var ???
aslanlarla kediler derken sanki aralarında 50 yıl fark varmış gibi bahsediyorsun
Fendtin kullandığı Deutz ve Man motorun Cummins motorun Susi motorun arasında ne fark var...
Vario şanzıman ile CVT şanzıman arasındaki performans farkı ne ???
vario ile sizin cvt ' niz arasındaki en büyük farkı dlgnin yakıt testi belirtiyo zaten
fendt en küçük traktörüne bile vario koyarken diğerleri hala 200 beygir civarındakilere koyuyor.
size yalan söyleyecek değilim sizin traktörleriniz aslında en iyisi ama nedense avrupada adama new holland,case,deutz iyi deyince o çiftçi seni adam yerine koymuyor

POYRAZLI SALİH link=topic=6532.msg69300#msg69300 date=1219846994' Alıntı:
standart bir traktörü hemen alabiliyorsan ozaman bu özel üretim değildir... TD-D seriside ilk çıktığı zaman sıraya girip fabrika gönderirse alabiliyordun fabrika traktör yetiştiremiyordu...
aynı şekilde 86da da uzel piyasaya 285 yetiştiremiyormuştu
biz 285i 87de aldık normal fiyatı 10 milyonmuştu ama bizimkiler 12 milyona almış neden fabrika traktör yetiştiremediği için galeriye 2 milyon hava parası vermişler
kutlucandan hemen alırsın fabrikadan değil

sawyer link=topic=6532.msg69303#msg69303 date=1219847294' Alıntı:
kutlucandan hemen alırsın fabrikadan değil
Kendi tezini kendin çürüttün.Gelmesi bizim sorunumuz değil,kutlucanın sorunu.Demek ki bu ne müşteriye bir ayrıcalık,ne de firmaya.Sadece distiribütörle firma arasındaki ilişki...

sawyer link=topic=6532.msg69302#msg69302 date=1219847229' Alıntı:
vario ile sizin cvt ' niz arasındaki en büyük farkı dlgnin yakıt testi belirtiyo zaten
fendt en küçük traktörüne bile vario koyarken diğerleri hala 200 beygir civarındakilere koyuyor.
size yalan söyleyecek değilim sizin traktörleriniz aslında en iyisi ama nedense avrupada adama new holland,case,deutz iyi deyince o çiftçi seni adam yerine koymuyor

Case-İH ve New Holland 140 hp ye kadar düşürdü CVT şanzıman uygulamasını
şuanda Case ve NH CVt şanzımanı 125 hp ye kadar düşürdü
bu Fendtte 95 hp merak etme kısa süre sonra diğer markalarda Fendte yetişecek

300 Vario serisinde ön aks süspansiyonu opsiyonel
maxxum 110da ise standart buna ne diyeceksin ???

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...