DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

Sizce DLG' nin araştırdığı Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    23
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

sawyer link=topic=6532.msg69303#msg69303 date=1219847294' Alıntı:
kutlucandan hemen alırsın fabrikadan değil

bu diğer markalarda da böyledir
diğer markalar aşırı üretim yapıyorda elindemi kalıyor ???
distrübütör veya bayi fabrikadan belli bir adet traktör ister fabrikada gönderir...
ne üretilen fazla traktör fabrikanın elinde kalır nede bayiler boş bırakılır
Fabrikanın izlediği yok bu sene 10.000 adet traktör satılmıştır önümüzdeki sene bu adeti duruma göre biraz daha düşürür veya yükseltir

Ynt: DLG' nin anketinde Almanya'da En İyi Tarım Teknolojisine Sahip Firma Hangisi?

POYRAZLI SALİH link=topic=6532.msg69305#msg69305 date=1219847768' Alıntı:
Case-İH ve New Holland 140 hp ye kadar düşürdü CVT şanzıman uygulamasını
şuanda Case ve NH CVt şanzımanı 125 hp ye kadar düşürdü
bu Fendtte 95 hp merak etme kısa süre sonra diğer markalarda Fendte yetişecek

300 Vario serisinde ön aks süspansiyonu opsiyonel
maxxum 110da ise standart buna ne diyeceksin ???
yahu poyrazlı sen nerden biliyon diğer traktörlerin fendte yetişeceğini bi yerden ayet filan mı indi tövbe tövbe adamı zorla günaha sokacaksınız bide sawyer rolls royce örneğini veriyo kimse bişey çakmıyo airbus380 nin motorunu rolls royce üretiyo...

gaggoş link=topic=6532.msg69307#msg69307 date=1219848368' Alıntı:
yahu poyrazlı sen nerden biliyon diğer traktörlerin fendte yetişeceğini bi yerden ayet filan mı indi tövbe tövbe adamı zorla günaha sokacaksınız bide sawyer rolls royce örneğini veriyo kimse bişey çakmıyo airbus380 nin motorunu rolls royce üretiyo...

yetişememesi için bi neden söyle ???
Lamborghini ' nin geçmişini incelediğimizde
Lamborghini daha önceden Traktör üretiyormuştu birgün Ferrariye ortaklık teklif etmiş
ferrari : traktör üreticisi bana ortaklık teklif edemez diye dalga geçmiş
o günden sonra Lamborghini otomobil üretmeye başladı ve bugün Ferrarinin en büyük rakibi oldu

bu traktörde veya otomobilde böyledir
kimin ne olacağı belli olmaz...

sawyer link=topic=6532.msg69275#msg69275 date=1219840340' Alıntı:
bende ondan bahsediyorum işte.standart traktör mutlaka elde bulunur.ama ekstra özellikli traktör için beklemek gerekiyor.

sawyer link=topic=6532.msg69264#msg69264 date=1219835581' Alıntı:
full traktör istiyosan:
ön pto,immobilizer, xenon far, havalı fren, autoguide istiyosan yılbaşını beklemen gerekiyomuş.bunu kutlucanlardan öğrendim. peki bişey daha. bi rolls royce satıcısına gittiğinde o ofiste rolls royce görebilirmisin,göremezmisin? rolls royce satışını distribütörler üzerinden yapar ve distrübitörlerden sipariş alarak üretim yapar.

işte bak bende bunu anlatıyorum zaten bu durum hepsinde var bence FENDT in en iyisi olduğunu gösteren özellik bu değil bence... şimdi td serisi her nh bayiisinde var ama hangi bayiide 7000 serisi var .... örneğin mesela .... ama hangi bayiiden istersen alırsın 7000 serisini o arar distribütörden ister .... oda artık gitsin marko paşadan alsın getirip bana versinde....

ARKADAŞLAR BUSİTEDE KONUŞULAN TRAKTÖRLER ARASINDA BENCE EN İYİSİ FENDT dir ...... LAKİN DİĞERLERİNİNDE BİR ÇOĞU GAYET BÜYÜK VE İSTERSELER EĞER FENDT GİBİ TRAKTÖR YAPABİLECEK KAPASİTEYE SAHİPTİR.......

sawyer link=topic=6532.msg69302#msg69302 date=1219847229' Alıntı:
vario ile sizin cvt ' niz arasındaki en büyük farkı dlgnin yakıt testi belirtiyo zaten
fendt en küçük traktörüne bile vario koyarken diğerleri hala 200 beygir civarındakilere koyuyor.
size yalan söyleyecek değilim sizin traktörleriniz aslında en iyisi ama nedense avrupada adama new holland,case,deutz iyi deyince o çiftçi seni adam yerine koymuyor
fendt bu sitede iyice büyütüldü bazı kişiler tarfından sanki fendt doğaüstü bir mal gibi gösteriliyor iyi olabilirama olağanüstü birşey değil artık sitede massery desen hemen masseyde yada new hollandda ne onlar traktörmü gibi yorumlar oluyor bir markayı aşırı övmekte aşırı yermekte bir yerden sonra sıkıyor fendti rakipsiz olarak görenler var fakat değil zaten pek fazla tutulmayan satışı az olan bir marka kesinlikle rakipsiz değildir
sawyer:demişsinki 95 hp ye yenitip şanzuman koyuyor koyuyorda farkını almıyomu sanki  yani parayla daha pahalı satıyor diğer üreticilerin bunu koymak için teknolojik donanımı yok olduğundan değil maliyet yönünden fiyatı düşük bir ürüne fazla lüks oluyor diye otomatik şanzuman yok

atacankocer23 link=topic=6532.msg69368#msg69368 date=1219868795' Alıntı:
fendt bu sitede iyice büyütüldü bazı kişiler tarfından sanki fendt doğaüstü bir mal gibi gösteriliyor iyi olabilirama olağanüstü birşey değil artık sitede massery desen hemen masseyde yada new hollandda ne onlar traktörmü gibi yorumlar oluyor bir markayı aşırı övmekte aşırı yermekte bir yerden sonra sıkıyor fendti rakipsiz olarak görenler var fakat değil zaten pek fazla tutulmayan satışı az olan bir marka kesinlikle rakipsiz değildir
sawyer:demişsinki 95 hp ye yenitip şanzuman koyuyor koyuyorda farkını almıyomu sanki yani parayla daha pahalı satıyor diğer üreticilerin bunu koymak için teknolojik donanımı yok olduğundan değil maliyet yönünden fiyatı düşük bir ürüne fazla lüks oluyor diye otomatik şanzuman yok
haklısın kardeşim artık her taşın altından çıkmaya başladı bu makına onda bulunn seyler dıger markalardada var dort tekerlek debrıyaj fren vs oyuzden ahım şahım bır makaına deıl abartılacak bır durum yok ortada dısarıdan gelen yenı uye ılk edapta guncel konu olarak zaten ılk basta bu konular var hangı konuya gırerse fendt sıte sankı fendt ıcın kurulmus dıye dusunmeden edemıyor oyuzden sıte eskı atmosferını kaybettı hadı koyun mf veya nh bolumune bır çekışmede izleyın sıze ıyı ızlemeler

JD CLAAS NH CASE sen şimdi bnların ek özellikleri olmayan trakötrmü demek istiyorsun...bir traktör için 2 , 3 a beklicem ... küfür ederim ben bu işe yani öle şey mi olur.. Claas ve JD de o kadar teknolojik onlar neden bekletmiyor.. ozmn Fendtin bişey bozulunca distrübitörllere telefon açalım bizim fendt bozul ...... lazım.tamm 1 ay sonra temin ederizmi dicek...

POYRAZLI SALİH link=topic=6532.msg69305#msg69305 date=1219847768' Alıntı:
Case-İH ve New Holland 140 hp ye kadar düşürdü CVT şanzıman uygulamasını
şuanda Case ve NH CVt şanzımanı 125 hp ye kadar düşürdü
bu Fendtte 95 hp merak etme kısa süre sonra diğer markalarda Fendte yetişecek

300 Vario serisinde ön aks süspansiyonu opsiyonel
maxxum 110da ise standart buna ne diyeceksin ???

Salih fuarda caseci arkadaşla 45 dk fazla muhabbet ettik çay içtik birşeyler yedik hemen sağımda atilla abi duruyordu bahsi geçen süspansiyon la FENDT tekini asla kıyaslama eğer böyle bir şey yapacaksanda araştır onagöre yap derim FENDT kalitesinde traktör üretimi yapan bir marka yok istediğinizi yazın çizin benim gözlerim varsa bir şeyleri biliyorsam fakat kalite ve teknolojiye gelince bir çok markaya iyi not veremedim diyebilirim bırak X marka makinayı satan arkadaş sürüngen vitesininin 45-50 km hız yaptığınıda söyledi kısacası fuarda makinasını anlatan tek bir kişi vardı oda case ci arkadaşımızdı helal olsun ama gelelim sorumuza hangisi iyi diye sorduğumuzda boynunu büktü sorunun cevabı belliydi internet ortamından herşeyi göremezsinniz ben o fuarda 4 gün boyunca sabah 10 akşam 11 oradaydım neler gördüm neler

Baylar ve bayanlar mercedes de olan özellikler diğer arabalarda hatta çin mallarında bile var. O zaman hepsi, mercedes kalitesinde demek oluyor.Mercedes Audi Bmw yeni geliştirdikleri teknolojiyi en üst modellerine koyarlar. Fendt ' de ( 936, 820, 700, 400, 300, ) olduğu gibi. Alt modellerinde olan özellikleri diğer araba modellerinde de bulabilirsiniz. Sizin mantığınıza göre Bir kore çin italyan fransız alman yapımı mallar aynı.
O zaman fiyatları niye farklı.
Böyle ileri geri konuşmanızı Fendt ' i tanımamanıza bağlıyorum. Bir gün hepinize gerçeği FENDT anlatacak.

sawyer link=topic=6532.msg69875#msg69875 date=1220016785' Alıntı:
Baylar ve bayanlar mercedes de olan özellikler diğer arabalarda hatta çin mallarında bile var. O zaman hepsi, mercedes kalitesinde demek oluyor.Mercedes Audi Bmw yeni geliştirdikleri teknolojiyi en üst modellerine koyarlar. Fendt ' de ( 936, 820, 700, 400, 300, ) olduğu gibi. Alt modellerinde olan özellikleri diğer araba modellerinde de bulabilirsiniz. Sizin mantığınıza göre Bir kore çin italyan fransız alman yapımı mallar aynı.
O zaman fiyatları niye farklı.
Böyle ileri geri konuşmanızı Fendt ' i tanımamanıza bağlıyorum. Bir gün hepinize gerçeği FENDT anlatacak.
Mesela ankara fuarında yoktu.Bu tarz fırsatlar yaratılacak ki çiftçi tanıyacak.Geçen sene kutlucan standında bir kişiye traktörün özelliklerinden bahseden kişi görmedim.Case,deutz,jonh deere standlarında ve kısmen nh standlarında insanlar hiç olmazsa çiftçiyi bilgilendirmeye çalışıyorlar.Herkes belli bir birikim sahibi değil,anlatılması ve tanıtılması gereken şeyler var diye düşünüyorum...

ÇağRı link=topic=6532.msg69900#msg69900 date=1220025896' Alıntı:
Mesela ankara fuarında yoktu.Bu tarz fırsatlar yaratılacak ki çiftçi tanıyacak.Geçen sene kutlucan standında bir kişiye traktörün özelliklerinden bahseden kişi görmedim.Case,deutz,jonh deere standlarında ve kısmen nh standlarında insanlar hiç olmazsa çiftçiyi bilgilendirmeye çalışıyorlar.Herkes belli bir birikim sahibi değil,anlatılması ve tanıtılması gereken şeyler var diye düşünüyorum...

Arkadaşım bende burgaz fuarında FENDT harici kendi makinası anlatabilen bir tek case ciyi gördüm o nuda buradan yazıp takdir ettiğimi belirttim Ankara FENDT in kalbi fuara gitmemesi normal hatta çorluda olan fuarada gelmedi bayisi olduğu için buradan gördüğümü ve duyduğumu bir çok şeyi yazmadım FENDT ekibi gibi tekniği ve temeli sağlam bir ekibe rastlamadım unutmadan tam 4 gün burgaz fuarındayım hepsini dinledim sordum soruşturdum

Unutmadan bir saat şanzımanı anlat slayt yap dilinde tüy kalmasın arkadaş dönüp dolaşıp bu makinada dişli yok derse teknik ekip ne yapsın

Anlatmakla olmaz zaman herşeyin ilacıdır. Fendt Avrupada layık olduğu yere Türkiye de de ulaşacak. Bu traktörlerin tekerleği döndükce vay halinize.
Güneşi balçıkla sıvıyamazsınız.

sawyer link=topic=6532.msg69993#msg69993 date=1220084562' Alıntı:
Anlatmakla olmaz zaman herşeyin ilacıdır. Fendt Avrupada layık olduğu yere Türkiye de de ulaşacak. Bu traktörlerin tekerleği döndükce vay halinize.
Güneşi balçıkla sıvıyamazsınız.

sawyer kardeş yine söylüyorun en iyi traktörler FEDNT .... lakin çok pahalı ( kalite pahalıdır muhabbeti çevirmeyelim lütfen ) o fiyatlara piyasaya genel hakim marka olması dünyanın hiç bir yerinde olanaksız görülüyor...

okkangal kardeşime katılıyorum......siz neyi savnunuyorsnunuz kii daha Türkiyede toplasan kaç bayisi var...toplasan kaç Fendt var Türkiyede ....tmm dünya birincisi......ama bizim ülkemizde olmadıktan sonra savunsan ne olur bi işine yaramadıktan sonra ....

yaa birde işin en önemli kısmı var bizim çiftçimiz 3 lira mazota veriyo ayrıca bizim çiftçimizin kazancı ney?? öncelikle bunları bilmek gerekir bir 300 serisine 150000 ytl veremez kolay kolay bir çiftçi aynı segmentteki traktörler hemen hemen yarı yarıya burada ÇİFTÇİLİKLE UĞRAŞAN VE FENDT KULLANAN KAÇ KİŞİ VAR?? hayranlara falan sormuyorum çiftçi olup ta fendt kullanan kaç kişi var önemli olan bu

dennizs link=topic=6532.msg70073#msg70073 date=1220097407' Alıntı:
yaa birde işin en önemli kısmı var bizim çiftçimiz 3 lira mazota veriyo ayrıca bizim çiftçimizin kazancı ney?? öncelikle bunları bilmek gerekir bir 300 serisine 150000 ytl veremez kolay kolay bir çiftçi aynı segmentteki traktörler hemen hemen yarı yarıya burada ÇİFTÇİLİKLE UĞRAŞAN VE FENDT KULLANAN KAÇ KİŞİ VAR?? hayranlara falan sormuyorum çiftçi olup ta fendt kullanan kaç kişi var önemli olan bu
Türkiye de kaç tane mercedes kullanıcısı var kaç tane tofaş. Ozaman senın düşüncene göre Tofaş Mercedesten iyi. Doğrumu?

okkangal link=topic=6532.msg70007#msg70007 date=1220087251' Alıntı:
sawyer kardeş yine söylüyorun en iyi traktörler FEDNT .... lakin çok pahalı ( kalite pahalıdır muhabbeti çevirmeyelim lütfen ) o fiyatlara piyasaya genel hakim marka olması dünyanın hiç bir yerinde olanaksız görülüyor...
Niye çevirmeyelim. Fendt Kalitelidir ve pahalıdır. Tofaş fiyatına Mercedese binemezsin. Herkes Fendte binecek diye bir kural yok. Kutlucan Fendt i herkese satmak için getirmediğini söylüyor. Fendt özeldir ve Fendt kullanıcıları da özeldir. Ayrıca Almanya ' da Fendt piyasanın tek hakimidir.

sawyer link=topic=6532.msg70083#msg70083 date=1220099444' Alıntı:
Niye çevirmeyelim. Fendt Kalitelidir ve pahalıdır. Tofaş fiyatına Mercedese binemezsin. Herkes Fendte binecek diye bir kural yok. Kutlucan Fendt i herkese satmak için getirmediğini söylüyor. Fendt özeldir ve Fendt kullanıcıları da özeldir. Ayrıca Almanya ' da Fendt piyasanın tek hakimidir.
adamım bak sen yorum yaptıkça bende antipati oluşuyor fendte.yok kullanıcısı özelmiş yok herkese satmak için getirmemişler vs...bak fendt teknolojisine saygı duyduğum hayran olduğum bir traktördür,ama ülkemizde teknoloji traktör alırken baş faktör değil.ülkemiz insanının maddiyatına bakar o iş.aynı segmentteki traktör alırken daha ucuzunu alır ve aldığı o traktörde fendtle yapabileceği bütün işleri de yapar...almanya piyasasının tek hakimi diyorsun almanyanın en kötü çiftçisinin maddiyatı bizim buradaki zengin çiftçilerle aynıdır bilmem anlatabiliyor muyum?????

xq288 link=topic=6532.msg70065#msg70065 date=1220096591' Alıntı:
okkangal kardeşime katılıyorum......siz neyi savnunuyorsnunuz kii daha Türkiyede toplasan kaç bayisi var...toplasan kaç Fendt var Türkiyede ....tmm dünya birincisi......ama bizim ülkemizde olmadıktan sonra savunsan ne olur bi işine yaramadıktan sonra ....

Acaba burnunu ucunu görebiliyormusun ist fuarında jd yokken FENDT kırdı geçirdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...