!!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!

Ynt: !!!!!! ECDADIMIZLA ALAY EDİYORLAR !!!!!!!!

Benim bir sorum var. Diyelim ki ailenizde bir terbiyesizlik var. Ben bunu görmezden gelemem diyerek bunu herkesle paylaşır mısınız? Ya da cemil cümle aleme ifşa etmeye uğraşırmısınız? Biraz daha derinleştireyim soruyu? Ailenizin bin bir türlü iyi huyu varken siz özellikle bir tane kötü huyu olsa durup durup hep onu mu öne çıkartırsınız? Murat Bardakçı gibi ne idüğü belirsiz adamların tarihi belgeler diye sunduğu herşeyi tarihi belge diye kabul edip bize sunmak da hiç hoş değil. İsterseniz önce Murat Bardakçı dan başlayın. Ayrıca bütün dünyadaki ahlaksızlıklarla mücadele etmiş bir toplumun resmi geçit töreninde en büyük ahlaksızlık olan livatalığa(eşçinsellik) hoşgörü göstermesini beklemek bence aşırı iyi niyetlilik olur diye düşünüyorum. Lütfen bu gibi konularda google da aratıp da her yerde aynı çıkan bilgileri temcit pilavı gibi sunmayalım. Daha ciddi tarihçileri, hatta akademik ünvanları olan tarihçileri kaale alalım ve onların araştırmalarına kulak verelim.

aslımıza,neslimize,dedemize ninemize,sahip çıkalım.çıkmak zorundayız.haçlı seferleri nasıl hala devam ediyor her alanda.ama örnek aldıgımız batı ekonomik,siyas.kültürel,sosyl anlamda iflas etti.ama hala bizi alın diye yalvarıyoruz....

Burdaki herkese katılıyorum,eğer bir nemalanma meselesi varsa ben de aynı şekilde tamamen karşı çıkarım ancak burdan herkese ben de bir soru sorayım.Biz dizinin veya filmin,daha bir bölümü bile olmadan fragmanlarından yola çıkarak bu yorumları yapmak ne kadar doğru?Dikkat ederseniz hiç iddialar var yok,doğru yanlış demiyorum.Mesela arkadaş burda paylaştıktan sonra ben bütün fragmanları izledim.Bazı fragmanlarda da namaz kılan,besmeleyle işlerini yürüten bir adam portresi var.Bunları yansıtıyor da demiyorum dizi için.Sadece bir konuya önyargılı bakmak artık alışkanlık haline geldi.Haberi paylaşan arkadaşa lafım yok,yalnız kaynağı uzaktan kumandayla yönetilen bir yer.Bu tarz haberlerle halkı doldurmak çok tehlikeli birşey,tarihimizde maalesef çok kötü örnekleri de var,bu tarz dolduruşlarla bazı insanları hedef gösterip onların ölümüne kadar sebep olan olaylar var.Benim herkese önerim,en azından bir bakın bu akşammış galiba.Bir göz gezdirin derim.Ben öyle yapacağım en azından.Eğer dediğiniz gibi durumdan bir nemalanma sözkonusu ise gerekli yerlere maillerle başvurup yayından kaldırılması bile istenir.Çok zor ve etkisiz şeyler değil bunlar artık.

Kardeşler yakınlarda bir belge yayınlandı.Bu belge sizlerde takip etmişsinizdir Irak savaşı sırasında Saddam heykellerinin boynuna halatlar takılarak yıkılmısı ile ilgili. Evet bu tamamen bir mizasenmiş.amerikan askerler tarafından ayarlarlanmış bir mizansen.Bizde heykel kültürü yok ama Türk milletinin bilinç altında yer etmiş ecdad bilincini bu tür yayın ve programlarla yıkmak boynuna ip geçirme oyununun oynanan son perdesi bu.Daha sonra neler gelecek hep birlikte göreceğiz.

Çağrı link=topic=37626.msg321074#msg321074 date=1294250128' Alıntı:
Burdaki herkese katılıyorum,eğer bir nemalanma meselesi varsa ben de aynı şekilde tamamen karşı çıkarım ancak burdan herkese ben de bir soru sorayım.Biz dizinin veya filmin,daha bir bölümü bile olmadan fragmanlarından yola çıkarak bu yorumları yapmak ne kadar doğru?Dikkat ederseniz hiç iddialar var yok,doğru yanlış demiyorum.Mesela arkadaş burda paylaştıktan sonra ben bütün fragmanları izledim.Bazı fragmanlarda da namaz kılan,besmeleyle işlerini yürüten bir adam portresi var.Bunları yansıtıyor da demiyorum dizi için.Sadece bir konuya önyargılı bakmak artık alışkanlık haline geldi.Haberi paylaşan arkadaşa lafım yok,yalnız kaynağı uzaktan kumandayla yönetilen bir yer.Bu tarz haberlerle halkı doldurmak çok tehlikeli birşey,tarihimizde maalesef çok kötü örnekleri de var,bu tarz dolduruşlarla bazı insanları hedef gösterip onların ölümüne kadar sebep olan olaylar var.Benim herkese önerim,en azından bir bakın bu akşammış galiba.Bir göz gezdirin derim.Ben öyle yapacağım en azından.Eğer dediğiniz gibi durumdan bir nemalanma sözkonusu ise gerekli yerlere maillerle başvurup yayından kaldırılması bile istenir.Çok zor ve etkisiz şeyler değil bunlar artık.
ewet çağrı sana katılıyorum önce göz gezdirelim bakalım ne imiş.gerçeği böyle şeyler pek alttan almaya gelmez. tepene çıkıverirler

Bende sizlere katılıyorum arkadaşlar böyle saçma sapan bir film olmaz, bizimki gibi şanlı bir geçmişi olan bir millete karşı böyle bir filim çekip tarihimizlede bizimlede alay ediyor sanki ,şeref...ler bizim mehter marşımız 30 km den duyulduğu zaman kaçaçak delik ararmış düşmanlarımız Kanuni Yıldırım Beyazıt Batih bunların hepsi hem saray adabıyla yetişmiş hem fizik dersi almış hem ilim dersleri alarak müthiş bir şekilde yetiştirilmiş ALLAH inancının yanında savaşçılık ruhunu da almışlar dır BU FİLİMDE OYNAYAN LAR BİZİM YÜZ KARAMIZDIR ASIL EĞER BİLMİYORLARSA GİTSİNLER BİR YAVUZ SULTAN SELİMİN MISIRIN FETHİNDE SİNA ÇÖLÜNÜ KOCA ORDUYLA NASIL 12 GÜNDE GEÇİP MISIRI FETHETTİKLERİNİ OKUSUNLAR ÖĞRENSİNLER BUNLARIN NE TARİHDEN HABERİ VAR NEDE SOYLARINDAN ASLINDA KÜFÜRDE ETMEK GEREKİYOR BUNLARA ......... ADAMLARI DİYE Fatih Sultan Mehmet han KURANI KERİMDE GEÇEN İSTANBULU FETHEDEN KOMUTAN NE GÜZEL KOMUTANDIR SÖZÜNE MAHSAR OLMUŞTUR PEYGAMBER EFENDİMİZİ GÖRMÜŞTÜR RÜYALARINDA YAVUZ SULTAN SELİM MISI FETHEDERKEN ATINDAN SİNA ÇÖLÜNE YAĞMUR YAĞMIŞTIR BİZİM ATALARIMIZDA BÖYLE KUTSAL ALLAH İNANCI OLMASA NASIL GERÇEKLEŞİRDİ BUNLAR.

Adı geçen filmde namaz kılındığının görülmesi, gri propagandanın gereğidir zira filmde sadece olumsuz sahnelere yer verilirse inandırıcı olmaz. Aynı şey yalan ve iftiradada geçerlidir hiç olmamış olaylardan bahsederseniz inandırıcı olmaz birazda gerçeklerden karıştırmak amacı kolaylaştırır..!

ya film çok acayip incelemek için izledim biraz padişah seferden geliyor direk aleme zaten hiç asker çeri felan yok anca karı kız abşörtüsü olamyan dekolteli giyinmiş film resmen saçmalıyor şimdilik yüksek bir şiddetle kapattırılması lazım

aslımız ceddimiz saglam.kökümüz belli soyumuz belli.heryerde sözümüz geçmiş.selamımızla devlet yıkmış devlet kurmuş milletiz.neyaparsa yapsınlar koskoca çınarız biryerdem çürümüşse bir yanımız birden daha gür fışkırır can veririz.yine gür yapraklarımız yine derin gölgemiz olur.....biz koskoca osmanlıyız......

Zulmü Alkışlayamam

Zulmü alkışlayamam, zâlimi asla sevemem;
Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.
Biri ecdâdıma saldırdı mı, hattâ boğarım!..
- Boğamazsın ki!
- Hiç olmazsa yanımdan koğarım.
Üç buçuk soysuzun ardında zağarlık yapamam;
Hele hak nâmına haksızlığa ölsem tapamam.
Doğduğumdan beridir âşıkım istiklâle,
Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lâle!
Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?
Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!
Kanayan bir yara gördüm mü yanar tâ ciğerim,
Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!
Adam aldırma da geç git, diyemem aldırırım.
Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!
Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...
İrticâın şu sizin lehçede ma ' nâsı bu mu?

Eklenme Tarihi: 09.12.2001

Mehmet Akif Ersoy

' ' ' Can Dündar, Mustafa Kemal’i sadece “yalnız” ve “eli sigaralı” gösterdi diye neredeyse Türkiye’de sivil-asker ortak darbe yapacaktı. Turgut Özakman kanal kanal dolaşıp Dündar’a giydirdi, devrimci yazarlarımız hep bir ağızdan haykırdı, Muhteşem Yüzyıl dizisini yayınlayan grubun ortak olduğu Turkcell Mustafa’ya sponsor olmaktan vazgeçti.

Bugün “tabuları yıkalım” diye haykıran Akşam’ın ekran polisi, 31 Ekim-25 Kasım 2008 tarihleri arasında tam 6 kez Can Dündar’a verip veriştirdi. Hani tabuları yıkacaktık? Eli sigaralı Mustafa’ya tahammül edemeyenler, Kanuni’nin “gay” imasını “tabuların yıkılması” olarak sundular. ' ' ' şamil tayyar..( alındıtır..)