EFSANE FORDLAR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: EFSANE FORDLAR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ...

aksoylar link=topic=34882.msg344050#msg344050 date=1298137305' Alıntı:
siz kazık yemenin ne oldugunu gördünüzmü giç.sen 40 milyara 110 90 mı alırsın yoksa 85 milyara td 95mi?
sen neyin ne olduğunu görmemişinki ben yok 40 milyara 110 90 85 milyara td 95 filan yani fiyat marka filan belirtmedim sadece fordla ilgili düşüncelerimi söyledim..biz sana ford dünyanın en iyi traktörümü dedik sana yaw.. ıh-*-s

aksoylar link=topic=34882.msg344058#msg344058 date=1298137766' Alıntı:
dünyanın en iyisine ford diyen adam traktörü bilmemiş adamdır.

Biz öyle bişey dedik mi (demedik). İddia ettiğimiz mevzu ney Fordun çekide ki başarısı ve segmentinde ki traktörlerden üstünlüğü de budur. 70 90 ' la çekiştiği videosunda açık ara bir fark söz konusu değil. O videonun gösterilme maksadı ise Fordun ne derece direndiğine işarettir(dikkat et ordaki fordda ek ağırlık yok).

Dünyanın en iyisine Ford demedik ama bugün buna Fendt deniliyor. Fendt çekide ağırlığından dolayı çok iyidir hani çiftte de iyidir ama çekide ki kadar muazzam değildir. Neden muazzam değil çiftte çünkü ağırlığı dez avantaj sağlamasıyla birlikte yakıta yükleniyor(ben bunu Fendt sahiplerinden işittim kendim uydurmuyorum).
Hayatında Fendt ' e binmemiş adamlar sırf kulaktan dolma bilgilerle diyorlar ki Fendt çok iyidir bir numaradır yakıyor ama çekiyor gavur yaktığının işini yapıyor diyorlar.

Kulaktan dolma bilgilerle Fendt ' e hayranlık yapanların bir kısmı Ford hakkında hep senin düşündüğün gibisini söyler.

Fordla Fendt ' in arasında ki farkı sen söylesene bana.

Ford çekide segmentindekilerden üsttedir Fendtte aynı.

Ford çiftte seri değildir fendt biraz seridir ama ondan serileride var.

Ford yakıtta yakar iyi de yakar işide yapar hani Fendt ' te iyi yakar o da işi iyi yapar.

Şimdi sen bizim onlarca anlattığımızdan birşey çıkarmayıp hala kendi bildiğini okuyup diğer arkadaşlarını rencide edici üsluba devam mı edeceksin yoksa daha da ilerleyip hakaret mi edeceksin.

Ben senin yerinde olsam az da olsa yazılanları okur birşeyler çıkarırım.
Şunu aklına sok Ford ağır makinadır her yönü ile ağır makinadır ve sırf bu yüzden çekide üstündür.
Senin bahsettiğin veya bahsedeceğim makinalardan sağlamdır da. Fordun yaşında başka bi marka göster Ford kadar diri duruyormu bakalım hadi.

aksoylar link=topic=34882.msg344048#msg344048 date=1298137170' Alıntı:
ondan büyüklerimiz demiş demi ' alırsan ford olursun lord '

2. ye gelincede 70 90 nı 70 56 yla bir tutan yok sizin efsane fordunuzla kıyaslayan var ve durum ortada.
doğru demişsn alırsan ford olursun lord büyüklerimiz daha olgun geçinms insanlar söylemiş bu lafı ... 70 90 la 70 56 yi nasıl bir tutmadn önceki yorumlarıni bulur paylasirm burda 70 90 a getir bakalım başka bir makina bu ford kadar dayanabilecekmi birincisi 90 seri şanzumani var kabin var balon tekerleri var fordda ağırlık denen birşey yok bizim de gözümüz görüyor kulağımız isitiyor ve 70 90 halati üstten ford alttan bağlamış aynı durumda istediğin makinayı tak o 70 90 nin arkasına en ala iddaya da varım herşeyine varım ford kadar dayanamayacak bu da fordun çeki deki gücünü kalitesini gösterir biz sana en iyi traktör ford demedik bakın 70 yılındaki traktörle en az 2000 model traktörü kıyaslıyorsnz buda fordun gerçek kalitesini gücünü sağlamlığını gösterir bana en alası isterse en kralı gelsin ben bildiğimi gördüğümü kimseye karalatmam hele ki kulaktan dolma laflar ile bakın video ortada o hali ile nasıl dayanıyor sizin gibi marka düşmanı kinci bir şahsiyet bizim gördüğümüzü bildiğimizi karalamaya çalışıyor bakın isterse en rütbeli en şahsiyetli insan gelsin benim görüşlerimi bildiklerimi kimseye karalatmam yaşın benden büyük olabilir her türlü konuşmasını vs bilirim ben yaşınla olgunluğunla benim bildiklerimi kimse kısıtlayamaz ve yarasi olan gocunur derler ...

ozaman emsallerinin videolarınıda gördük ford2000 le hanomag birilandın videosu.hanomag resmen fordla oyun oynuyodu.birde fıatlar kalıplı makinelerdir ama çok hafiflerdir.

aksoylar link=topic=34882.msg344455#msg344455 date=1298199317' Alıntı:
ozaman emsallerinin videolarınıda gördük ford2000 le hanomag birilandın videosu.hanomag resmen fordla oyun oynuyodu.birde fıatlar kalıplı makinelerdir ama çok hafiflerdir.

Bahsettiğimiz Fordlar 5000 ' lik ve üst modelleridir. Fakat alt modeller de küçük değil. 2000 ' likle Hanomag videosu ne? Hanomag ' ın cüsseli olduğunu bilmezmisin. Konya ' da bi galeride Hanomag gördüm gördüm motora hasta oldum tüm şase ağır makina. Galericiye sordum bu neci diye o da bu böyle bişey ağırlığından başka bişeyi yok. 5000 ' liği çeker bu dedim adama bilmem çekerse çeker çekemezse 5000 ' lik bunu ikiye böler dedi. =))

2000 ' liğin videosunda ağırlık eşit değil kanısındayım. Az bi fark videonun seyrini değiştiriyor. Eşitlendiği takdirde videonun sonucu veya seyiri değişebilir. Fark edenedinmi saygı değer tecrübeli büyüğüm.

fiatlar hafif ama yeri iyi kavrıyo...ford hiç çekilmiyecek diye bişey yok zaten bütün marklar böle 7090 5000 i .çeker 5600 90 90 nı çeker..değişkenlik gösterir..fendti bile rahat sürüyen motorlar var ki ford un da başağın da var fiat ında.. :8

masseysuper90 link=topic=34882.msg344628#msg344628 date=1298221757' Alıntı:
Arka arkaya bağlayıp çekiştirmeyle traktörün çok çektiği veya az çektiği iyi olup olmadığı anlaşılmaz.Hala çekiştirmeyle birşeyler ispatlamay uğraşmayın arkadaşlar

Arka arkaya bağlamaktan açılan konu Ford kullanan adamın motordan anlamadığına kadar vardı. Bugün bu yarıştırmalar popüler olduğu için bizlerde bu husus üzerine konuşmak durumundayız.

Diyeceksin ki en iyi motor az yakandır veya kendi motorundur. Bizde şu an Ford yok. 2 3060 phantom var 1 5445 var 456 celtis Class var birde john deere 5403 var. En son satılan ford 2007 ' de satıldı. Senelerdir iki 5000 ' liğin üstünde iş yapan insanlarız. Şimdi neyimz varsa hepsini iki 5000 ' likle aldık. Şimdi bazı arkadaşların Ford kullanan adam traktör bilmiyor dercesine bizm tecrübemize ve geçmişimize hakaret mi ettireceğiz yoksa bu rencide edici üsluba sesmi çıkarttıracağız.

Ford çok kral makinadır. Çekide de segmentindekilerden üstündür.

Konunun açıldığı ve devam ettiği yerlere tam dikkat etmelisin. Çekiştirmeyle iyilik kötülük anlaşılmaz evet ama şu bir gerçek Ford aynı yaşıt olduğu modeldeki traktörlerin çoğundan daha diridir daha sağlamdır bugün.

Ford ' u sevmiyorsan Ford bölümünde yazma arkadaşım. Zorlayanmı var.

Bak şimdi ben sana şunu soylim sen git 55 50 beygir bi hanomag getir ben benim 3610 fordu getircem bulduğum ağırlığı doldurcam senin o traktörünü feryat ettire ettire çekecem aynı durumu hanmag içinde yapacaz hanmaga ağırlıkları takıcaz ve hanomag benim fordu çekecek ağırlıkları eşitleyip çekiştirdigimizde fordun motor torku ve gücü dif şanzuman uyumluluğu on plana çıkıp senin hanmag çekilecek aynı şeyi birde yük sarıp deneyelim bilmiyorum ben benim fordun emsali sayılan traktörlerle yarıştırdigm da ya yandı ya da yenildiler fordun torku ve hacmi diğer emsallerinden büyüktür buda şanzuman ve dif çok uyumludr patinaj olayı nadir olur çekişme işi ağır olan kazanır biz çeki gücünden bahsediyoruz ve ağırlıkları eşit olmaz çekişme bir nevi hileli yada orj ağırlıkları dışında olan çekişme bir nevi hilelidir şunu iyi bilirm forda çektirmek için diğer motorlar gibi gaza abanmana gerek yoktur olabildiğince düşük devirde yüksek güç ve tork üretir ford da 1500 1400 deviri geçince çok yakmaya başlar evt yakıtı diğerlerine göre çok ama motorundaki güç ve tork da bi okadar büyük...

1006 link=topic=34882.msg344527#msg344527 date=1298208809' Alıntı:
fiatlar hafif ama yeri iyi kavrıyo...ford hiç çekilmiyecek diye bişey yok zaten bütün marklar böle 7090 5000 i .çeker 5600 90 90 nı çeker..değişkenlik gösterir..fendti bile rahat sürüyen motorlar var ki ford un da başağın da var fiat ında.. :8
fiat hafif olurmu be abim yaw gücüne göre ağırlığı güzel yeri iyi kavrar ama aynı güçte ford kadar ağır değildir 70 90 çekişmesinde o fiat da hem ağırlık çok teker büyük ve balon 36 taban fordda hem küçük hem 26 taban artı ağırlık yok ve fiat halati üst çekiden ford alt çekiden bağlamış iyice bi dikkat edin.. istediğin makinayı koy ford kadar dayanamayacak orda fordun yenilgisi değil asıl gücünü on plana çıkartmanız gerekir onca eksikliğe rağmen nasıl tutunmuş nasıl bırakmamış şoföred dez avantajı podyuma mi çıkıyo sankim ...

Black.Boyss.37 link=topic=34882.msg345124#msg345124 date=1298281424' Alıntı:
Bak şimdi ben sana şunu soylim sen git 55 50 beygir bi hanomag getir ben benim 3610 fordu getircem bulduğum ağırlığı doldurcam senin o traktörünü feryat ettire ettire çekecem aynı durumu hanmag içinde yapacaz hanmaga ağırlıkları takıcaz ve hanomag benim fordu çekecek ağırlıkları eşitleyip çekiştirdigimizde fordun motor torku ve gücü dif şanzuman uyumluluğu on plana çıkıp senin hanmag çekilecek aynı şeyi birde yük sarıp deneyelim bilmiyorum ben benim fordun emsali sayılan traktörlerle yarıştırdigm da ya yandı ya da yenildiler fordun torku ve hacmi diğer emsallerinden büyüktür buda şanzuman ve dif çok uyumludr patinaj olayı nadir olur çekişme işi ağır olan kazanır biz çeki gücünden bahsediyoruz ve ağırlıkları eşit olmaz çekişme bir nevi hileli yada orj ağırlıkları dışında olan çekişme bir nevi hilelidir şunu iyi bilirm forda çektirmek için diğer motorlar gibi gaza abanmana gerek yoktur olabildiğince düşük devirde yüksek güç ve tork üretir ford da 1500 1400 deviri geçince çok yakmaya başlar evt yakıtı diğerlerine göre çok ama motorundaki güç ve tork da bi okadar büyük...

halil hanomaglar hakkında yeterli bilgin yok. r55 hanomag ın russatında 55 hp yazıyo ama 5 li 12 no pulluk çekiyo.yane 55 hp lik hanomaga sen isterden 7000lik ford getir ona yine bişey yapmamaz.brezilya malıyla alman malının arasında tabiki bir fark olacak

aksoylar link=topic=34882.msg347970#msg347970 date=1298663374' Alıntı:
halil hanomaglar hakkında yeterli bilgin yok. r55 hanomag ın russatında 55 hp yazıyo ama 5 li 12 no pulluk çekiyo.yane 55 hp lik hanomaga sen isterden 7000lik ford getir ona yine bişey yapmamaz.brezilya malıyla alman malının arasında tabiki bir fark olacak
ister brezilya olsun ister cin mali olsun hanmgdan sağlam mi sağlam güçlü mu güçlü o r 55 dediğin traktör o kadar süper güçlü de peki bizim buralarda kapı önlerinde çürüyo yüzüne bakan yok ben o 55 dediğin traktörü 3600 le 3000 le de çekerim nasıl çekerim atarım ağırlıkları bağırta çekerim 7000 e vs gerek yok en fazla 4000 e bakar sen fordu çok hafife alıyosn 3000 lik bile 2320 kg 47 beygir ınanmyo olabilirsin ford ağır makina.. burda büyüklerime sordum bu konu üzerine çok uzun süre hanmg kullanmış birisi var di adam da ford 6600 la bolgar tk 80 4x4 i vardi bolgar la 398 4x4 u bağladılar bolgar acımadı bide kendi motoru olan ford la bağladı fordu tek çeker de çekemedi ford üst çekiye aldılar bolgarı çift çekere taktılar bolgarı çekti söz konuşu hanmaga gelince hanmağ tam başydi belası derdi kışın çalışması için gaz yağı dökerdm egzozdan rampa aşağı salar orda çalıştı çalıştı yoksa bi allahın kulu çalıştıramz derdi yazın hararet yapar di derdi ama ağır olmasından patinaj yapmıyor çekiyor diyo du dedim ford la kıyasladığın zaman hangisi daha güçlü dedim tabiki ford ddi ford gibi alemde güçlü traktör mu var dedi ben bu lafları hanmag kullanıcılarıyla muhabbetim sırasında öğrendim sizin söyledikleriniz fazla inandırıcı gelmedi fordson dexta da 7 li pulluk çekiyordu yani toprağa göre değişir pulluk yapısı ...

şimdi belki inanmassın ama r55 in broşürünü bulursan ögrenirsin r55 in boşu tam tamına 4020 kg.sen 3600lük forda o kadar yük atarsan yerinden oynamaz

Black.Boyss.37 link=topic=34882.msg348004#msg348004 date=1298665061' Alıntı:
ister brezilya olsun ister cin mali olsun hanmgdan sağlam mi sağlam güçlü mu güçlü o r 55 dediğin traktör o kadar süper güçlü de peki bizim buralarda kapı önlerinde çürüyo yüzüne bakan yok ben o 55 dediğin traktörü 3600 le 3000 le de çekerim nasıl çekerim atarım ağırlıkları bağırta çekerim 7000 e vs gerek yok en fazla 4000 e bakar sen fordu çok hafife alıyosn 3000 lik bile 2320 kg 47 beygir ınanmyo olabilirsin ford ağır makina.. burda büyüklerime sordum bu konu üzerine çok uzun süre hanmg kullanmış birisi var di adam da ford 6600 la bolgar tk 80 4x4 i vardi bolgar la 398 4x4 u bağladılar bolgar acımadı bide kendi motoru olan ford la bağladı fordu tek çeker de çekemedi ford üst çekiye aldılar bolgarı çift çekere taktılar bolgarı çekti söz konuşu hanmaga gelince hanmağ tam başydi belası derdi kışın çalışması için gaz yağı dökerdm egzozdan rampa aşağı salar orda çalıştı çalıştı yoksa bi allahın kulu çalıştıramz derdi yazın hararet yapar di derdi ama ağır olmasından patinaj yapmıyor çekiyor diyo du dedim ford la kıyasladığın zaman hangisi daha güçlü dedim tabiki ford ddi ford gibi alemde güçlü traktör mu var dedi ben bu lafları hanmag kullanıcılarıyla muhabbetim sırasında öğrendim sizin söyledikleriniz fazla inandırıcı gelmedi fordson dexta da 7 li pulluk çekiyordu yani toprağa göre değişir pulluk yapısı ...

çalışmıyo olabilir ama şunu bil hanomag fordu cüssesiyle ezer.1950 model traktörün kışta çalışmaması çok normal.burda 63 major var adam 1 kış yerinden oynatamadı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...