Elektrikli çit kullanan varmı?

Herkeze bol bereketli günler dilerim .
7dönüm bi 6 dönüm bi yemlik yulaf tarlam var ama domuzdan ve komşu köylerin sığırından bıktık. Buraya elektrikli çit çekmeyi düşünüyoruz. Kullananlardan bilgi ve tavsiye istiyorum

Herkeze bol bereketli günler dilerim .
7dönüm bi 6 dönüm bi yemlik yulaf tarlam var ama domuzdan ve komşu köylerin sığırından bıktık. Buraya elektrikli çit çekmeyi düşünüyoruz. Kullananlardan bilgi ve tavsiye istiyorum
Bizim ama oğlunun arıları var yaklaşık 70 80 tane ayı gelip dağıtıp gidiyodu biz kendimize arılık yaptık oda elektrikli tel çekti güneş enerjili 5 senedir falan sıkıntısi yok hatta bizim hayvanlar arada önüne iniyo arıların dokununca bağırarak kaçıyolar inek ve ayıyı durduruyo domuzlar sürü halinde gelip arkadan itenler yüzünde teli kırarmi bilemem domuzlarla bizimde başımız belada

biz kullanıyoruz silajlık mısırlara 4 sene oluyor bu sene ile çok memnunuz ince tel ile çevirmeni tavsiye etmem koparıyorlar çamaşır ipi gibi bir ipin üstüne çevrilmiş tel var onu kullanıyoruz tavsiye ederim.

Yüksek gücü olan bir alet ve çit için yapılmış tel (kalın) kullanın. Ankara Argenç Elektronik Sistemler Ltd. Şti web sitesine bakmanızı tavsiye ederim. Çok detaylı bilgiler var ve çok ilgililer.

Bu arada bende küçükbaş için file sistemi kurdum ve yakında telli sistem ile 30 dekar araziyi çevireceğim. Aleti çiftliğim.com.tr (Çiftliğim agro market) aldım. Profifarm Super NA 400 Duo modeli.

Bu konuda yazılacak çok şey var. Telleri görünür olanlardan kullan. En az çift sıra çek. Altından da geçemesinler üstten de hoplayamasın. Dibine kireçle çizgi çizersen hayvanın dikkatini çekiyormuş yavaşladığı için de çarpılınca geri kaçıyor yoksa hızla geldi mi çarpana kadar koparıp gider. Tele hiçbişey temas etmesin ot çöp VS ve izolatör kullan. Tel çok uzun olursa makina yetersiz geliyor. Link attığım makina yaban hayvanları için daha şiddetli akım veriyor fazla can yakıyor ama aküyü de çabuk emer

• Beğen
Tepkiler: osmanakalan22
ben burada bir arkadaşa yaptırdım makinayı o yüzden tavsiye edeceğim bir marka model yokve teli 2 sıra çekiyoruz bilginiz olsun kazıklarınızıda sağlam yapın herhangi bir otla temas etmesin tel yoksa topraklama yapıp etkisi azalıyor

Dayı paradan kaçma sağlam bi makine al çift sargı teller var mavi renkte onlardan al git bıçkıya kazık al 5 metrede bi çak telleri direklere sabitlemeye özel vidaları var direk başı 3 tane al yüksek olsun istiyorsan 4 tane al hepsini en aşağıdan yukarıya 1-1.5 karış arası sabitle sana bi tavsiye daha kazıkları çakacağın yerin altında ot varsa pullukla sür. Bide unutmadan söyliyeyim aküyü araba aküsü al.

Bitane 85amper akü var boşta o sorundeğil Kazıklarıda 3 mt ara ile düşünüyorum makinaya gelince kararsızım ama kalın ipli tellee varmış onlardan almayı düşünüyorum bu arada kazıkları kendimyapacam ağaçtan Telin altınada ot ilacı atmayı düşünüyorum