Elektrikli Traktör

Şu an Habertürk canlı yayınında Tarıma sadece Bakan kişi konusuyor

Moderatör ;Efendim elektrikli Traktör konusu ne oldu çalışmalar yapılıyordu.?
Bakan Kişi;eee bu konu Benim ilgi alanımda değil böyle bir çalışmada yok!

Ben ;Muhtemelen Yerli ve milli elektrikli traktör üretimi konusu sağlık bakanlığı Yada Diyanet'in ilgi alanı uhdesinde olabilir..

Aynen bu cümleleri kullandı ayıptır günahtır yazıktır vebaldir Koskoca Türk milletinin aklıyla dalga geçmeyin .😡

Son düzenleme:
Proje çöp elektrikli araç mekanizmasına ters
Elektrikli araçlarda şanjıman olmaz güç direk tekerlere bağlı bağlı motorlara aktarılır motorlarda ise DC akımı AC akıma çeviren alternetör ve cer dişli grubunda başka şey yoktur
Zy ise hema şanzımana bağlı elektrikli bir motor var güç kaybı fazla ayrıca piller jel akü öyle kaliteli bir pil değil Tesla nın pilleri parmak büyüklüğünde piller ve arıza durumunda çıkartılıp yerine takılabiliyor
Şu da jonh deere elektrikli şanzıman projesi var motor ise hala dizel
TOGG o kadar mühendis ve yabancı şirketler ile ortak çalışıyor
Zy traktör ise ufak bir fabrika ve karikatür gibi göstermelik traktör üretiyor
Tasarım berbat mekanik berbat
İlk yapılıyor öyle olur diyebiliriz ama öyle olamaz işte şu anki teknoloji ile en basit Tümosan seviyesinde bir üretim olması lazımdı ama bu traktör toplama
Yurtdışında motor bölümünü indirip şanjımana elektrikli motor bağlayıp üzerine jel akü konulanlardan bir farkı yok sanki o videoları izleyerek yapmışlar gibi
Km hesabı ile akü kapasitesi ölçmek traktörden anlamadıklarını zaten gösteriyor saat hesabı ile yapılır o ölçüm hangi ekipmadan kaç saat gidiyor pilleri o önemli
Konya da sanayide 1 haftada aynısını yaparlar
Getir hattat 398 i motoru sök şaşi yap elektrikli motoru ekle üstüne akü yerleştir pompaları motordan tahrik al gaz pedalı yerleştir bitti işte
Bunun kaç aydır reklamını yapıyorlar koktu artık çiftçiden o kadar uzaklar ki insanları 70 yaşındaki emekli dedeler sanıyorlar aptal yerine koyuluyoruz
Ben ikna olmadım gerçekçi değil göz boyamak için

• Muhteşem
Tepkiler: filizma
son yıllarda iyice anlaşıldı ki:
dünyada en önemli faaliyet alanı/konusu TARIM (tarım sektörü):
tarım, hayvancılık...
tarım ve hayvancılıkla ilgili makina (motor/traktör) sanayisi, ekipman sanayisi...
toprakların verimli kullanılması...
hayvancılıkta verim ve verimlilik...

• Beğen
Tepkiler: filizma