en iyi yerli traktör ????

en iyi yerli üretim traktör hangisi ? (yerli sermaye )

• Kullanılan toplam oy
    121
  • Bu anket kapanacak: .
Ynt: en iyi yerli traktör ????

ramazanpullu link=topic=44174.msg411551#msg411551 date=1307036783' Alıntı:
arkadaşlar mallarına sahip çıkmayı bilmiyorlar anket açıyorlar

malımız derken ne malına sahip çıkıcaz merak ettim nh benim babamın malı değil. burada bir paylaşım yaptık bilgilenelim nh nin neden çıkartıldığınıda söyledik . oy ver geç. laf sokmaya iğnelemeye ne gerek ?

:)en iyi yerli uzeldir efsanedir reşat altınıdır parçası boldur ucuzdur servisi boldur hatta bütün kullanıcıları kendi servisidir çünkü bakımı kolaydır bende uzel üretimi mf 240 var yağ filtre değişimi avans ayarı enjektör değişimi hep kendim yaparım pompayı söker ustaya ayarlatır yerine kendim takarım

Yerli sermaye yazmış olmasaydın atlayacaktım az daha...Çünkü ben orada yerli traktör görmüyorum...Oradaki traktörlerin satış yapabilmesinin sebebi Türkiye`den geçmiş traktörlerin kasalarını ve parçalarını kullanmalarıdır...Kendi tasarımlarını yaptıklarında satışları kesilir...Tıpkı Tümosan`da olduğu gibi...95-80 leri falan çıkardılar ama satamadılar...Az buçuk satıldı ama onlarda fiyattan dolayıydı...Tek Tümosanda mı var bu sorun hayır...Tümosan Fiat`tan aldı , Uzel zaten şimdi üretiyor o da MF aynı zamanda Başkent ve Bozok`ta , Hattat ise Valtra`dan aldı tasarımlarını ve az buçuk olan ünlerini...Başak Steyr`den aldı aynı zamanda Erkunt`ta dolaylı yoldan da olsa...Aslında Lindner`den aldı , hatta kudret 100 Lindner Geotrac 104 dün aynısıydı...Bakın ''104''...Diğer modellerde 74 84 94 104 diye gidiyor...Armatraklarda da öyle yazmıyor mu??...Mana yok tabi onlara da...Ama en akıllıcasını Erkunt yaptı...Türkiye`de Lindner`i duymamış insanlar vardır daha...O yüzden Erkunt`u kutlamak lazım bu konuda...

''Steyr ruhu ile''
http://www.lindner-traktoren.at/de/jahr/1984/lindner.html

Anıl Tiraki link=topic=44174.msg434643#msg434643 date=1313526717' Alıntı:
Yerli sermaye yazmış olmasaydın atlayacaktım az daha...Çünkü ben orada yerli traktör görmüyorum...Oradaki traktörlerin satış yapabilmesinin sebebi Türkiye`den geçmiş traktörlerin kasalarını ve parçalarını kullanmalarıdır...Kendi tasarımlarını yaptıklarında satışları kesilir...Tıpkı Tümosan`da olduğu gibi...95-80 leri falan çıkardılar ama satamadılar...Az buçuk satıldı ama onlarda fiyattan dolayıydı...Tek Tümosanda mı var bu sorun hayır...Tümosan Fiat`tan aldı , Uzel zaten şimdi üretiyor o da MF aynı zamanda Başkent ve Bozok`ta , Hattat ise Valtra`dan aldı tasarımlarını ve az buçuk olan ünlerini...Başak Steyr`den aldı aynı zamanda Erkunt`ta dolaylı yoldan da olsa...Aslında Lindner`den aldı , hatta kudret 100 Lindner Geotrac 104 dün aynısıydı...Bakın ''104''...Diğer modellerde 74 84 94 104 diye gidiyor...Armatraklarda da öyle yazmıyor mu??...Mana yok tabi onlara da...Ama en akıllıcasını Erkunt yaptı...Türkiye`de Lindner`i duymamış insanlar vardır daha...O yüzden Erkunt`u kutlamak lazım bu konuda...

''Steyr ruhu ile''
http://www.lindner-traktoren.at/de/jahr/1984/lindner.html
güzel makina imiş teşekkürler