Erkunt 110 & Zetor 106

Su videoyla hala erkuntu one cikartmayin arkadaslar.o video ankara goktaslar erkunt bayinin garaji bunun reklam oldugu ozaman ortaya cikti.zaten garajda bi erkunt daha var.madrm 90 erkunt 120 zetoru cekti burada nie 110 erkunt 101 hp zetoru cekemiyor.fanatik olarak degilde mantikli olaraak dusunup cvplayalim

yalnız o videodaki zetorcuda fanatiktir ikisinide tanırım zetoru halen kullanıyolar bizim karşı köyde... Betonda yeva kaygan zeminde herzaman yeni lastik avantajlı olur diş boyu önemli değil yeni lastik bayatlamadığı için yeri daha iyi kavrar diğeri kuruduğu için tutunamaz belkide lastiği yeni olduğu için çekmiştir erkunt..

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
yalnız o videodaki zetorcuda fanatiktir ikisinide tanırım zetoru halen kullanıyolar bizim karşı köyde... Betonda yeva kaygan zeminde herzaman yeni lastik avantajlı olur diş boyu önemli değil yeni lastik bayatlamadığı için yeri daha iyi kavrar diğeri kuruduğu için tutunamaz belkide lastiği yeni olduğu için çekmiştir erkunt..

Evet yeni lastik avantaji olabilir ama hadsizde fark olmaz gibi.volkan kardes sen taniyormussun zetoruda kullaniyorlarmis.yanilmiyorsam sende erkunt var tarlaya girinde bi gorelim pulluk performanslarini

Cekisme.. ne kalite nede yakar hakkinda bilgi verir.. sadece muhabbet olsun:)

Yalniz benim attigim video bayi videosu degil.. adim gibi eminim cunku.. zetora bineni senelerdir taniyom.. hatta cok girmese de forumun da senelerdir uyesi..:)

Videoyu da erkunt kotu motor diye atmadim.. senelerdir ortalikta dolanan erkunt90-zetor124 videosunun tiyatro oldugunu soyleyip kimseye inandiramadigimizdan attim..

Akil var mantik var.. 90 lik 124 lugu cekiyo.. ama 110 luk 106 ligi cekemiyo..

Neyse erkuntta beynelmilel bicok markanin kullandigi perkins motor zf sanziman olabilir.. her taraf dolu zaten.. orjinallikse zetorda dunyada baska hic bi motorda olmayan kendi motoru kendi sanjimani var:)

Volkan olabilir bi bosluguna gelmistir .. yoksa 124 luk zetoru yakindan gordum.. corumda 5-16 ile tarla dayanmiyo .. forumda umitte var.. kimse yanimda tarla surmek istemiyo diyo moral bozuklugundan:)

Yilmaz dogru demis toprak sasirtabilir.. cekismeyi bilmem de pulluktada romorktada zetorla basabas gidebilen motor cok cok iyidir:)

Malzeme kalite iscilik konusunda.. gecen avrupada bi fuarda ozellikle zetoru inceleyen bi abimiz paylasti.. kendisi de agco mf binicisi.. ".. kimse kusmesin ama bizim yerliler zetorun yaninda cin mali gibi kaliyo.."

Forumda uzunca yazdi.. arayan bulur..

Murat parca servis oturmadan zetorun cok sansi yok.. ama suanki firma kararli.. yavas emin adimlarla devam ederse.. bi deneyen kolay kolay vazgecmez..

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü

Zetor kullanmadım. Yorum yapmam doğru olmaz.

Ben kullandim ikisinide hemde 7211 yeni seride degil erkunttan performans olarakta saglamlik olarakya ustundur.diyorum arkadasim 90 luxu satacak motor gicir gicir 3 yasinda 1200 saatte yaninda ufak motor var yani uzulmedi hic.isteyen varsa hemen verelim.konuda acicam ama donlardan dolayi motoru yikayamamis

Olaya lokal bakmamak lazım. Nihayetinde kalite bir bütündür.

Yukarıda kıyaslanan markalardan biri, "müşterilerinin karşılatığı tüm sorunları eksiksiz çözmüş iken,
diğerinin kullanıcıları, hayati bir parça ihtiyacında dahi karşılarında muhatap bulamıyor".

Gaz pedalı iyi olup freni kötü olan araba olmaz.

Diğer husus da, Zetor benim de ilgi duyduğum markalardan biri iken, son zamanlarda forumda o kadar övülmeye, o kadar göze sokulmaya çalışıldı ki, tek kelime ile antipati yarattı. Mütemadiyen diğer markalarla sidik yarışına sokulması, kullanıcı sayısı ile orantısız seviyede yapılan paylaşımları, her fırsatta çekiştirilme videolarının sağa sola serpilmesi, hatta hakkında yapılan fanatizme ulaşmış abartılı beyanlar vs insanlarda tiksinti yarattı.. En azından benim için öyle. Cansız bir makine bu kadar ilahlaştırılmamalı.

Şahsi görüşümdür.

Simdi acikcasi zetor suan ulkemiz icin merakli motorudur.. toplasan 1000 adettir motor varliginin binde biri.. yani meraklisinin bindigi yada ucuz diye2. el alinip sonra meraklisi olanlarin markasi..

Ozel durumlarda cok cok avantajliyken bazen de tersi gecerlidir.. canli ornek daha yeni forumdan biri bin saatte 64 zetor aldi.. 30 tl civari.. simdi akil var mantik var..

4 ceker
Bin saatte
64 luk
Turbo intercollu
Havali
Hidrolik direksiyonlu
6 ileri 2 takviye sanzimanli
Debriyajli koltugun solunda levyeli
Yakit secmeyen duz pompali
Anahtar degmemis

Baska marka bulmak imkansiza yakin.. alan osman in asil amaci romork cekmek ve kepce olunca.. hemen tavsiye ederim dedim.. nitekim gecen 8-10 ton yuk attim arkada yuk varmi belli olmuyo seri 5 e bile dusmedi dedi.. daha deneyemedi ama eminim yakarindan da cok memnun olcak..

Mesela bu durumda zetor alinir da binilir de.. fayda/masraf olarak da cok cok iyi..

Ama her kosulda bu suan mumkun degil.. surekli piyasaya calisan icin parca hayati onemde.. ya da surekli motor degistiren icin 2. el degeri cok onemli.. zetor burda dezavanrajli..

---

Cekme cekilme abartili videolar.. zetoru alan yok satan yok.. dune kadar temsilcisi yoktu:) yani agziyla kus tutsa piyasada bi anlami yok.. ama ozellikle arayan bulur..

Cekildigi videolarda var.. (hepsini sakladim).. yalniz sunu demeden gecmiyim.. gercek ceki romorkla rampada yada pullukta ortaya cikar.. zf sanzimanli hidromek azicik rampada bildigin yuklu kamyona donuyo mesela verem ediyo.. kendini 10 km ile cikardigi iyi bi rampayi.. zetorla 20 tonla o hizla ciktim.. seri 3-4 ile.. bu da beni hasta ediyo.. yuk altinda nasil bu kadar rahat gidiyo.. gel de sorma..

Sozun ozu.. bazen inanilmaz kelepir olan cok kaliteli ve sahipsiz bi makina.. hepsi bu:)

Daha da merak eden ocakta istanbul fuarina gider be diyim..

---

Yilmaz antipati buyuk ihtimalle bendendir ozur dilerim.. traktor benim icin once eglence sonra is.. garip bi sekilde traktore binince cocukca gibi gelebilir ama mutlu hissediyom.. dikkat ettim diger araclarda degil motorda oluyo bu.. (bide hastasi oldugum niva vardi dastan dasa vurdugum.. ama traktor bambaska.. sesi bile benim icin bi hobi..)

Luzumlu luzumsuz paylasimlar biraz da ondan.. cocukluktan kalma bise motor dedimi canim gidiyo.. kapida ferreari var de gidip bakmaya usenirim ister inan ister inanma..

Ah Umut abi ah!.. Çocukluktan beri traktör deyince benim de içim gidiyor. 98 model Reno 19 arabam var. Gayet iyi çalışıyor ama öğretmen olduğumdan dolayı herkes arabayı yenilememi söylüyor. Araba gözümde yok vallahi, keşke benle yaşıt bir traktörüm olsaydı.

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Motorlari niye bu kadar cok seviyom.. dusununce koyde dogdum..ilk cocuklugum koyde gecti.. ilkokulda basladik motor surmeye.. insanin en guzel zamani ilk cocukluk galiba..

Motor sesi bile bazen cocukluguma alip goturuyo beni galiba.. koyde cok guzel bi cocukluk cagimiz vardi.. motor köy cocukluk hepsi birbirini cagristiriyo bende..

Eskinin patozlari vardi.. tek tuk kaldi.. yakindan sagir eder.. uzaktan sesini ozledim desem inanirmisiniz.. surekli inanilmaz etkili bi ugultu ve kirsal.. bilmeyene komik gelir:)

Yalan derken.burda iki kisi cekisme kotu bisey olsada takmis sonuc ortada yenisememisler.ama sen fanatiksin.nh nin mf nin cikaramadihini erkuntla cikarttim demissin ama erkunttun demir yigini oldugunu biliyosundur.ne kadar agir okadar cekis.benimde zetorum yok.keske olsa senin icin beygirinde herhangi bir erkunttu nadasta ezip buraya koyarim.Bu arada erkuntu cok begeniyorsan sana 90 lux satalim 1200 saatte daha cillop gibi sifirdan farksiz arkadasim satacak

Kardeş erkunt agır olugu için çeker diyon diğer traktörlerden agır oldugunu sende biliyosun benim dediğimin aynısını sende söylüyon sonra fanatik diyon fanatik adamı hayatta sevmem fanatiklikte yapmam anammı doğurduda fanatiği olacam.Gözle görülen doğruları söylemek fanatiklikse fanatiğim.Erkuntu beğendiğim doğrudur yerliler başta olmak üzere çoğu ital traktördende sağlam.Burada 2015 model deuzt fahr 420 şanzıman dağıttı adamın öncesinde samesi vardı ondan memnun olunca deutz aldı simdi binmeneye korkuyom diyo.2007 t5060 3 kere sanzıman dağıttı 2500 saate.110 luk erkuntum var nadasta 110 kategorisnde rakip tanımıyorum.Mf 5445-50 önünde gidemiyo suan sana ne desem bos keske video çekseydim fırsatını bulunca ceker atarım.Senin sameyide biliyorum nadasta ondan daha bi traktör görmedim ama az yakıyo.Çoğu traktörü kulanmışlığım var burda agızdan dolma bilgilerle bilmişlik taslamayın.Saygılarımla.

Kardeş erkunt agır olugu için çeker diyon diğer traktörlerden agır oldugunu sende biliyosun benim dediğimin aynısını sende söylüyon sonra fanatik diyon fanatik adamı hayatta sevmem fanatiklikte yapmam anammı doğurduda fanatiği olacam.Gözle görülen doğruları söylemek fanatiklikse fanatiğim.Erkuntu beğendiğim doğrudur yerliler başta olmak üzere çoğu ital traktördende sağlam.Burada 2015 model deuzt fahr 420 şanzıman dağıttı adamın öncesinde samesi vardı ondan memnun olunca deutz aldı simdi binmeneye korkuyom diyo.2007 t5060 3 kere sanzıman dağıttı 2500 saate.110 luk erkuntum var nadasta 110 kategorisnde rakip tanımıyorum.Mf 5445-50 önünde gidemiyo suan sana ne desem bos keske video çekseydim fırsatını bulunca ceker atarım.Senin sameyide biliyorum nadasta ondan daha bi traktör görmedim ama az yakıyo.Çoğu traktörü kulanmışlığım var burda agızdan dolma bilgilerle bilmişlik taslamayın.Saygılarımla.

Ben benim motorumu ovmedim zaten.Erkunttuda biliyorum.sen 5445 onumde gidemiyor diyosan seni mf kullanan arkadaslara havale ediyorum.

Su videoyla hala erkuntu one cikartmayin arkadaslar.o video ankara goktaslar erkunt bayinin garaji bunun reklam oldugu ozaman ortaya cikti.zaten garajda bi erkunt daha var.madrm 90 erkunt 120 zetoru cekti burada nie 110 erkunt 101 hp zetoru cekemiyor.fanatik olarak degilde mantikli olaraak dusunup cvplayalim

O toprak zeminde isterse 130 hp olsun en fazla yarim metre ceker ve arkasinda 4500 kg lık 50 cm derinlige gömülmüş ve ayni zamanda asılan bi kütleyle karsilasir o cekisme işleri öyle olmuyor