Erkunt 110 & Zetor 106

Traktör cekismesinde beygir (hp,kw) nin bi önemi yok bizim köyde 6130R jd ye 6616 massey kafa tutamiyor nerde kaldi buyuklüğü ama tarlada yaristiracagiz insallah o zaman gorecegiz agirlik tarlada nekadar önemli

Fatih.. zetor 96.. 5 li pulluk mesela.. bide 81 bg zetorla 96 bg fendt pullukta pespese bi video atmistim ona da bi bak derim..

Zetor Forterra orka 2009: http://youtu.be/LgnZtkwwehA

Abi zetor bayi ve yedekparca teminini gelistirmedigi sürece hp sinin 2 kati is yapsa da ilgi cekemez bende mf4255 vardi süper motordu ama parca yoktu ilk arizada 1 ay yatti sonuç olarak kendini galeride buldu

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Zetor 8540 & Fendt 308 orka: http://youtu.be/8wy8KavFgdA

Butun onyargilar bi kenara bi izle.. zetor 81 bg.. fendt 96 bg.. fendt in pulluguda daha rahat..

Hem derin sürüm hemde ağır toprakta performans cok iyi zaten zetor hem cekmiyor hemde cok yakiyor diyeni duymadim aslinda zetoru da canli olarak 1 kere gördüm kalibinin hakkini veren bi malzeme

• Beğen
Tepkiler: UÖZKAN.77
Fatih.. cekismede oyle boyle cekilebilir kabul ederim..

Ama az cekiyo cok yakiyo diyen duymadim.. iste bu video avrupadan fendt teki pullukda dikkat et kesik kulak.. daha az toprak direnci olmasina ragmen.. gucu az olan zetor onden gidiyo.. normal mi.. fendtin yakalayip gecmesi lazim degilmi..

Pullukla cok isimiz olmuyo ama.. inan agir tonajli romorkla adami hasta eden bi gidisi var.. hizini gidisini mukemmel koruyo.. nasi yapmissa gavur tikanma kesilme yok..

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle

Ama az cekiyo cok yakiyo diyen duymadim.. iste bu video avrupadan fendt teki pullukda dikkat et kesik kulak.. daha az toprak direnci olmasina ragmen.. gucu az olan zetor onden gidiyo.. normal mi.. fendtin yakalayip gecmesi lazim degilmi..

Pullukla cok isimiz olmuyo ama.. inan agir tonajli romorkla adami hasta eden bi gidisi var.. hizini gidisini mukemmel koruyo.. nasi yapmissa gavur tikanma kesilme yok..

Sanzuman seri sanzumandir abi mesela jd lerin mf lerin sanziman da seri erkunt carraro da seri ama zf 15km üstü islerde zayif ama agir iste de kimse gecemiyor mesela pullukta gectigim jd5105 e kazayaginda yetisemiyorum

uözkan ben zetor kötü motor falan demedim aksine benimde ilgimi çeken merak ettiğim bi traktör fakat çekişme konusuna gelince fatihcastleninde dediği gibi toprakta gücü beygiri ne olursa olsun en fazlayarım metre çeker ve gömülür benim yıllarım bu işlerle geçti bende önceleri cok meraklıydım çekişmelere falan ya sizin hiç deneyimin olmadı yada bu işlerden anlamıyorsunuz iki ihtimal var.arapörenli kardeş kulaktan dolma bildigin seylerle savunuyosun bazı şeyleri uözkan alınmasın ama onun zetora yaptıgı gibi 5400 serini çok aşırı dereecede ilahlaştırdılar ve abarttılar.İnanın bana abarttıkları kadar traktör değil.Akrabamda var tümosan 8105 çoğu yerde nadasta ''5455'' i sıkıstırıyor.Nitekim biri 110-biri 105 beygir.Yine kullandıgım 5445 in arıza yapması sonucu kısa bi süreliğine aynı tarlada aynı ekipmanla (9 lu patlatıcı) daha seri gittiğini gördüm.Kime neyi anlatıyorsunuz.Görmeden kullanmadan yorum yapmayın yalvarırım.Sen 5400 ün neyini gördünde yorum yapıyosun eminim sadece sitede dönen muhabbetten ileriye gitmiyodur bu seri hakkıdanki bilgin.Lütfen kusura bakmayın ama sitedeki arkadasların çoğunun yaptığı şey bu.Tamam 5400 kullanım şanzıman özellike şatılı çok gözel traktör.Ama her iddasınada girerim 5445 aynı ekipmanla 110 erkunt 105 tümosan kadar ne çeker ne de yakar.Lafımında her türlü arkasındayım.Ha unutmadanda belirteyim 5445 de demo motoruydu.

• Beğen
Tepkiler: fatihcastle
uözkan ben zetor kötü motor falan demedim aksine benimde ilgimi çeken merak ettiğim bi traktör fakat çekişme konusuna gelince fatihcastleninde dediği gibi toprakta gücü beygiri ne olursa olsun en fazlayarım metre çeker ve gömülür benim yıllarım bu işlerle geçti bende önceleri cok meraklıydım çekişmelere falan ya sizin hiç deneyimin olmadı yada bu işlerden anlamıyorsunuz iki ihtimal var.arapörenli kardeş kulaktan dolma bildigin seylerle savunuyosun bazı şeyleri uözkan alınmasın ama onun zetora yaptıgı gibi 5400 serini çok aşırı dereecede ilahlaştırdılar ve abarttılar.İnanın bana abarttıkları kadar traktör değil.Akrabamda var tümosan 8105 çoğu yerde nadasta ''5455'' i sıkıstırıyor.Nitekim biri 110-biri 105 beygir.Yine kullandıgım 5445 in arıza yapması sonucu kısa bi süreliğine aynı tarlada aynı ekipmanla (9 lu patlatıcı) daha seri gittiğini gördüm.Kime neyi anlatıyorsunuz.Görmeden kullanmadan yorum yapmayın yalvarırım.Sen 5400 ün neyini gördünde yorum yapıyosun eminim sadece sitede dönen muhabbetten ileriye gitmiyodur bu seri hakkıdanki bilgin.Lütfen kusura bakmayın ama sitedeki arkadasların çoğunun yaptığı şey bu.Tamam 5400 kullanım şanzıman özellike şatılı çok gözel traktör.Ama her iddasınada girerim 5445 aynı ekipmanla 110 erkunt 105 tümosan kadar ne çeker ne de yakar.Lafımında her türlü arkasındayım.Ha unutmadanda belirteyim 5445 de demo motoruydu.

Helal olsun güzel özetlemissiniz

• Beğen
Tepkiler: Bozoklar
40 km yapani var 30 km yapani var.. yani hizi hemen hemen tum motorlarla ayni..

Etkileyen kismi su.. mesela osman yeni aldi 62 bg zetor.. almadan dedimki senin romork 10-14 ton yuk alir.. o motorda duzde seri 6 ile son gaz goturur.. begenmezsen bana satarsin:)

Kar yagdi istanbula cok deneyemedi.. sadece gecen 8-10 ton yuk attim seri 5 e bile dusmedi.. arka bos mu dolu mu belli degil diye yazdi..

Pulluktada romorktada yuk altinda ezilmiyo.. cok rahat buna kafayi taktim ben.. bide hakkaten azda yakiyo.. buyur burdan yak:)

40 km yapani var 30 km yapani var.. yani hizi hemen hemen tum motorlarla ayni..

Etkileyen kismi su.. mesela osman yeni aldi 62 bg zetor.. almadan dedimki senin romork 10-14 ton yuk alir.. o motorda duzde seri 6 ile son gaz goturur.. begenmezsen bana satarsin:)

Kar yagdi istanbula cok deneyemedi.. sadece gecen 8-10 ton yuk attim seri 5 e bile dusmedi.. arka bos mu dolu mu belli degil diye yazdi..

Pulluktada romorktada yuk altinda ezilmiyo.. cok rahat buna kafayi taktim ben.. bide hakkaten azda yakiyo.. buyur burdan yak:)

Seri sanzuman yolda seri gider ve az yakar agir sanzuman tarlada seri gider az yakar
Ayni sekilse yolda seri olandan pullukta az yakmasini beklemeyin onun icin vario tipi bi sanziman lazim

O toprak zeminde isterse 130 hp olsun en fazla yarim metre ceker ve arkasinda 4500 kg lık 50 cm derinlige gömülmüş ve ayni zamanda asılan bi kütleyle karsilasir o cekisme işleri öyle olmuyor

Neyse arkadaslar cekismeyle bu isler belli olmaz agir olan goturur.zetor sana yakinmis girin nadasa deneyin videosunuda at buraya hep beraber yorumlayalim.kac defa soy soyledim arkadasim cillop gibi 90 luxu satacak niyeti olan erkuntu begenene satariz diyorum ama kimse ses vermiyor.

Kulaktan dolma oldugunu nerden biliyosun.senin deneyimin varsa benimde var.7211 zetorla 70-56 fiyata yag attirdik arkasindan 80-66 ilede ayni gider.benim arkadasim satacak erkuntu 2006 model mccormick alacak.nie satiyor biliyomusun az cekip cok yaktigi icin.anladin mi.senin bana senin sameyide biliyoruz diyosun ya.o same 7100 saatte orjinal balata daha motora subap ayari icin bile anahtir degmedi.yalniz arkadasin erkunt pompa ayari icin viteslerdeki sorun icin hidroluk beyni icin servise gitti

Erkuntun pompa ayar istiyor e e+ bilmiyorum ama zflerin vites hızları sıralı değil yükte milim milim yükselen düz yolda 4hyi yemiyor debrajı çok sert

Neyse arkadaslar cekismeyle bu isler belli olmaz agir olan goturur.zetor sana yakinmis girin nadasa deneyin videosunuda at buraya hep beraber yorumlayalim.kac defa soy soyledim arkadasim cillop gibi 90 luxu satacak niyeti olan erkuntu begenene satariz diyorum ama kimse ses vermiyor.

Farketmez youtubede bitane daha zafer videosu olur biter ha arkadasina da söyle galeriler var onlar alir yanlis yerde yanlis paylasim yapmissin burasi galeri forumu degil