erkunt 80 ve 70 66 işte krall

Ynt: erkunt 80 ve 70 66 işte krall

aksoylar link=topic=46634.msg444274#msg444274 date=1316112687' Alıntı:
kardeşim sen daha yeni dogdugunda ben jd nin fıatın üstünden inmiyodum oyüzden neyin ne mal oldugunu biliyorum.tamam fıat saglamdır eskiden en iyiydi ama artık milleti kandırmanın zamnı degil.sonra jd ülkemiz çifçisini kazıklarcasına milyarlarca para karşılıgı hint malı dandik traktörler sokuyor.ne yani bumu türk çifçisinin emegi.adam belki o traktörü almak için 5 sene para biriktirdi.yani bişeyler söylenmiyoki densin.
sen 40 yaşındasın ama şüphe ediyorum walla diğer abi 30 yaşındamış arada 10 aş war hadi onuda geçtim zamanında erkuntun yerine farklı bişey alsaydın da bundan farklı konuşmalar yapacagını sanmıyorum ve deyimler atasözleri warya bazen çok iyi sözlüyorlar..
akıl yaştami baştami
aklını peynir ekmekle yemek fln derken devamı ..
http://www.deyim.org/deyimler-sozlugu/a/page/15/

sen 40 yaşındasın ama şüphe ediyorum walla diğer abi 30 yaşındamış arada 10 aş war hadi onuda geçtim zamanında erkuntun yerine farklı bişey alsaydın da bundan farklı konuşmalar yapacagını sanmıyorum ve deyimler atasözleri warya bazen çok iyi sözlüyorlar..
akıl yaştami baştami
aklını peynir ekmekle yemek fln derken devamı ..
alk-*s alk-*s alk-*s alk-*s

aksoylar link=topic=46634.msg444287#msg444287 date=1316113483' Alıntı:
valla bu devirde türk traktör alana o ikinciyi söylemek daha makbul olur diye düşünüyorum.
niye peki ? illa erkunt mu alacaklar..
tumoda turk yada nhnin tr üretimi olarak verilen modeller demekki türk çiftçisinin işini görüyor ve o üretilenleri ankarada üretilmiyormu? uzaydamı yada kubota japonyadan gelirken çok övüyorsunuz nh adı altında fiat-newholland olarak ankarada uretilenler motor değilmi?

aksoylar link=topic=46634.msg444295#msg444295 date=1316113994' Alıntı:
tamam kardeşim size laf yok new holland gibi motorda yok bu konu burda kapansın bi konuyu20 defa anlatacak degilim.
:) ben ne diyorum abicim nhden iyi motor yok demiyorum sen diyorsun erkunttan iyi motor yok :)
zati anlatma bişi biz bililyoruz ama sen duramıyorsun her yorumda sokuyorsun bi erkunt bıktı millet sen bıkmadın!.

sbssınavı link=topic=46634.msg444303#msg444303 date=1316114315' Alıntı:
semih kardeş ders vermiyorum yanlış anlama ama laf iki şekilde anlanır bi duyduğun gibi bide istediğin gibi arkadaş istediği gibi anlıyo aly-*-s
yapcak bişey yok bilmiyorsan ögrenirsin ama ben bilirim bencilliği sadece kendine zarar verir..

sbssınavı link=topic=46634.msg444314#msg444314 date=1316114886' Alıntı:
saltanat mı nedir bu lan :8
aga forumda argo yasak lan lun fln :D
ama bende erkunt kullanıyorum + ve - sini kullandıgım kadar söylerim ama bu kadar da övmeye gerek yok sonuçta 50 binlik motor gidipte herkesde olmaan bişey değil şuan artık herkesin 70 bg 4wd motoru wr herkes bu kadar curcuna yapsa firmalar satış rekoru kırar gerçi kırıyorda ama bankalar daha fazla para kırıyor aldıkları faizle :D

fatih381985 link=topic=46634.msg444331#msg444331 date=1316115943' Alıntı:
bilmem artık neyse ne ama sanki başka marka kullanan çiftcinin işi tarlada kalıyor erkunt kullanan çiftcinin işi bitiyomuş gibi övünüyorlar adamın canı ona sıkılıyor tiksiniyor insan
işte szn yada şöyle diyim bunların gibi kişilerin yüzünden markaya millet farklı gözle bakıyor siz yada başka görenler buna taraf alıyor ve erkunta farklı gözle bakıyor bunu abartmadan güzlce tanıtsak millet uzellerin yerine erkunt alabilir ama erkuntta erkunt diyip zırlayıp durunca adamlarda farklı şekilde bakıyor motora kaç yıllık 2 sene sonra dayanırmı fln diyenden geçilmiyor..

SmhGwz link=topic=46634.msg444333#msg444333 date=1316116224' Alıntı:
işte szn yada şöyle diyim bunların gibi kişilerin yüzünden markaya millet farklı gözle bakıyor siz yada başka görenler buna taraf alıyor ve erkunta farklı gözle bakıyor bunu abartmadan güzlce tanıtsak millet uzellerin yerine erkunt alabilir ama erkuntta erkunt diyip zırlayıp durunca adamlarda farklı şekilde bakıyor motora kaç yıllık 2 sene sonra dayanırmı fln diyenden geçilmiyor..

Şu cümlelerinizden sonra ,aklıma herkes tarafından bilinen bir büyük sözü geldi.' Azı karar çoğu zarar ' diye. Gerçekten de öyle. :)

Arkadaşlar Bence Böyle Tartışmalara Gerek Yok Erkunt Yerli Kendi Traktörümüz Kalite Olarakta John Deere Massey Ferguson FORD vb den İyi Olsada Hepimiz Erkunt Alıp Kendi Ülkemize Bir Katkımız Olsa Ama Çokta Fanatikliğe Gerek Yok Kimse Bir Kişiye Erkunt veya Başka Marka Aldırsak Karını Bizemi Veriyorlar Bize Göre Görüp Kullandığımız Hangi Marka İyiyse O Markanın Modeli Seçmek Daha Doğru Olur Hangisi İşimize Geliyorsa Onu Alalım Burdada Birbirimizi Üzmeyelim Boşyere......