Erkunt beygir yükseltme

Ynt: Erkunt beygir yükseltme

onurs link=topic=69144.msg787363#msg787363 date=1382467131' Alıntı:
mazot aldığım yer mazotu tahlile gönderdi zaten önemli olan vereceğim bin lira önemli olan bu pompayı bu traktöre takan arkadaşın ayarını düzgün yapmamış olması ve traktörün fazladan mazot tüketmesi
aynen asıl mesele o zaten ama diğeri içinde bildiğim bu fikir sahibi olabilmen açısından yardımcı olmak adına yazdım

75 hb traktöre 13 lü büyük...yanlış kullnıyorsunuz.turbo-intercoll ve pompa ile ayar yapılır ama her servis usta yapamaz düzeni bozarsanız çok perişan olursunuz...
servet 100 hb degil ama onun malzemelerini ve 100 hb lik iş yaptırıryorsunuz yazık...

erkunt için her zaman soylerim erkunt un zf şanzumanlıları seri motor değildir boşta 40 yapıyo ole seri ama çeki işi oldumu çok bayılma yapıyor sebebi ise erkunt un zf şanzumanından cunku zf şanzumanda normal şanzumanlardan daha fazla dişli var ve motor zora geliyor ama mesela 70 lik 80 lik erkunt ne çeker misal 4 lü 12 numara bu motora 5 li de taksanız agır oldugu için agır viteslerde kesinlikle çeker :) ha diyolar agırlıkları sokun motor daha iyi çeker biz soktuk ama bi faydasını goremedik sadece patiaja kacacagı yerlerde daha kolay patiaja kaçıyo tekerler agırlıkları az oldugu için. :) ama ne olursa olsun erkunt kullanmasını bilene ve fiyatına gore iyi bi motor. tabi fiyatı derken ikinci el fiyatından bahsediyorum en uygun en çok parçası bulunacak motorlardan birisi.

aldıgınız erkunt traktörün hb gücü ne ise ona göre davranın.75 -79 hb traktöre 5 li 12 -14 pulluk takıp-13 kazayagı takıp 90-100 hb traktör bile bunları kullanmazken sizler yanlış bilgi ve şişirme laflarla hem traktöre hem kesenize hemde erkunt traktöre zarar veriyorsunuz....
bugün 168 mf-185-mf 188 mf-80-66 -70 66-70-56 traktör ne kullnıyorsa refarans bu...398 mf bile 5 li 14 numara pulluk kullanmıyor...4x4 diye zf şanzuman diye ne eziyet ve çile çektiriyorlar..ki...
daha düne kadar 3 lü 12-13-14 ------4 lü 11-12 numara pulluk kullnırken erkunt piyasa çıkınca pulluklar 4 lü 14- 5 li 14 oldu..yazık bayi kandırmacasına kanmayın..hakkı olanı takın...

YAKIT konusu çok önemli kaliteli yakıt satan yok gibi...en güvenilir marka ve insanlar bu işin suyunu çıkarıyorsa traktörlere suç bulmayın...ankaradan shell aldım...traktörde arabamda bayıldı...petrol ofisinden aldım avuç avuç su çıktı bidondan.. bulanık bir renk..erkunta koyduk 2 saat sonra su var ikazı yandı...
bp den aldım iyi gibi geldi..bunların 3 de sincan dan petlean dan aldım..yok...türk peetrolden aldım ölçemedim...şimdi yeni açılan meramdan alıyordum memnun degildim...yani şikayet bol...bence tarım krediden alacaksın dinlenmiş olcak...oda zor..
yakıt da her türlü hile ve katkı var...

ARKADAŞLAR BÜYÜK HARLE YAZDIM Kİ
UNUTMAYINIZ...
aldıgınız mazot fişlerini saklayınız...
erkunt traktörü olanlar garanti belgesinin arka sayfasında alınan yakıtın yeri ve adresi vs yazılacak yer var oraya işleyin...ileride bu tür sorunlarda ücreti yakıt aldıgınız bayi ödeyecektir...bu yasaldır...ticaret kanununda ve tüketici kanununda yasal bir haktır...bunları yapın ...unutmayınız...

Kaliteli mazot kullanmanızı tavsiye ederim. Ben 80.3 e traktörümden çok sikayetciydim siteden de bilirler bazı arkadaslar. Duman boğulma asırı yakıt çekiş düşüklüğü hepsi vardı.
Sonra servise gitti traktör. Pompa ayarlandi uzman dizelde. Sorun ; yakıtın az gelmesi falan yazmışlar di. Subap ayarı da yapıldı. Turbonunda canını okumuştum turboyuda sıfır taktılar vs vs.
Sonra makina bi geldi maşallah ejderha :) td 85 i tepelemeye başlayınca td yi yolcu ettik :) şimdi 2012 model 1300 saate geldi Allah nazardan saklasın çekiş ve yakıt mükemmel.
Çok kez söyledim burda mutlaka ama mutlaka pompa ve subap ayarı yaptırın farkını göreceksiniz.

ademin link=topic=69144.msg787824#msg787824 date=1382631779' Alıntı:
Kaliteli mazot kullanmanızı tavsiye ederim. Ben 80.3 e traktörümden çok sikayetciydim siteden de bilirler bazı arkadaslar. Duman boğulma asırı yakıt çekiş düşüklüğü hepsi vardı.
Sonra servise gitti traktör. Pompa ayarlandi uzman dizelde. Sorun ; yakıtın az gelmesi falan yazmışlar di. Subap ayarı da yapıldı. Turbonunda canını okumuştum turboyuda sıfır taktılar vs vs.
Sonra makina bi geldi maşallah ejderha :) td 85 i tepelemeye başlayınca td yi yolcu ettik :) şimdi 2012 model 1300 saate geldi Allah nazardan saklasın çekiş ve yakıt mükemmel.
Çok kez söyledim burda mutlaka ama mutlaka pompa ve subap ayarı yaptırın farkını göreceksiniz.
inşallah benim kudrette o hale gelirde bizi memnun eder yoksa kendi kendini yolcu edecek :)