ERKUNT BUNU NASIL YAPTI

Ynt: ERKUNT BUNU NASIL YAPTI

YUSUFTUYLUOGLU link=topic=70542.msg807334#msg807334 date=1386605695' Alıntı:
peki madem öyle size bir soru...

400 hp ferrari araba ağırlık=1500 kğ
70 hp deutz traktör ağırlık=3500 kğ

hangisi çeker madem hp si yüksek çekiyosa hadi çeksin

tabiki traktör diyeceksiniz neden daha ağır ama daha kuvvetli değil demi....:)
akrokral link=topic=70542.msg807349#msg807349 date=1386606474' Alıntı:
yeri tutarsa olur o dediğin yeri tutmazsa nası ayıracak çok zor bi mantık değil bu
yeri tutmayla alakası yokki erkunt onu çekerken isderse altındaki teker kabap olsun jant üzerinde gitsin oda gaza asılsa erkuntu ikiye ayırır örnek olarak verdim traktör ayırmak okadar kolay deyil ama ben 500 hp olsa bile haif olsun çeker dedilerde 70 hp bir makina şöyle bir örnek vereyim 80 yaşındaki bir adam 80 kilo olsun 20 yaşındaki bir çocuk 70 kilo olsun 80 yaşındaki bir adam 20 yaşındaki çocuğu çekebilrimi çekemez ama hafif sizin deyiminizle çekmesi lazım ozaman işde burda teker motor şanzıman farkı ortaya çıkıyor ve traktörün kalitesini anlayabiliyoruz öle deyilmi

zehriduman link=topic=70542.msg807426#msg807426 date=1386610527' Alıntı:
yeri tutmayla alakası yokki erkunt onu çekerken isderse altındaki teker kabap olsun jant üzerinde gitsin oda gaza asılsa erkuntu ikiye ayırır örnek olarak verdim traktör ayırmak okadar kolay deyil ama ben 500 hp olsa bile haif olsun çeker dedilerde 70 hp bir makina şöyle bir örnek vereyim 80 yaşındaki bir adam 80 kilo olsun 20 yaşındaki bir çocuk 70 kilo olsun 80 yaşındaki bir adam 20 yaşındaki çocuğu çekebilrimi çekemez ama hafif sizin deyiminizle çekmesi lazım ozaman işde burda teker motor şanzıman farkı ortaya çıkıyor ve traktörün kalitesini anlayabiliyoruz öle deyilmi
bide modele mi bakalım :) senin örnek pek oturmadıda ben senin mantığını çözemedim o yüzden ne diyosan o olsun . videoda herşey net zaten cidd*-*-*

zehriduman link=topic=70542.msg807326#msg807326 date=1386604736' Alıntı:
ya dediğin haklıda bu jd erkuntdan kaç hp fark var arada hafif olsa bile bunu çekip götürmesi lazım deyili ağırlık hp güçleri eşit olursa ağır olur çeker çiftdede hafif olan önde gider böyle deyilmi yanlış bilyorsam düzeltin
yanlışın var düzeltiyorum.traktörlerın beygırlerı aynı olmasa bıle aralarında 20 hp dahı olsa diğer durumlar eşitse ve bı hile yoksa aynı anda basladıkları sürece ağır motor çeker.

zehriduman link=topic=70542.msg807426#msg807426 date=1386610527' Alıntı:
kalite derken.burda kaliteli olan erkunt mu oluyor.orda bı dur sen jdye laf söyletmem.kaliteli olacaksan önce dünya piyasasında zirveleri yoklicaksın,dünyanın dört bi köşesinde satış yapacaksın,arge çalışmaların ınanılmaz derecede olacak,motorunun dayanılıklıgıyla nam salacaksın vs vs sonra kalıteden bahset bana.bi sameci olarak jd yi yedırmem kimseye

arapörenli link=topic=70542.msg807691#msg807691 date=1386656221' Alıntı:
kalite derken.burda kaliteli olan erkunt mu oluyor.orda bı dur sen jdye laf söyletmem.kaliteli olacaksan önce dünya piyasasında zirveleri yoklicaksın,dünyanın dört bi köşesinde satış yapacaksın,arge çalışmaların ınanılmaz derecede olacak,motorunun dayanılıklıgıyla nam salacaksın vs vs sonra kalıteden bahset bana.bi sameci olarak jd yi yedırmem kimseye
ben erkunt kaliteli demedim jd kaliteli bir makina ama erkuntda 2012 den sonra kaliteli traktör üretmeye başladı her iki traktörde iyi traktör ama erkunt nasıl yaptı bunu diyorum forumda arkadaşlar jd hafif ondna oldu diyor bende aradki hp farkı çok hafifte olsa jd onu çekmesi lazımdı dedim

zehriduman link=topic=70542.msg807724#msg807724 date=1386670108' Alıntı:
ben erkunt kaliteli demedim jd kaliteli bir makina ama erkuntda 2012 den sonra kaliteli traktör üretmeye başladı her iki traktörde iyi traktör ama erkunt nasıl yaptı bunu diyorum forumda arkadaşlar jd hafif ondna oldu diyor bende aradki hp farkı çok hafifte olsa jd onu çekmesi lazımdı dedim
öyle demedin ;
ya dediğin haklıda bu jd erkuntdan kaç hp fark var arada hafif olsa bile bunu çekip götürmesi lazım deyili ağırlık hp güçleri eşit olursa ağır olur çeker çiftdede hafif olan önde gider böyle deyilmi yanlış bilyorsam düzeltin
böyle dedin. Bak arkadaşım yol tutuşu traktör çekişmelerinde beygirden daha fazla önemlidir gördüğün gibi 70 beygir 85 beygiri çekiyor ama tarla işinde beygiri yüksek olan işi götürür. traktörün tekeri her türlü döner en küçük takviye vitese takarsın o teker yine döner ama yolu tutmadıktan gücünü yola veremedikten bi işe yaramaz diyorum . sıkıldım aynı şeyleri söylemekten sende yorma beni anlayıver gayrı anlş-*s

akrokral link=topic=70542.msg807857#msg807857 date=1386691144' Alıntı:
öyle demedin ;
böyle dedin. Bak arkadaşım yol tutuşu traktör çekişmelerinde beygirden daha fazla önemlidir gördüğün gibi 70 beygir 85 beygiri çekiyor ama tarla işinde beygiri yüksek olan işi götürür. traktörün tekeri her türlü döner en küçük takviye vitese takarsın o teker yine döner ama yolu tutmadıktan gücünü yola veremedikten bi işe yaramaz diyorum . sıkıldım aynı şeyleri söylemekten sende yorma beni anlayıver gayrı anlş-*s tamam kardesim ama ben ne grduysem odur erkun jdyi cekdiyse benim icin erkunt iyidir ne far olursa olsun

fatih özdemir link=topic=70542.msg809112#msg809112 date=1386875630' Alıntı:
şanzuman zf olduğu için birde şöförlük önemli.antonıo carraro var 12+12 onlar hafif zf ağır 16+8 vites ama zflerde yahıt biraz daha fazla...
en mantıklı yorumu sen yaptın kimi dedi ağır kimi dedi kaput 70 lik motor 100 lük kimi bilmem ne dedi sen hem çekmesinin hemde ağırlığını sebebini söyledin