ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

SİZCE ERKUNT SERVET 80T Mİ YOKSA TÜMOSAN 75-80 Mİ DAHA GÜZEL.SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ...

• Kullanılan toplam oy
    5
: ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=725.msg8804#msg8804 date=1202812257' Alıntı:
ARKADAŞIM ERKUNTUN TAMAMI TÜRK DEYİL BAKARSAN MOTORU PERKİNS BENDE ERKUNTU ÇOK SEVİYORDUM AMA ARAŞTIRDIM MOTORUNUN TÜRK OLMADIGINI BULDUM BU ERKUNTU BENİM GÖZÜMDEN DÜŞÜRDÜ.ERKUNTUN GÜZEL İŞLER YAPACAGINA BENDE İNANIYORUM.İNSAALLAH ERKUNT TÜRK TARIMINA BİŞEYLER KATAR.

BENDE KONUŞMAYA KATILİM
OZAMAN TDD SERİSİ VE TT SERİSİ TÜRK MALI HİÇ KİMSE KABULLENMİYOR TÜRK MALI DİE MOTORU BİLE TÜRK MALI TTF (TÜRK TRAKTÖR FABRİKASI)

MORRRA GELİNCE ERKUNT 3-4 SENEDİR TRAKTÖR ÜRETİYOR AMA 30 SENEDİR TRAKTÖR PARÇASI ÜRETİYOR BU İŞİN İÇİNDE EN İYİ O BİLMESİ LAZIM

TÜRK TRAKTÖR MOTORUNU ÜRETİYOR TAMAM SÜPER AMA NEDEN ODA BİR PATENT ALIP TÜMOSAN GİBİ HERŞEYİYLE KENDİ ÜRETMİYOR VEYA ÜRETEMİYOR VEYA ÜRETTİRİLMİYOR.SEN İSTEDİGİN KADAR YERLİ BUNLAR DE PATENTİ NEWHOLLANDIN.

TÜRKFIAT 2001 YILINA KADAR PEKBİ SATIŞ YAPAMADI AMA 2001-2002 YILLLARINDA TDD SERİSİNİ ÜRETİPTE NEW HOLLAND DAMGASINI BASINCA SATIŞTA PATLAMA OLDU

TÜMOSAN NH VE MF NİN YANINDA HİÇ MOTOR SATMAMIŞTIR AMA TÜMO GİDİPTE JD İLE Bİ ORTAKLIK KURSA YER GÖK TÜMO OLUR

HİÇ BİR MARKA KENDİ MAŞINA MARKA DEĞİLDİR

ÖRNEĞİN FENDT, MASSEY FERGUSON, VALTRA, CHALLENGER AGCO ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR HALİYLE BİRBİRLERİ AREASINDA Bİ BENZERLİK BULUNUR MASSEYDE FERGUSONLA ORTAKLIK KURMASAYDI BELKİ KAPANMIŞ OLURDU HER İKİSİDE

Arkadaşlar böyle bi konu açılmış güzel ama bazı arkadaşlar tarflı konuşuyo ben ikisini de almam tumo mu Asla!! neden ya sebeb ne sende tumosan olmadıgı için mi öyle söylüyorsun mesala salih arkadasımız örnek veriyo newholland 70-66 2000 model 35000 iken yeni tumosan 30000 tamam güzel peki ikisinin arasındaki sıfır fiyat farkı ne acaba bunu salih biliyomu düne kadar 45000 ytl 75-80 DT kabinlinin sıfır fiyatı idi yanlısım varsa kusura bakmayın bunları söylerken genel olarak herkese söylüyorm saygılar ....

Akif Göktas link=topic=725.msg19011#msg19011 date=1206304226' Alıntı:
Arkadaşlar böyle bi konu açılmış güzel ama bazı arkadaşlar tarflı konuşuyo ben ikisini de almam tumo mu Asla!! neden ya sebeb ne sende tumosan olmadıgı için mi öyle söylüyorsun mesala salih arkadasımız örnek veriyo newholland 70-66 2000 model 35000 iken yeni tumosan 30000 tamam güzel peki ikisinin arasındaki sıfır fiyat farkı ne acaba bunu salih biliyomu düne kadar 45000 ytl 75-80 DT kabinlinin sıfır fiyatı idi yanlısım varsa kusura bakmayın bunları söylerken genel olarak herkese söylüyorm saygılar ....

BEN SANA PİYASAYI SÖYLÜYORUM 60-60 DT KAB. 2007 MODEL 31 MİLYAR MOTOR HALA GALERİDE
BİZ FIATI 2000 YILINDA 13.400 MİLYONA ALDIK MADEM 0 FİYATTAN AÇILDI
PEKİ BEN SANA BİŞİ SORİM TÜMOLARIN 0 FİYATI NEDEN DÜŞÜK
NEW HOLLAND TD 75D DT 40KM 14X30 KAB KLİ TIER2 63.741,00YTL
TÜMO İLE ARALARINDA DAĞLAR WAR
DEMEKKİ TÜMONUN KALİTESİ DÜŞÜK YOKSA AYNI KALİTEDE OLUPTA ARALARINDA 18.000 YTL OYNAMAZ

[glow=red,2,300]ERKUNT ' UN TAMAMI TÜRK DEĞİL MOTOR YABANCI... TÜMOSAN %97 TÜRK Bİ ENJEKSİYON POMPASI YABANCI VE ANADOLU ' NUN TAM GÖBEĞİNDE.[/glow]

kardes normalde frenler havalı değil bunu söyleyim yani frenler kuru değil normal bi traktör gibi yağlı o hava söyle calısıyo fren pedalının oraya müşir koymuşlar fren pedalına dokununca müşir devreye giriyo ayarlanan belli bi havayı boşaltıyo o sistem arkaya bağlayacağın romork tanker gibi ekipmanlar için hazırlanmıs birşey ama şaka bi yana benim de hoşuma gidiyo :DDDDD

Akif Göktas link=topic=725.msg19160#msg19160 date=1206353111' Alıntı:
ya salih mantıklı ol tumosan kendi üretiyo newholland satın alıp montaj yapıyo fark bu işteee

NE ALAKA TDD TT VE 56 SERİSİNİN HANGİ PARÇASI YURT DIŞINDAN GELİYOR SEN BANA Bİ LİSTE HAZIRLASANA

AYRICA FARK O DEĞİL HERKES ENAYİMİ AYNI KALİTEDEKİ BİR MARKAYA DAHA FAZLA PARA WERECEK

İKİSİ ARASINDA KALİTE FARKI WAR SEN BUNU KAFANA MONTA ET ONDAN SONRA GEL

POYRAZLI SALİH link=topic=725.msg18709#msg18709 date=1206272358' Alıntı:
TÜRKFIAT 2001 YILINA KADAR PEKBİ SATIŞ YAPAMADI AMA 2001-2002 YILLLARINDA TDD SERİSİNİ ÜRETİPTE NEW HOLLAND DAMGASINI BASINCA SATIŞTA PATLAMA OLDU

TÜMOSAN NH VE MF NİN YANINDA HİÇ MOTOR SATMAMIŞTIR AMA TÜMO GİDİPTE JD İLE Bİ ORTAKLIK KURSA YER GÖK TÜMO OLUR

HİÇ BİR MARKA KENDİ MAŞINA MARKA DEĞİLDİR

ÖRNEĞİN FENDT, MASSEY FERGUSON, VALTRA, CHALLENGER AGCO ÇATISI ALTINDA TOPLANIYOR HALİYLE BİRBİRLERİ AREASINDA Bİ BENZERLİK BULUNUR MASSEYDE FERGUSONLA ORTAKLIK KURMASAYDI BELKİ KAPANMIŞ OLURDU HER İKİSİDE

SALİH BEN BU DEDİKLERİNİN HİÇ BİR YANINA KATILMIYORUM HA ŞU YABANCI MARKALAR BİRLEŞMİŞ DAHA GÜÇLENMİŞLER DOGRUDUR AMA TÜRK MALI ZATEN SAYILI TRAKTÖRÜMÜZ VAR ONLARDA NİYE YABANCI MARKALARLA BİRLEŞSİNKİHİÇ DEYİLSE KENDİLERİ BİRLEŞSİN BİRLEŞECEKLERSE AMA BENCE ERKUNT OLSUN TÜMOSAN OLSUN BAŞAK OLSUN BÖYLE KALSINLAR TÜRKİYENİNDEÜÇ TANE TRAKTÖR ÜRETİCİSİ VAR OLSUN....

BİDE TÜRK-FIATLAR SATMIYOR DİYORSUN TÜRK-FIATLARZAMANINDA EN ÇOK SATAN MARKAYDI SATILAN 3 TRAKTÖRDEN BİRİ OYDU HER İŞE GİDER AZ YAKAR ANLATILMAZ YAŞANIR BİR MOTORDU..NEWHOLLANDALA BİRLEŞİP TDD SERİSİ OLUNCA NE OLDU ALAN BİN PİŞMAN..ŞİMDİ HERKEZ TÜRK FIAT ' LARI ARIYOR ŞAHSEN BABAM 60-66 HASTASI Bİ 2000 MODEL TEMİZ 60-66 BULSA HEMEN ALACAK..

Ynt: ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

erkuntlar türk deil motoru perkins mf nin 200 seriside perkins motor kullanıyo ve bazı yerlerinde erkuntun parçaları mevcut yani yani erkunt mf ye benziyor ..tümosanda ise İVECO motor var sanırsam fiatlardada tümosan yada iveco olması gerekio ama bnce erkunt tümosana göre bu işin ustası tümosan daha çırakD:D: