ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

SİZCE ERKUNT SERVET 80T Mİ YOKSA TÜMOSAN 75-80 Mİ DAHA GÜZEL.SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ SEÇERDİNİZ...

• Kullanılan toplam oy
    5

Ynt: ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

arkadaşım yazdıklarının çogu yanlış..
200 serisi ve yeni gold serisinde perkıns motorlar var erkuntun yaptıdı (döküm) parçaları kullanıyor olabilir bir zamanlar bu parçaları Türk Fıat ta kullanmıştı ama sadece döküm işi yaptı erkunt.
tümosanda iveco motor nrereden olsun olsa zaten bu kadar uçuz olamaz hem motor üretmeyi Fıattan ögrendi tümosan ve 91 senesine kadar Türk Traktör Fabrikasına Ve Otoyol Firmalarına ürettigi motorları sattı kendi de ürettigi traktörlerde kendi motorlarını kullandı.91 yılına kadar üretilen tüm Türk Fıat ' larda ve İveco veya Fıat kamyonlarda (Türkiyede Otoyol tarafında Üretilen modellerde.)Tümosan motorları vardır.Sonra Koç yaptı yapacagını almadı tümosanın motorlarını kendi onun aynısını 800 SERİSİ diye üretti simdi silindir çaplarını degiştirerek kakalıyor..Tümosana sen nasıl çırak dersin senin savundugun erkunt daha 5 yıl bile traktör üretmedi hele motor üretiminin yanından gecmedi Tümosan senelerdir motor ve traktör üretiyor simdi sadce 1 Tane parçasını ital alıyor..Bence her türk vatandası Tümosanla gurur duymalı çünkü türkiyede il kendi lisansıyla Motor ve traktör üretten firma hatta ilk yerli lisanslı motorlu aracını üreten firma..
umarım bişeyler anlamışındır..
ha bide ben burada Erkunt u kötülemiyorum oda çok güzel işler yapıyor motorunuda kendi üretse bence Tümosanı geçebilir..

erkuntun güç farkı kullandığı şanzımandan kaynaklanıyor araştırın görürsünüz tır şanzımanı kullanıyor ve buda güçü kayıba uğramadan tekerlere aktarıyor

adam diyorki erkuntun motoru perkins ve yabancı sorarım ona peki perkinsi kim üretiyo dökümünü kim yapıyo herkes işine geldiği gibi konuşmasın önce araştırın

ben de tümo derim nedeni de erkuntlar kullanışsız motor tümonun 70 bg teni çıkan traktörü bile 4 silindir erkuntun serveti ise 3 silindir biz burda 65-80 4x4 ile 80 servet 4x4 dönerli 5 pullukla tepesine çıktık buna ne diceniz pekii??

Ynt: : ERKUNT SERVET 80T Mİ TÜMOSAN 75-80 Mİ?

@*/-TmS_HsT-/*@ link=topic=725.msg19150#msg19150 date=1206350802' Alıntı:
[glow=red,2,300]ERKUNT ' UN TAMAMI TÜRK DEĞİL MOTOR YABANCI... TÜMOSAN %97 TÜRK Bİ ENJEKSİYON POMPASI YABANCI VE ANADOLU ' NUN TAM GÖBEĞİNDE.[/glow]

Tümosan ' ın 4çeker ön dingilleri İtalyan Carraro markadır. Enjeksiyon pompası %3lük bir oran yapıyorsa ön dingil yüzde kaç yapar sence?

Arkadaşlar bence motorları silindir sayısına bakarak kıyaslamanız çok yanlış. Traktör motorunda esas önemli etken motor torkudur. bütün hesaplamalar torka göre yapılır. motor gücü bile o kadar önemli değildir. Erkunt servetin motoru 2200 devirde 75 bg, 1400 devirde 291 Nm torka sahipken 4 silindirli diye övdüğünüz timosanın motoru 2500 devirde 74 bg ve 1500 devirde 247 Nm tork verebilmektedir. Bırakın serveti nimetin torku bile tümosandan fazladır(270Nm). bu 2 motoru kıyaslamanız bence çok anlamsız.
Erkuntun şanzumanı da tümosanın şanzumanından kat kat iyidir, buna kalıbımı basarım.
Erkuntun kabini kötü olabilir ama o kabine orjinal kabin olarak bakmamak gerek. Hisarlar firmasının Newholland td serisi için yaptığı oturtma kabinin birebir aynısıdır, tamamen çiftçiden gelen yoğun istek üzerine alelacele yapılan bir ara çözümdür. Çamurluklarındaki uyumsuzluk da bu sebeptendir.Oysaki kabinsiz newholland td serisi alıp da sonradan haisarların bu kabinini taktıran birsürü insan var.madem bu kadar kötü bir kabin, niye bu kadar satılıyor peki?
Motoru perkins olabilir ama diğer birçok marka motor gibi bu motorun da bloğu ve kapağı erkunt dökümde dökülmektedir.
Bilgilerinize.

erkunt serveti veya herhangi bir modelini kullanın ve ya deneyin yorumlarınızı birde öyle yapın.3 silindir hiç önemli degil.tork olarak da kıyas etmeyin çünkü erkunt daki şanzuman başlı başına bir traktör.traktör 75 hb şanzuman 15 hb gücünde toplamı 90 hb gücünde araştırın sorun deneyin erkunt güzel bir traktör.alın derim.ayrıca dünyda ve avrupada birçok önemli traktör ve araç fabrikalarına yedek parça ve dökümlerini erkunt yapıyor.ülkede üretilen bir mala telif ism hakkı vermeyen tek üretim erkunt.diğer tüm markalar kullandıkları markalar milyonlarca dolar para ödüyorlar.
erkuntum var çok memnunum.herkese tavsiye ederim.100hb gücünde 4 silindirli bir traktör kullanmakdan sa 3 silindirli erkunt servet 80 4x4 ü kullanırım.
saygılar

biride çıkmış diyor ki 65.80 le servetin tepesine çıktık konuşmak kolay bnde konuşurum o zaman bizim köylü çamur yollarında herkez 285slerle tümolarla (1-2 römörkla)batarken ben yanlarından 3 römarkla onlara el sallayarak geçiyorum ki benim römorklar hacimlidir duyan vardır belki palazoğlunun 4 tonluk ları

ersanakyai link=topic=725.msg141307#msg141307 date=1232747911' Alıntı:
Arkadaşlar bence motorları silindir sayısına bakarak kıyaslamanız çok yanlış. Traktör motorunda esas önemli etken motor torkudur. bütün hesaplamalar torka göre yapılır. motor gücü bile o kadar önemli değildir. Erkunt servetin motoru 2200 devirde 75 bg, 1400 devirde 291 Nm torka sahipken 4 silindirli diye övdüğünüz timosanın motoru 2500 devirde 74 bg ve 1500 devirde 247 Nm tork verebilmektedir. Bırakın serveti nimetin torku bile tümosandan fazladır(270Nm). bu 2 motoru kıyaslamanız bence çok anlamsız.
Erkuntun şanzumanı da tümosanın şanzumanından kat kat iyidir, buna kalıbımı basarım.
Erkuntun kabini kötü olabilir ama o kabine orjinal kabin olarak bakmamak gerek. Hisarlar firmasının Newholland td serisi için yaptığı oturtma kabinin birebir aynısıdır, tamamen çiftçiden gelen yoğun istek üzerine alelacele yapılan bir ara çözümdür. Çamurluklarındaki uyumsuzluk da bu sebeptendir.Oysaki kabinsiz newholland td serisi alıp da sonradan haisarların bu kabinini taktıran birsürü insan var.madem bu kadar kötü bir kabin, niye bu kadar satılıyor peki?
Motoru perkins olabilir ama diğer birçok marka motor gibi bu motorun da bloğu ve kapağı erkunt dökümde dökülmektedir.
Bilgilerinize.
ERSAN ABİ HEP ARKANDAYIM
ERKUNTÇUYUZ VE ERKUNTÇU OLARAK ÖLECEĞİZ

ARKADAŞLAR BU İŞİ ERSAN ABİDEN İYİ BİLENİNİZ YOKTUR

VE BU ERKUNTTAN NE İSTEDİĞİUNİZİ ANLAYAMADIM KEYFİNİZ BİLİR ERKUNT FİRMASI GÜNDEN GÜNE GELİŞİYOR VE BİRGÜN GELİP KEŞKE DERSENİZ İŞTE OZAMAN NE HİSSEDERSİNİZ

KULLANMAZSANIZ KULLANMAYIN BANA ALIN Bİ TANE SERVET GELİN BAKIN NASIL MOTORMUŞ NASI PARÇALAMIYOMMU TOPRAĞI Bİ ALIN KULLANIN SONRA GELİP LAF YAPIN

H.C.C.S.G.B.H

Akif Göktas link=topic=725.msg19160#msg19160 date=1206353111' Alıntı:
ya salih mantıklı ol tumosan kendi üretiyo newholland satın alıp montaj yapıyo fark bu işteee
akıf kardes dogru soyluyorsun tumosan kendı urettıgınden ucuza getıyrıyor traktoru uygun satıyorlar dogrumu nh de satın aldıgından farkını koyuyor pahalıya gelıyor farkı bu heralde