erkunt ve tüm traktörelere zam geldi.

Ynt: erkunt ve tüm traktörelere zam geldi.

Padişah, huzurundan incili çavuşu kovup gözüme görünme dedikten sonra tekrar, incili çavuşun aklına veya tavsiyesine ihtiyaç duymuş ancak bir türlü incili çavuşu bulamıyormuş oda gitmiş yörüğün çadırının önüne bir salıncak kurmuş orada sallanıyormuş, padişah incili çavuşun nerede olduğunu öğrenebilmek için altından bir araba yaptırıp pazara çıkartmış, yörük o hafta pazara yoğurt satmaya gidince arabayı görmüş ve fakat arabaya paha biçilemiyormuş, pazardan dönünce durumu incili çavuşa anlatmış, oda yörüğe şöyle demiş, haftaya yğurt satmaya gittiğinde o araba yine pazara satmaya çıkarırlarsa, onlar , deki mart ve mayısta yağmur yağarsa arabanıza pahalar ermez, eğer yağmaz ise arabanızın dingilini ...... demiş. Yörük incili çavuşun dediğini demiş yürümüş, hemen arkasından koşup yakalamışlar, ağız senin ama söz senin değil demişler ve incili çavuşun yerini bu şekilde öğrenip padişaha götürmüşler. kıssadan hisse.

Konu başlığını yeni gördüm, azbuçuk kelam da ben edeyim dedim;
Dün Kısmet 55 2WD Carrero şanzmanlı modeli 32.000 oldu. Yarısı peşin, diğer yarısı banka sayesinde.
Konu başlığının temelinde hem zam hemde zam oranı (%5 mi yoksa %15 mi) yatıyor.
Çarşamba ve Perşembe gün boyu bayiden ayrılmadım/ayrılamadım.
Zam olayı doğru zam geliyor ama oranı veremiyorlar
Bu hafta Hattat, massey Ferguson bayileriyle de komşumuz için pazarlığa girdik onlar da zam bekliyorlar fiyat vermediler.
Ama bir realitedir ki; İşçilik ve enerji maliyetlerinin görece olarak (Çin-Hindistan-Tayland-Vietnam-Malezya-Endonazya) yüksek olduğu ülkemde, demir çelikte son demlerdeki artışa binaen Erkuntun zam yapmaması imkansız (Bana göre) Ha %15 gibi bir zam 35 markanın kol gezdiği, hedef kitlenin hemen etkilendiği bir piyasada %15 İMKANSIZ (Bana göre)

Anektod:
Dedim ya 2 gündür bayideydim. Bu kadar talep olabileceğini Erkuntta düşünemezdim. Bizimki dahil (siparişler hariç) 2 günde 1 Kısmet, 1 Bereket ve 2 Servet SATILDI..
Siparişler; 58 + 1 oldu ki inanın mübalağa yapmıyorum.
Arkadaşlar ben işler bittişten sonra (Kasım) da başladım traktör ilanlarına (Sadece sahibinden.com) 3 ay 2. el traktör baktım. Tüm markaları gördüm ama Erkunt satan göremedim. Bu durumda tercihimizde önemli bir etken oldu.
:) Kısmet 55 için el sıkıştık ya (23 Şubat) aklım hala Bereket 60 da idi. opsiyon kullandık ve 24 Şubatta gelen Bereket içinde bizim dedik. Beğenene kadar Kısmet ve Berekete müşteri kabul etmeyecekti. Aşkam eve keldim ve direk foruma üye oldum ve sizin fikirlerinize başvurdum. Yine sahibinden.com a girdim ve Aydın Nazillide bir Kısmet 55 gördüm satılık. 2010 model 322 saatte, 27.500 diyor. Allah var korktum ve hemen ilan sahibinin telini aldım. Sabah aradım hayırdır diye :) miras işiymiş traktörün birşeyi yokmuş.

KIRIKKALEDE 50 ADEDİN ÜZERİNDE SATILDI.SADECE ŞEHİR MEKZİNE BAGLI KIRŞEHİR NEVŞEHİR YOK 200 ÜZERİNDE TALEP FABRİKA YETİŞTİREMİYOR GALİBA YENİ BİR FABRİKA DAHA AÇILIYORMUŞ EMİN DEGİLİM EK OLARAK E SERİSİ 2 AY SIRA VAR.1 HAFTALIK BAYİİ 300 YAKIN TALEP SADECE BİR İL

murat_saribas link=topic=39329.msg347617#msg347617 date=1298633507' Alıntı:
erkunt 2011 in şampiyonu olacak bence hayırlısı

ARKADAŞLAR TÜRK MALI OLAN HERŞEYE SAHİP ÇIKALIM ZAMANINDA KAYBETTİKLERİMİZE BENZEMESİN

inşallah öyle olur .bi markadan herkes alsa o marka fiyatı düşürür diğerleride satamadığı için düşürür motorlar ucuzlar