erkunt yakıt

Ynt: erkunt yakıt

iyi soyluyosun hoş soyluyosunda bayi satarken ne diyo 4 14 tak diyo rahat çeker diyo 750 1 litre arası yakar geçmez noter onaylı demiyomu ? bizde bunu bekliyoruz bu motordan ama o yakıt testlerinde motorla tarlanın başını yastıklamaları surmuyolar ve tarlaya gelip gittigindeki yakıtı hesaplamıyolar sanırım bizim fazla yaktıgımız mazot oralarda gidiyo
köylü link=topic=42784.msg392113#msg392113 date=1304248411' Alıntı:
ARKADAŞLAR 750 GR VE 1 LİTRE ARASINDA YAKIT YAKMAK HESABI KOLAY KOLAY TUTMAZ KİMSE KENDİSİNİ KANDIRMASIN.EVET İLK ALDIGIMIZDA HESAB BUYDU.AMA ERKUNTUN NOTERLE ÇEKTİĞİ YAKIT TESTİNİ SÜRDÜ TARLARLARI SÜRÜŞ ŞEKLİ ORTADA İYİ SEYREDİN İYİ ANALİZ EDİN.
1- az yakyıgı emsalerinden gerçek
2- çok çektği bir gerçek
3-gücünün üzerinede iş yaptıgı takım elet takıldığı gerçek
4- 58 hb 4 lü 12 pulluk alındıgı gerçek
5-68 hb 4 lü 14 ---- 5 li 12 pulluk alındıgı bir gerçek
6- 75 hb 4 lü 14 ve 5 li 14 numara pulluk alındıgı bir gerçek.
7-68--75 hb emsalerinden çok büyük traktörlerle eş edildiği bir gerçek.
8-servet 80 nin td 85, 95 mf 3085 95 le eş edildiği bunlarla kıyas yapıldıgı 5625----5725 jondere lerle eş edildigi yalan mı?
9-3 silindir bir makinadan 4 silindirin 90-100 hb oaranında güç istendği bir gerçek
bunlardan sonra niye 750- 1 li,tre yakmıyor diyorsunuz.diyoruz.
ben bile bu kurala uymuyorum. 1-1,5 litre arasında erkunt traktör ideal yakıt yakar.kurala uysanda uymasaanda yakıtı bu.
erkunt traktörü olupda cızdırma tarla süren var mı.? işin hafiifini yapan var mı? yok.

köylü link=topic=42784.msg392113#msg392113 date=1304248411' Alıntı:
ARKADAŞLAR 750 GR VE 1 LİTRE ARASINDA YAKIT YAKMAK HESABI KOLAY KOLAY TUTMAZ KİMSE KENDİSİNİ KANDIRMASIN.EVET İLK ALDIGIMIZDA HESAB BUYDU.AMA ERKUNTUN NOTERLE ÇEKTİĞİ YAKIT TESTİNİ SÜRDÜ TARLARLARI SÜRÜŞ ŞEKLİ ORTADA İYİ SEYREDİN İYİ ANALİZ EDİN.
1- az yakyıgı emsalerinden gerçek
2- çok çektği bir gerçek
3-gücünün üzerinede iş yaptıgı takım elet takıldığı gerçek
4- 58 hb 4 lü 12 pulluk alındıgı gerçek
5-68 hb 4 lü 14 ---- 5 li 12 pulluk alındıgı bir gerçek
6- 75 hb 4 lü 14 ve 5 li 14 numara pulluk alındıgı bir gerçek.
7-68--75 hb emsalerinden çok büyük traktörlerle eş edildiği bir gerçek.
8-servet 80 nin td 85, 95 mf 3085 95 le eş edildiği bunlarla kıyas yapıldıgı 5625----5725 jondere lerle eş edildigi yalan mı?
9-3 silindir bir makinadan 4 silindirin 90-100 hb oaranında güç istendği bir gerçek
bunlardan sonra niye 750- 1 li,tre yakmıyor diyorsunuz.diyoruz.
ben bile bu kurala uymuyorum. 1-1,5 litre arasında erkunt traktör ideal yakıt yakar.kurala uysanda uymasaanda yakıtı bu.
erkunt traktörü olupda cızdırma tarla süren var mı.? işin hafiifini yapan var mı? yok.

.....bir litre yakar demek tamamen satış stratejisi
.....başta erkunt kulalnıcıları olmak üzere buna kimse inanmaz ancak emsallerinden az yakıyodur o ayrı bir konu
.....Erkunt pullukta çeker buda bir gerçek
.....Erkunt bölümünde açılan şanzuman arzalarını okudunuzmu orda sn.Ersan beyin yazısı var .....

Erkunt tonajlı makina çeker arkasına belki 5 belki 10 bg fazlasının ekipmanını tak çeker ama arza verir nedense sadece ülkemizde satılan makinalarda arza oluyomuş oda senin dediğin gibi hakkından fazlası takıldığı için .....siz böyle makinanıza ağır ekipman takarsanız 3 senelik makinanız 10 seneik gibi eski gözükür oda bir ayrı konu....

99 model 12 yaşında 60-56 mız var bir kere de devrildi kuyruk mili ile çalışıyor 3 senelik bir erkuntta yan yana koymak isterim hangisi daha sağlam ....

neden sağlam

çeker diye ağır ekipman koşulmadı yakmasın diye düşük devirde kullanılmadı .....bizi hiç üzmedi....

gün gelir belli olmaz belki bir gün bizde alırız bir erkunt o zaman...

çekeceği değil hakkı olanı takarım az yaksın diye devirsiz kullanmam hakkını verir motorumu korurum PARA KOLAY KAZANILMIYOR.......malımızın kıymetini bilmek lazım ....

2006 dan beri kullnıyorum 3.erkuntu aldım.kapımız da 3 adet var sıfır.toplam 7 erkunt kullndık.tüm zorlamaları tüm agır işleri akıla gelmeyecek işler yaptı.şanzuman dagılması olmadı.depraj bilyası dışında.2006 modelerde sık olur.bir yerin yag tamsı kaçırması harereti dumanı bir günde buradan çıkmam çekeme demedi.kimse hakkını yemesin.hakkı olmayan agır işlerin hepsini yaptı.çok ideal yakıtla.
HA KURAL VE GÜCÜNE UYMAKTA ÇOK YARAR VAR.KİMSE İNKAR EDEMEZ.BEN İLK YAZILARIMDA BAŞKA BÖLÜM KONULARINDA YAKI KONUSUNDA YAZMIŞTIM.
2008 model lüksüm vardı geçen yıl sattıgım harika bir marka ve harika bir tratör.öçzenilerek yapılmış desem yalan olmaz. 2008-2009 ön arka zf olanlar çok kaliteli.
uzatmayım bu traktörle 750 gr yaktıgı arazim var. pullukda pullgum bellidir her yazımda yazmışımdr.5 li14 aydın marka
kalın malzeme 1,2 litre 1 litre 1,5 litre yaktıgı yerlerimde var.taşlı yerde 1,5 litrenin üzerine çıkıyordum.oyalayıcı bir durum taşlı tarla.şuna aldıgım zf standar lüks degil.yakıt bir azalıyor bir çogalıyor 65 saatte.birşey diyemem.şuan.
AMA BİR GERÇEK VAR 2008 2009 LAR SERİLİK VE KALİTEDE ÇOK İLERİDEYDİ FARKINI ŞUAN GÖRÜYORUM.
CARRARO ÖN ÇEKER HOŞUMA GİTMİYOR.KİM NEDERSE DESİN FARK OLMAZ YOK DİYE BANA FASA FİSO GELİR.ONLAR DEGİL BEN KULLNDIM BEN BİLİRİM.
AMA ERKUNT SERVET 80 HEM KÜÇÜK TRAKTÖR HEMDE BÜYÜK TRAKTÖR HER AİLENİN HER ÇİFTÇİNİN KAPISINDA OLMALI.BUDA BENDEN

Köylü bey yorumunuzu okudum ........kullanıcı olarak anlaşılan memnunsunuz traktörün ne güzel.....

.....öncelikle dedemlerde ikinci traktör olarak Erkunt almayı düşünüyolar ve nh ile kararsızlar hayırlısı olsun.......

Erkunt tonajlı traktör özgül ağırlığı fazla motor kuvvetini toprakla daha iyi tutunduğu için maksimum verim elde ediyor... ancak her makinanın yapacağı bir iş vardır fazlasını beklememk lazım .....3 senede 7 traktör değiştirmişsiniz....biz ufak çifçiyiz biz bir traktör alınca üç sene sağa sola selam veremiyoruz oturduğumuz yerden kalmkamıyoruz biz bir traktörü en az 10 sene kullanırız ki 1970 senesinden beri traktörümüz vardır kapımızda.....şimdi 12 senelik traktörümüzki 6000 saatin üzerinde ve kuyruk mili ile çalışmıştır 28-30 bin ediyır buna bu parayı veren adam aptal deyildir bir bildiği vardır.....bu makina bizi hiç üzmedi 12 senedir nasıl kullanıldığını gel de ona sor ...biz daha bir gün tarlada kalmadık bir gün yolda kalmadık 12 sende 3 kere sanayiye gitti balata için depoda benzinden pislik için önemsiz yani ne motor arızası ne de şanzuman arzası ....gördük şeytan kulağına kurşun ....para kolay kazanılmıyor bunun yanına alacağımız abisi yada kardeşi bundan üstün olmalıki alalım şimdi erkunta 75 bin para verdik ekmeğimizden kestik bundan aldığımız verimi alamassak bizde Allah kuluyuz bizede yazzık elinki parada bizimki çakıl taşımı .....biz bu traktörü alırsak servete 4 lü 12 koşarız 13 lü kazayağı koşarız bizde sorunsuz duru ama bir trakyada öyle olmaz adam çeltiğe sokar ona sokar buna sokar haytta aile geçindirmek kolay değil dağıttı arkayı büyük ekipman taktı ne olacak bu adamın hali...Erkunt tam anlamıyla tarım yapılmayan yerde çok satılıyor tarım gerçek anlamda trakyada adanada sakaryada yapılıyor bizim yaptığımız tarım onların yanında kumda oynamak gibi.....çekiyor diye ağır ekipman takarsan 3 senede genç kızmı olur sanıyosun neneye döner....

ksura bakmayın bu iş neye benziyor biliyomusun ?

1. sınıfa giden çocuk tüm ders kitaplarını çantasına kor okula gider ya beli büküle büküle aynı o iş işte

babalar ne yapar oğlum kızım evladım şunlar kalsın dersin yok der çocuğun sağlığını kurtarır .......canları sağolsun Erkunt bayileri çocuklara yardımcı kitaplarıda götür okula diyor....

PARA KOLAY KAZANILMIYOR GÜCÜNE GÖRE EKİPMAN TAKILMALI UZUN ZAMAN KULLANILMALI.....

çok doğru söylüyon kardeş bizde de erkunt var 2008 model 4*4 süper bir motor ALLAH nazarlardan saklasın bu erkunttan önce 2007 de 82-80 n96 model tümosan vardı sıfır almıştık 11 sene kullandık hiç bir şikayetimiz yoktu 2007 yılında tümosanın kampanya hikayesine kandık bi tane çift çeker tümosan 82-80 aldık nereden aldık 2010 yılında sattık ama 3 senede 3 kere rektefe oldu bizde bıktık karamandaki tümosan servisi bi işe yaramaz götürdük rektefe olacak dedik 1 hafta orada kaldı hemde işlerin sıkı olduğu zamanda adamın günahını almak istemem ama adam motora hiç bir şey yapmamış motor garanti kapsamı içindeydi 500 tl para aldı ve motor geldikten sonra 2 gün sonra aynı eski haline döndü ve alttan üfürmeye başladı. bu sene tekrar 82-80 n 96 model aldık kahraman maraştan motorunun ölü olmasına rağmen 5li 11 lide banamısın demiyor tümosanın çatal takviyesimi ALLAH korusun en iyisi 2 takviye çok güzel bi motor erkuntla ikisini arka arkaya tarlaya götürdünmü tamam yakıt konusunda da erkunt tanda tümosandan da çok memnunuz ama erkuntun 100 ve üzerleri bu sene 9 aydan sonra çıkmaya başlayacakmış bi tane almayı düşünüyoruz....

ben bizim burada şanzuman dagıtan çok traktör gördüm.td5060 ve 5050 bir yıl arayla sorunu çocuklara yüklerdiler.8082-bir model daha yeni tümosan.7056 newholland. jondere biri ön çekeri biri şanzumanı olur bu işler traktörü olan herkesin başına gelir.erkuntda dagıtır sonuçda kul yapısı hata olacak.ama erkunt kötü degil.bunda emin olabilirsiniz. bizler eskileri memnun olmadıgımızdan degil kabin ve komrosör için degiştirdik yeni yenidir.hesabı.ama ben zarar ettim öyle sattım 2008 lüks servet 804x4 ümü hala içim yanar.alan hayrını görsün.
kolay kolay bir traktör şansuman dagıtmaz.ben 13 özel yapım kazayagı kullanıyorum arazim çok sert ve rampalı bize göre zor arazi.herkese göre degişir.bizim çorba yiyişimize erkunt dayanıyor iyi geliyor.13 kazayagı arkasına 32 tızkaro çekecek.2006 ne çekti ama bunlara hakkını takacagım takacagız.yanlışları yapmamaya çalışacagız.ama dayanıklıgı güzel sorun yok.çekişi zaten anlatılmıyor.yaşanıyor.biz seviyoruz.hala sırada bekleyim yol edenler var bayileri.ne faiz yükselmiş ne fiyat yükselmiş ne kırmış ne dagıtmış artık 300-500 kşi degil on binler alıyor.demekki rayına oturmuş yerini almış piyasada.şikayet sitelerinde yeni çıkan modeller markalar hemde ünlü markalar şikayet sitelerinde erkunt ise sıra bana gelmedi diye şikayet sitelerinde.
kim ne düşünür ne yazarsa yazsın herkes hür.kimin gücü neye yetiyorsa kim neyi hangi marka ve modeli seviyorsa almada hür vede alır.
ben td 85 de kullndım.5725 jondere de kullndım.3085 mf -285-265 275 brezilya 640 135 148 168-188 500 fort 640 unıversal çok kullndım.ama içlerinden tekrar erkuntu seçtim.bana hoş geliyor.agırdan agırdan gitmsi iş yapması bize uyuyor.

HAKLSIIN SERBEST PİYASA EKONOMİSİ ÇARKLAR NASIL DÖNECEK YOKSA........

GÜLE GÜLE KULLAN SEN ALLIYI ALACAN BENDE GÜLLÜYÜ ALACAM ALLIYI SATANDA EKMEK YİYECEK GÜLLÜYÜ SATANDA.......

AMA SENİNLE AYNI YERDE BİRLEŞTİK GÜCE GÖRE EKİPMAN.....HAKKINI VERECEKSİN UZUN SÜRE KULLANACAKSIN....

cazgin0020 link=topic=42784.msg391142#msg391142 date=1304060603' Alıntı:
banada çok yaktı gibi geliyo ama ıslaktı biraz toprak
bende erkunt kullanıyorum nemli topraklarda yakıt biraz artıyo yani motor zorlandığında yakıt artışı çok oluyo bu traktörlerde ama bence çokta yakmamış umarım gaz ayarı yapıp sürüyosundur bu durum yakıtı olumlu yönde etkiliyo

köylü link=topic=42784.msg392156#msg392156 date=1304255485' Alıntı:
ben bizim burada şanzuman dagıtan çok traktör gördüm.td5060 ve 5050 bir yıl arayla sorunu çocuklara yüklerdiler.8082-bir model daha yeni tümosan.7056 newholland. jondere biri ön çekeri biri şanzumanı olur bu işler traktörü olan herkesin başına gelir.erkuntda dagıtır sonuçda kul yapısı hata olacak.ama erkunt kötü degil.bunda emin olabilirsiniz. bizler eskileri memnun olmadıgımızdan degil kabin ve komrosör için degiştirdik yeni yenidir.hesabı.ama ben zarar ettim öyle sattım 2008 lüks servet 804x4 ümü hala içim yanar.alan hayrını görsün.
kolay kolay bir traktör şansuman dagıtmaz.ben 13 özel yapım kazayagı kullanıyorum arazim çok sert ve rampalı bize göre zor arazi.herkese göre degişir.bizim çorba yiyişimize erkunt dayanıyor iyi geliyor.13 kazayagı arkasına 32 tızkaro çekecek.2006 ne çekti ama bunlara hakkını takacagım takacagız.yanlışları yapmamaya çalışacagız.ama dayanıklıgı güzel sorun yok.çekişi zaten anlatılmıyor.yaşanıyor.biz seviyoruz.hala sırada bekleyim yol edenler var bayileri.ne faiz yükselmiş ne fiyat yükselmiş ne kırmış ne dagıtmış artık 300-500 kşi degil on binler alıyor.demekki rayına oturmuş yerini almış piyasada.şikayet sitelerinde yeni çıkan modeller markalar hemde ünlü markalar şikayet sitelerinde erkunt ise sıra bana gelmedi diye şikayet sitelerinde.
kim ne düşünür ne yazarsa yazsın herkes hür.kimin gücü neye yetiyorsa kim neyi hangi marka ve modeli seviyorsa almada hür vede alır.
ben td 85 de kullndım.5725 jondere de kullndım.3085 mf -285-265 275 brezilya 640 135 148 168-188 500 fort 640 unıversal çok kullndım.ama içlerinden tekrar erkuntu seçtim.bana hoş geliyor.agırdan agırdan gitmsi iş yapması bize uyuyor.
türk malı dedimmi açığını arayan çok oluyo bende bundan çok şikayetçiyim. örneğin 10 tane mf arka dağıtsa olabilir derler 1 tane erkuntun sanzıman sorunu olsa demediğini bırakmazlar ben çok memnunum fabrikasındanda gurur duyuyorum 5 senede 10000 satış yapmışlar hemde dünya standartlarında traktör.

oda bişeymi ben bugün td80 ile 10 dönüm yere 40 litre yaktım motor 2 takviye 2 ile çekmedi 2 takviye 1 le anca sürebildim

rocky link=topic=42784.msg392427#msg392427 date=1304276719' Alıntı:
oda bişeymi ben bugün td80 ile 10 dönüm yere 40 litre yaktım motor 2 takviye 2 ile çekmedi 2 takviye 1 le anca sürebildim
herzaman mı aynı yoksa sadece sürdüğün tarla mı öyle..

valla cazgın dediğine göre o motor az bile yakmış ben tırmıkta pulluktan fazla yakıyorum...seninki eşit yakmış heralde

aksazli link=topic=42784.msg392497#msg392497 date=1304279376' Alıntı:
herzaman mı aynı yoksa sadece sürdüğün tarla mı öyle..

valla cazgın dediğine göre o motor az bile yakmış ben tırmıkta pulluktan fazla yakıyorum...seninki eşit yakmış heralde
ilk defa çifte girdi ama arızalı motor. çekiş yok yanık kokuyo, duman atıyo... :(

umut. link=topic=42784.msg392405#msg392405 date=1304275757' Alıntı:
türk malı dedimmi açığını arayan çok oluyo bende bundan çok şikayetçiyim. örneğin 10 tane mf arka dağıtsa olabilir derler 1 tane erkuntun sanzıman sorunu olsa demediğini bırakmazlar ben çok memnunum fabrikasındanda gurur duyuyorum 5 senede 10000 satış yapmışlar hemde dünya standartlarında traktör.
tek türk malı traktör o değilki ...yorumumuzu tam oku siteyi iyi takip et ...ihraç edilen binlerce traktörde değil böyle sorunTürkiyedekinde çıkmış

erkunt şu an bizim burda tekirdağda yok denicek kadar az görüyorum dedemlerin köyde birisi var kullanan 285 çift çeker verip almışlar 80lik erkuntu az yakıyor ama ferguson kadar iş yapmıyor çekmiyor hep titreme yapıyor diyor memnun değil hatta satılık olması lazım traktör biriside çok yakıyor diyor güya az yakıyor diye oldık diyor hep.... Bir türlü anlamadım erkuntların yakıtını

Mahzen link=topic=42784.msg392526#msg392526 date=1304281030' Alıntı:
erkunt şu an bizim burda tekirdağda yok denicek kadar az görüyorum dedemlerin köyde birisi var kullanan 285 çift çeker verip almışlar 80lik erkuntu az yakıyor ama ferguson kadar iş yapmıyor çekmiyor hep titreme yapıyor diyor memnun değil hatta satılık olması lazım traktör biriside çok yakıyor diyor güya az yakıyor diye oldık diyor hep.... Bir türlü anlamadım erkuntların yakıtını
valla bende çözemedim . az yakıyor deniliyor ama çevremizde olsun forumda olsun çok yaktını söyleyelerde var . benim styer yine ayna martini kırdı tat vermiyor degiştirecegim . styer gibi az yakan bi motor almaya niyetliyim . ilk aday yeni kasa 70 lik erkunt .