Eurodiesel yardım.

Ynt: Eurodiesel yardım.

GENÇ EYMIRLİ link=topic=38895.msg339291#msg339291 date=1297456983' Alıntı:
yok kardeş zarar olmaz her depoya 1-1.5 yağ atacan. Yağ enjektölerın ucunu da temizliyomuş

hiç sanmıyorum.enjektörün ucu çok hassas.mazotu verimli yakması için mazotun çok küçük zerreler halinde püskürtülmesi lazım.geçen yıl üniversale koymuştum bir süre.sonra geri mazota göndüm.yakıt tüketimi öyle bir artı ki.galiba enjektörün ucunu genişletti sonra ne varsa geçti.enjektör ucları pek pahalı değil.yenisin taktırmak en mantıklısı.yeni nesil motorlarda 10 numara yağ fayda yerine zarar getirir bence.

yeni nesil motorlarda kullanmaya gerek yok. eski nesil motoru olan arkadaşlar 10 numara yağ kullanabilir.
Ama büyüklerimiz Ankara Ostim olayından sonra bu işede el attılar haberiniz ola

10 Numara Yağ, ÖTV ' ye Çarpacak!
Bakan Taner Yıldız, 10 numara yağlar konusunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ' ten vergi düzenlemesi talep ettiğini söyledi.
Ankara Ostim ' deki patlamayla tekrar Türkiye gündemine oturan 10 numara yağlar ÖTV duvarına çarpacak
Enerji Bakanı Taner Yıldız, vergi avantajı nedeniyle depoyu dolduran, çevre ve güvenlik açısından sorun yaratan 10 numara yağlar konusunda Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ' ten vergi düzenlemesi talep ettiğini söyledi.
Yıldız, '10 numara yağın ÖTV ' sinin artırılmasını talep ettim. 10 numara yağlar akaryakıt olarak kullanıldığında ÖTV ' si düşük olmamalı' diye konuştu.
KİMSE MAĞDUR OLMAYACAK
Konuya Maliye Bakanlığı ' nın sıcak baktığını ancak 10 numara yağ kullanan sanayicileri mağdur etmek istemediklerini aktaran Yıldız, 'Yeni ÖTV getirilirse sanayici açısından aradaki fark iade mi edilecek, farklı formül mü olacak.
Bunu maliye çalışıyor. Sanayici ucuz yağını kullanmalı' diye konuştu Alıntıdır.

TT 55 link=topic=38895.msg339444#msg339444 date=1297496226' Alıntı:
hiç sanmıyorum.enjektörün ucu çok hassas.mazotu verimli yakması için mazotun çok küçük zerreler halinde püskürtülmesi lazım.geçen yıl üniversale koymuştum bir süre.sonra geri mazota göndüm.yakıt tüketimi öyle bir artı ki.galiba enjektörün ucunu genişletti sonra ne varsa geçti.enjektör ucları pek pahalı değil.yenisin taktırmak en mantıklısı.yeni nesil motorlarda 10 numara yağ fayda yerine zarar getirir bence.

aynen katılıyorum ali abiye mazotuna yağ katcaklar pompasını ve enjektörleri gözden çıkarsın bim-*s

Eren ASLAN link=topic=38895.msg339705#msg339705 date=1297533087' Alıntı:
en iisi normal mazotu fulla bir kapak benzin at birazda yağ atın o zaman motoru görn siz

Evet evet , kanat takmayıda unutmayın..... :)

Arkadaşlar, yakıtı biraz ucuza getireyim derken daha büyük arıza/sorun çıkarmayın...
yapacağınız değişik uygulamalarda uzun vadede mutlaka sorun çıkacaktırr....

tabi en dogrusu mazot kullanmak ama mazot simdi 3,46 lira olmus de gelde depoyu doldur 75 litre depo 260 liraya doluyo ama 5 numara yag 180 tl ye doluyor arada cok fark mecbur yag yakacaz 2 ayda bir enjektör temizleyici kullanırsak sorun olmaz diyo bazı tamirciler...

[quote autor=TT 55 link=topic=38895.msg339444#msg339444 date=1297496226]
[/QUOTE] evet abi haklı olabilirsin yeni nesil traktörleri bu konuda pek fazla bilgim yok bu öneriyi verirken ben kendi traktörüme göre dedim ben öyle yapıyorum sen denemişsin demekki zarar var ben görmedim bu arada benim ki trak 3000

yanımda akaryakıt urunleri ile bilgili orhan bey var. soruyu ona sordum . kırsala gore euro disel kullanıldıgında yakıtın artacagını cekiş gucunun de artacagını soyluyor. yanı kırsal motorin tasarruflu ama cekıs gucu az. eurodısel yakımını azaltmak için mazota yag katılmasını ön goruyor :)... arkadaslar durum boyle gıderse cıfcılıgı bırakıp elimde tenekesi hortum yag satıcam :):):)

By_eSeS link=topic=38895.msg339795#msg339795 date=1297541958' Alıntı:
yanımda akaryakıt urunleri ile bilgili orhan bey var. soruyu ona sordum . kırsala gore euro disel kullanıldıgında yakıtın artacagını cekiş gucunun de artacagını soyluyor. yanı kırsal motorin tasarruflu ama cekıs gucu az. eurodısel yakımını azaltmak için mazota yag katılmasını ön goruyor :)... arkadaslar durum boyle gıderse cıfcılıgı bırakıp elimde tenekesi hortum yag satıcam :):):)
Bugun 54-c ile 8 dönum yere patlatma çizel çektim hem yanına he boyuna 80 liralık yakıt yaktı yemişim eurosunu dedim bu ne :D50 liralık yerde 80 lira yakınca hemen ustayı aradım yag atmak en iisi olur dedi ilerki zamnlarki sürümlerde yağla deva :D

SmhGwz link=topic=38895.msg340093#msg340093 date=1297602222' Alıntı:
Bugun 54-c ile 8 dönum yere patlatma çizel çektim hem yanına he boyuna 80 liralık yakıt yaktı yemişim eurosunu dedim bu ne :D50 liralık yerde 80 lira yakınca hemen ustayı aradım yag atmak en iisi olur dedi ilerki zamnlarki sürümlerde yağla deva :D

deneyımlerını paylastıgın ıcın sagol ... nasıl ve nekadar yag atacaksın onuda bır bıldır barı :)

daha önce babam dizel motor tamircisiydi ona sordum bu konuyu 10 numara yağın hiçbir zararı yok zaten dizel motorun filan canı yağ 10 numara yağın faydası olur zarar olmaz diyor bizim şimdi evde tankerde 2 ton kadar var kırsal motorin bitsin o zaman Eurodieselde depoya 3-4 kilo 10 numara yağ koyucaz kalınlaşıcak mazot o zaman sade Eurodiesel gibi yakıtı artmaz

biz kaç senedir 10 numara kullanıyoruz biraz çekiş düşüşü oluyo bide eksozdan kötü koku yayıyo harici bişeyini görmedik mf 265 de 4 sene kullandık 3.senede enjeksiyonlardan 400 lira masraf çıktı o kadar