Eurodiesel yardım.

Ynt: Eurodiesel yardım.

Mahzen link=topic=38895.msg340134#msg340134 date=1297610186' Alıntı:
daha önce babam dizel motor tamircisiydi ona sordum bu konuyu 10 numara yağın hiçbir zararı yok zaten dizel motorun filan canı yağ 10 numara yağın faydası olur zarar olmaz diyor bizim şimdi evde tankerde 2 ton kadar var kırsal motorin bitsin o zaman Eurodieselde depoya 3-4 kilo 10 numara yağ koyucaz kalınlaşıcak mazot o zaman sade Eurodiesel gibi yakıtı artmaz

bılgılerın ıcın sagol...

ertac sahın link=topic=38895.msg340118#msg340118 date=1297606643' Alıntı:
deneyımlerını paylastıgın ıcın sagol ... nasıl ve nekadar yag atacaksın onuda bır bıldır barı :)
usta bi depoya 2 litre 20-50 atın dedi ama yarın dükkanda bide şeyi sorcam motorun ne kadar temizlencekşeyi warsa temizleyip enjektörmü ne warmış onları değişip sadece euro dizel kullanmak nasıl olur çünkü eurodizel çekişide artıran bişeymiş :D (Çok çok yakan Çok Çok çeken bi motor olur die duydum :) )

SmhGwz link=topic=38895.msg340172#msg340172 date=1297613458' Alıntı:
usta bi depoya 2 litre 20-50 atın dedi ama yarın dükkanda bide şeyi sorcam motorun ne kadar temizlencekşeyi warsa temizleyip enjektörmü ne warmış onları değişip sadece euro dizel kullanmak nasıl olur çünkü eurodizel çekişide artıran bişeymiş :D (Çok çok yakan Çok Çok çeken bi motor olur die duydum :) )

55 46 nadasta kırsal ıle 1.1 lıtre yaksa 1.1x3.24=3.56 lıra yakar ...bu ısı aynı fıyat la yapması ıcın 3.56/3.46=1.028 lıtre yaksa yetıyor ... yanı dekarda 0.7 lıtrelık bır tasarruf saglar mı euor dızel ın motora kazandırdıgı ekstra guc ??? bu nu denemek lazım ...

ertac sahın link=topic=38895.msg340189#msg340189 date=1297614302' Alıntı:
55 46 nadasta kırsal ıle 1.1 lıtre yaksa 1.1x3.24=3.56 lıra yakar ...bu ısı aynı fıyat la yapması ıcın 3.56/3.46=1.028 lıtre yaksa yetıyor ... yanı dekarda 0.7 lıtrelık bır tasarruf saglar mı euor dızel ın motora kazandırdıgı ekstra guc ??? bu nu denemek lazım ...
ewed bu işler birazdaha çıksın ondan sonra deneyip görecez bu euro dizeli :D

üniversal ve ford ta kanola yağı ve 10 numara yağ kullandım.mazottaki gücü vermiyor.soğuklarda zor çalışıyor.rolanti düşüyor.motor sallantılı çalışıyor.tt55 e eurodiesel koyuyorum.şeytan kulağına kurşun.şimdilik az yakıyor.motorun ayarlarını bozmadan devam edecem.

ben 5 numarayla mazotu karıstırp kullandım cekişde bi fark olmadı yalnıs sabahları biraz rolanti düşüyor motor biraz ısınınca düzeliyo yakıtta baya az yaktı yalnız biraz duman bırakıyo çok basınca cevremizde kullananlar var 3 senedir bi sıkıntı olmadı diyolar motorda pompada pompaya su girmedikten sonra yagın bii zararı olacagını sanmıyorum

arkadaslar eskı traktörler yağ yakar ama sizin bu yenı aldıgınız trakötrkesınlıkle yağ mahfeder siz traktörünüzü servıse götürün pompayı ve pistonları eurodızele göre ayarlattırın bana servıs öle dedı götürüp ayarlatıracagım bence sizde öle yapın yağ felan mafedıyo traktörü hepimiz bı cuval para verdık yazıktır yağ yakmak arkadaslarım