fendt in vario sumu yoksa johndeerenin autoquad özelliğimi

Ynt: fendt in vario sumu yoksa johndeerenin autoquad özelliğimi

aynen gecen sene geln traktor carsamba ovası demıorum bafra ovası hem sallıo fılan dıen arkadas gecen sene yaptı arzayı yag valflerınden bırının tıkanması sonucu yurutemedıler bızım koyde ayrıca bu traktor ben den daha ıı bılmenızın ımkanıda yok aynı tarlada lazer cektık fendtle bızde 6430 premıum war ben fendte kotu demıorum ama mesela camurda calısılan bı ortamda fendt ı jd gıbı zorlatamazsınız
bu booleyane ama su an pıasadakı en ıı ıkı traktor new hollandı hıc saymıorum onların yanında ama bı yerıne bıse olsa anlasılabılcek yada bıldınız gıbı turkiyede jd pıyasaya yıne jd fırması sokuor bı dstırıbıtor kullnmıolar buda daha guvenılır yapıo bence ben gorusumu soledım f
ayrıca samsun fuarı kucukte neden new holland john deere dıger fırmalar o kadar govde gossterısı yapıo traktor satcaz dıe..

bir kere oldugu yerde dönüyor kelimesini açarmısın?,Vario sistemi bozulsa taban paspası altında makinayı manuel olarak götürmek için dizayn edilmiş lövye sistemi mevcut normalde 54km/h yerine 40km süratle gidebilicek servis modu diyebileceğimiz sistem var bilmiyolarmı bunu?sırf çamur atmaksa nedenin devam edebilirsin bizim için hiç problem yok.

mirza3455 link=topic=5901.msg62072#msg62072 date=1217771692' Alıntı:
aynen gecen sene geln traktor carsamba ovası demıorum bafra ovası hem sallıo fılan dıen arkadas gecen sene yaptı arzayı yag valflerınden bırının tıkanması sonucu yurutemedıler bızım koyde ayrıca bu traktor ben den daha ıı bılmenızın ımkanıda yok aynı tarlada lazer cektık fendtle bızde 6430 premıum war ben fendte kotu demıorum ama mesela camurda calısılan bı ortamda fendt ı jd gıbı zorlatamazsınız
bu booleyane ama su an pıasadakı en ıı ıkı traktor new hollandı hıc saymıorum onların yanında ama bı yerıne bıse olsa anlasılabılcek yada bıldınız gıbı turkiyede jd pıyasaya yıne jd fırması sokuor bı dstırıbıtor kullnmıolar buda daha guvenılır yapıo bence ben gorusumu soledım f
ayrıca samsun fuarı kucukte neden new holland john deere dıger fırmalar o kadar govde gossterısı yapıo traktor satcaz dıe..
1.Arkadaşım senin dediğin sorunda Fendt ile alakalı bir sorun warmı
2.Pis yağ koyulmuş olabilir konulsa bile filtreler war zaten
3.Valfler bozulsa bile o traktör ortada kalmaz kendisini istediği yere götürür paspasın altında sağ tarafta bulunan ufak bir kapak var onu açınca orda şema hazır zaten var takım kutusundan levyesini alarak takarak manuel vitesli traktör gibi kullanma imkanı sunuyor yani o traktörün tarla ortasında veya yol ortasında kalma şansı yok...

Sorun şanzımandaki valfti makina yürümemiş galiba şimdi aklıma geldi valf değiştikten sonra tekrar bir arıza kayıdı olmadı.almanyadan yetkilide geldi ama espri gibi bişe oldu almanın gelmesi.
[move]NOT:Servis Bilgisidir.Saygılarımla....[/move]

sunu dıyım bı kere ben fendt i kotulemıom allaha sukur ıkısını de bılıoruz ama bu ne alınganlık onuda anlamış deılım sen fendtı kendıne zarar wercek kadar zorlatabılırmısın hayır o motor kendıne zarar wercek sekılde zorlamaz ama jd son kuvvetıne gadar debrıjla vurdurup ılerı gerı yapabılırsınn bızde onemlı celtık oldu ıcın ama dedım gıbı ben ne ısım olurda fendti kotulım herkesın malı kendıne

mirza3455 link=topic=5901.msg62055#msg62055 date=1217765797' Alıntı:
olede fendt arza yapmaz dıolar e gelen fendtlerın ıcınden arza ypanlar oldu mesela samsun bafraya gelen fendt gecen sene tak dıe durdu kaldı yurutemedıler gıtmedı motor bafradakı servıs ordan burdan yapamadılar cok karısık en son almnyadan muhendıs geldı soktu motoru ole yapabıldıler ama john deere de bole bı sorun yok servıs herseını halledebılıo
we zor bı durumda fendtden daha ıı zorluo fendtı asırı zorlatamıosunkı oldu yerde donmeye baslıo ama jd vura kıra alıo arkasındakkını

ARKADAŞIM MOTOR SÖKÜLDÜ ALMAN MÜH GELDİ TÜRKİYEDEKİ SERVİS LER ÇÖZEMEDİ DİYE BİR İDDİAN VAR OLAYI SON NOKTASINA KADAR ARAŞTIRDIM YA BİLDİKLERİNİ DOĞRU YAZ EKLEME YADA ÇIKARTMA YAPMA YADA DEŞİFRE EDECEĞİM SENİ

Turbo debriyaj kapalı iken ve kaydırma ayarı %30 iken motorla tam bir akuple halde çalışıyor ve vurdurmayıda o halde yapabilirsin...

baya bı ılgı war bu işlere demek benım bıse sakladım yokkı desıfre edıcem fılan yazıosunuz ben fıkrımı soledım sız fıkrınızı bu kadar hırs yapmaya gerek yok rahat olun camur atma amacı yoktu bı pazar muhabbetı olur dıe dusundum ama baya bı rekabet war anlasılan..

mirza3455 link=topic=5901.msg62098#msg62098 date=1217773471' Alıntı:
baya bı ılgı war bu işlere demek benım bıse sakladım yokkı desıfre edıcem fılan yazıosunuz ben fıkrımı soledım sız fıkrınızı bu kadar hırs yapmaya gerek yok rahat olun camur atma amacı yoktu bı pazar muhabbetı olur dıe dusundum ama baya bı rekabet war anlasılan..

rekabet değil iddian varsa kanıtla şanzıman valfi için motor ayırmanın ne bağlantısı var üstelik olayı çözen de kendi servisidir alman mühendis gitmedi oraya motoru ikiye ayırmaya

hiç sorun değil ama şimdi sen heralde JD kullanıcısısın o motor nasıl güzelmi bence içi güzel birde dış görünüşü,kaç litre yakıyoru ortalama buarada JD ile ilgili bilgim de vardır ben hepsine senden de yakınım motorun 120hp-135hp arasında ise 4lü 22' pulluk ile 7-8km süratte gidebilirmi (çizi derinliği:57cm) bunları konuşalım sorunlar olur suan İsviçre-Avusturya yerin 100 metre altında evrenin ilk nasıl oluştugu deneyini yapıcaklar biz küçük sorunlardayız...

Fendt Bizim bölgeyi küçük gördüğü aşikar,bizde bizimle ilgilenenle ilgileniriz bu işler hep böyle olmuştur,Fendt in teknik özelliklerini herkes biliyo,her traktörde arıza yapar bunuda herkes biliyo,Sonuçta hepsinin maddi bi külfeti var,ama tanıtım en önemlisidir,Kutlucan ın distribitörlüğünü yaptığı Fendt neden Bafra ve Çarşamba ovalarında tarla günleri yapmadığını anlamış değilim.

:) fizik muhendislik her zaman konusa bılırız hıc sorun deıl her turlu muhendıslık ogrencısıyım .. bız çift surmedıkk dahaca hem cıft ısını bırakıo bızım orlar lazer yapıp göbül cekıo yada taban patlatan ustune ekıoz..